Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neko spomenuo slanje jagoda ocu i ja :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, ljudi kakva vam je situacija u jagodama, jesu li poceli bokori da se ravijaju, ovo toplo vreme mi se uopste ne svidja :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Veliki pozdrav jagodarima!Mnogo sam naučila čitajući forum, zahvaljujem se što delite svoja iskustva sa početnicima, jer tako možemo da izbegnemo neke greške koje bi sigurno napravili.Pozdrav od novog člana
 
kod mene su poceli da se razvijaju. valjda nece neka zima velika da naleti opet/
kakve su vremenske prognoze, jel neko to prati :cao:
 
Kojim radovima? Ja jedino cekam kad da pustim prvu prihranu, lisce je sve ocisceno u oktobru, jagodice su nadjubrene tako da nema posla do kraja marta :D
 
Ja razmisljam da li postavljati foliju na plastenik ili cekati jos koji dan.Mislim da ako vreme dozvoli to cu ostaviti za sledeci vikend. A u polju jedan manji deo sam jesenas ocistio a ovaj drugi deo videcu mozda i ovih dana uradim ako bude lepo vreme .
 
pozdrav društvu evo slikao sam prekjuče pa da se pohvalim :haha: :haha: :haha:
2h4l4z4.jpg
 
Celu zimu gledam kako se jagode muce, hoce da krenu a onda zadesi se hladniji bran. Danas sam odlucio i zatvorio plastenik. Pa sta bude. ::spreman na sve::
 
Pozdrav svima,nekoliko dana citam sve o temi 'jagoda'... :bravo:Recimo da sam puno toga shvatio iz citanja vasih poruka i stoga resio da vam se pridruzim.Ovog leta pocinjemo sa 50 ari jagoda na otvorenom i ako bog da,sledece godine u ovo doba bicemo milioneri... :sreca:
 
Pozdrav svim jagodarima !!!

Procitao sam celu Vasu prepisku i oduševljen sam time što su svi Vaši odgovori na probleme koji se javljaju uvek ozbiljni i poželeo sam da budem deo Vaše družine. Pošto je pravilo da se prvo upoznamo pišem: zasadio sam 2009. god. 3000 sadnica, 1000 u plasteniku (visina 3,5 m.) a ostalo na otvorenom na foliji. U plasteniku su frigo sadnice Sonata, a na otvorenom kontejnerske Elsanta. Zasad je delovao izuzetno do početka berbe kada se prvo u plasteniku pojavilo oboljenje, koje stručnjaci nisu prepoznali sve do trenutka kada je počelo masovno uvenuće.(grinje) Kako je berba bila u toku nisam smeo da ponovim prskanje i zarazene biljke su stradale. Na otvorenom je stradalo 90% zasada odmah posle prvog roda. Na mestu gde su jagode stradale nije bilo ni korova.
Zasad sam popunio novim sadnicama i čekam početak sezone da vidim kako će se sada odvijati, od čega zavisi da li će biti povećanja broja sadnica ili ne.
 
Pozdrav

Nikada nisam utvrdio tacno, stručne službe su odnele uzorke na analizu ali rezultate nisam dobio. Pretpostavka je da su sadnice bile loše, ali sam deo kupljenih sadnica ustupio prijatelju, kome nije stradala ni jedna.
 
Ne mora biti do sadnica. Jesi li gledao kakve su sadnica na preseku korenovog vrata? Šta ti je bila predkultura?
 
Prvi simptomi su bili bleda boja listova i slabo pojavljivanje novih. Sve sadnice koje nisam isčupao su obnovile lišće ali zbog sumnje na fitoftoru sve sam izvadio. Mesto je tretirano ridomilom 2x, a zatim su posadjene nove sadnice. Sumnja je bila i na podlogu jer je kao predkultura bila detelina, ali je jedan ceo bank ostao neoštećen(sve sadnice), sa veoma dobrim prinosom i bez znakova ikakvog oboljenja. Kod prve pojave bolesti stručnjaci su dozirali intenzivnu prihranu i folijarno i preko sistema, ali je jedine rezultate pomaka na bolje dalo posle prvog tretmana armadom, posle drugog tretmana simptomi bolesti su nestali. Da li će to biti i ove sezone videćemo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh