Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljud znateli nekog iz okoline smedereva da ima masinu za postavljanje bankova ako znate javite
 
@nidzahaker
Obicaj na forumu je da se predstavis pre nego sto pocnes aktivno da ucestvujes u radu.Cisto da bi ljudi otprilike znali sa kime komuniciraju :ppozdrav:
pozdrav :cao:
 
vidi se da si aktivan na forumu,, svaka cast! =) ja sma tvoj zemljak, okolina smedereva, zovem se Nikola a u planu mi je da na nekih 15-tak ari gajim jagode.. =)
 
Dobrodosao na forum :ppozdrav:
Nebih da smaram ali imao si temu u delu foruma "caffe"koja je predvidjena za predstavljanje ::namigivanje::
Ali ono sto je najbitnije na pravom si mestu tema o jagodama je jedna od najbolje obradjenih na ovom delu foruma i ima nekolicinu pravih iskusnih proizvodjaca koji raspolazu sa dosta znanja iz oblasti gajenja i podizanja zasada za tebe najvaznije da su to neki O.K. likovi spremni da pomognu savetom Zelim ti uspesno postovanje na forumu i naravno uspesnu sadnju :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hvala na dobrodoslici,,, =) nisam znao za caffe i prestavljanje,,, za forum znam da je najbolji, pročitao sam ga celog i baš je zanimljiv! Vidi se da su ljudi OK i da žele da podele iskustvo.
A ja ću da budem slobodan pa da pitam sve što mi ne znam... =)))
 
Pozdrav,
kupio sam pre oko mesec i po' albu staru godinu dana, zasadjenu u vrecama, mala kolicina, cisto za sopstvene potrebe.
e sad, kad sam je kupio, bila je obrana, nakon toga sam je osisao, i sad buja, i ima dosta cvetova, je l' to ona treba opet da radja ove sezone ili sta ? Ne razumem se ni u poljoprivredu, ni u jagode, nov sam u tome :)
 
Posle šišanja jagoda tera novi list a potom i stolone i cvetove i to je normalna pojava. Ukoliko ostaviš te cvetove dobićeš ove jeseni neki rod ali će ti na proleće manje roditi pa ti ostaje da biraš. Ako hoćeš pun rod na proleće kidaj cvetove i stolone ali ako ti je za kućne potrebe ja bih ostavio pa da ubereš po koju ove jeseni jer i tako nećeš imati bog zna kakav prinos na proleće s obzirom na broj sadnica.
 
Hvala. Ima 40 vreca od po 7-8 sadnica u vreci, znaci ipak da ostavim da nesto rodi na jesen..

I da, sta su stolone ? :)
 
Ma ostavi cvetove šta te briga i tako nisi posadio da bi zaradio neke pare nego da bi ubrao po koju jagodu iz svoje bašte.
Stolone iliti brkovi, zaperci i kako ih sve ne zovu su izdanci kojima se jagoda vegetativno razmnožava. Budi siguran da ćeš znati šta je čim počne da raste :haha: To zakidaj kad poraste 10-15-20 cm
 
Evo i ja da se prikljucim ovoj temi vec sam se predstavio u kafe-u ali i ovde cu.
Zovem se Vlada i zivim u Begaljici. Do sada se nisam bavio poljoprivredom ali sada imam nameru da pocnem sa jagodom pa bih voleo da sa vama budem u kontaktu da bih se posavetovao sa vama.
Jogodu bih sadio na povrsini od 20 ari sa novodnjavanjem i pod folijom. Sadnice koje cu da sadim nisu frigo(zbog ogranicenog budzeta) nego prva ili druga reprodukcija. I imam jedno pitanje za pocetak: Posto cu jagode da zasadim oko 20-tok avgusta da li bih sada smeo njivu da oprskam sa totalom?
 
e samo da vas pozdravim sve, odoh na more pa kad se vratim postavljam slike novog zasada, jer sadnice mi stizu u petak a ja cu tada vec uveliko da ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: ::suncanje:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Boom pozdrav i tebi prijatelju i lepo se provedi :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: a pitanje za drustvo, dali je dobro kada jagoda na krajevima listova ima kapljice ujutru? ako nije sta da radim jel nisam naisao u literaturi na tu pojavu :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh