Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
delboj je napisao(la):
ja sam sistem dobio uz plastenik, oznaka na trakama je: eurodrip s.a-09f22xe15-eolos-6mil/1,6lph/20cm-pwmax1,0-a

eto pa sad nek neko desifruje sta to znaci i na koliku visinu da stavim bure.
a imam pitanje jos jedno, posto mi rasad stize krajem meseca kad je najbolje da napravim gredice i posto cu sad pre svega jos jednom da prefrezujem sta da ubacim u zemlju pri frezovanju. dali neko djubrivo, ili insekticid ili sta god predlazete.
to je sve nadjubreno stajnjakom i kad sam frezovao pre mesec dana sam ubacio force 05, to je insekticid,
sad cu po boomovoj preporuci ubaciti devrinol i ?
hvala unapred

:sta: :sta:
 
ljudi mi iz cg smo dobili informaciju da je u zonex neka velika zajebancija cak smo imali i sastanak prije nedelju dana dolazili su italijani Wivai Mazoni firma a zonex je bio njihov zastupnik
 
zdravo-zivo ljudi!!! :cao:
zanima me da li neko od vas, ili u vasem okruzenju prodaje zivice iz maticnih zasada. zanima me kolicina oko 5 hiljada, mozda i vise...
saljite mi licne poruke, da nas ne grde za reklamu :haha:
hvala unapred! :ppozdrav:
 
@ nikolapetrovic
Prvo moraš da registruješ polj. gazdinstvo. Sve ostalo zavisi od uredbe a izlazi za svaku godinu nova, tako da je pitanje šta će biti. Ove godine pravo na subvencije imaju sva registrovana gazdinstva (ako ne plaćaš PIO onda samo za površine 0,3-1 ha), stim da si morao pri obnovi regstracije (ili registraciji) februar-mart da navedeš da ćeš saditi jagodu (površina, katastarski br. parcele...) Znači registruješ gazdinstvo i čekaš uredbu.
 
moje gazdinstvo je 0.380 hektara (383 m2).
dali ja imam pravo na kakvu sicu, ne placam pio, tek sam u maju i otvorio pg.
sad upravo kupujem zivice pa ako imam kome da se obratim. hvala
pre sadnje mislim da ubacim u zemlju galation i cropare 5-14-28
dali je to ok i kakva su vam iskustva sa ferticare
 
kome je trebala folija:haha:? mislim da je meni preteklo 20-25kg, juce sam postavljao foliju tako da danas alikam i kacim slike :D
Post je spojen: [time]1278659926[/time]
_________________________________________________
@ delboj
druze ako ti je ta povrsina onda imas pravo na povracaj jer minimum je 30ari a maximum 1h za one koji imaju samo registrovano poljo gazdinstvo a ne placa PIO.
 
@ Aleksandar J.
Ima u mojoj okolini ljudi prave zelene zivice, znam lika narucili su mu 40 000 da im napravi.
Poceo sam i ja da pravim za svoje potrebe, posadio sam 3 jula.
Post je spojen: [time]1278701117[/time]
_________________________________________________
28kwtv.jpg
 
da nije malo kasno? nisam na taj nacin proizvodio rasad. Jedno pitanje za sve, da li se moze na prolece nabaviti frigo naprimer aprila, posadim ih i da mi rasad stigne pocetkom avgusta moze li to ? jel neko probao? I da se zahvalim Nebojsi na informacijama.
 
@ delboj
Mislim da ne možeš registrovati gazdinstvo bez 0,5 ha ali nisam siguran. Možda plus nešto od stočnog fonda završi posao. Proveri uredbu.

@ nikolapetrovic
Teško da ćeš u aprilu naći frigo živiće
 
moze se registrovati, ja sam ga registrovao jos u maju. al manje vise to
dobio sam uz plastenik mrezu za sencenje, onu zelenu kao dzak za krompir :haha:
pa pitam dali da ja to razapnem preko plastenika ili da mi stoji u supi
 
evo kako izgleda postavljena folija nisam bas zadovoljan jer je bila velika vlaga ali mislim da nije lose ispalo :D
2dhckeo.jpg
 
zoran sef je napisao(la):
Bili ste u pravu za onu foliju (30 mikrona,2 god maksimalno...)
meni sto je ostalo sada je dobrodosla pa je koristim za papriku :D
Post je spojen: [time]1278686877[/time]
_________________________________________________
@boomsyte
Nisi morao da zuris, zato imas druga ali OK.
Post je spojen: [time]1278720745[/time]
_________________________________________________
@delboj
bila bih korisna kada su velika vrucine jer bi na taj nacin obezbedio osencavanje plastenika inace do temperature do 30 stepeni prakticno je bez koristi.
Pred nama je druga polovina jula i ceo avgust a leto se jos nije pokazalo u pravom svetlu.
 
boomsyte nije lose, jel ispod te folije kpk?

koliko jagodama treba vode dnevno. 1000 zivica u plasteniku?
ovih dana montiram bure i pripremam navodnjavanje dok ne stigne rasada.
Post je spojen: [time]1278767921[/time]
_________________________________________________
ili to kroz kpk treba non stop da curi
 
uz duzno postovanje milsim da bi trebala biti dosta zategnutija folija...
Post je spojen: [time]1278799065[/time]
_________________________________________________
sto tesko, pa zar se ne moze naruciti frigo u aprilu?
 
ako neko ima neku brosuru ili ovako iz iskustva da mi napise ovde ili na pm. cime da prskam jagode kad ih posadim. pocetkom avgusta, mislim na prskanje preventivno zbog bolesti i tako to. kad otprilike sta.
sto se tice prehrane to sam malo i ukuzio i imam neke brosure ali me zanima ovo za preventivu, i jos jedno pitanje dali da potapam frigozivice u neki rastvor (koji) pre sadnje ili ne treba.
i posto niko ne daje odgovore da opet priupitam koliko vode treba za zalivanje po zivicu u plasteniku dnevno. zanima me zbog bureta, a mozda budem i montirao samo pumpu i iz bunara direktno u kpk pa me interesuje koliko dugo treba zalivati i dali svaki dan. imam i orosavanje pa neznam kad da to ukljucujem i koliko.
eto brdo pitanja pa ako je neko voljan i ima vremena, a danas je nedelja i nema nikakvih utakmica pa ocekujem neke korisne stvari.
zahvaljujem unapred :ppozdrav:
 
@ nikola


znam i ja to ali kako da bude zategnuta kad je smonica i ispod 10 santina blato, morao sam da uradim ovo na silu :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:na drugom kraju je drugacija zemlja i banak je full pun i zategnut . sadnice nikako ne mozes nauciti u aprilu jer je njima sezona od kraa maja tada ulaze u srbiju :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh