Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ bushny

Pa ako bas nemas izbora onda ti savetujem clery, jer je ona najranija i najprodavanija sto se tice pijace. A sutra zovem i javljam ti sta sam uradio, ja sam uplatio skoro 500 000 za rasad koja treba da stigne najkasnije ove nedelje tako su rekli ali javljam sutra sta se desava. pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kurkela je napisao(la):
Juce sam zvao Zonex u vezi folije. I onako kroz pricu, rece mi zena da je neki zastoj.

Iskreno svi su mi sumnjivi, svi nesto mute. :sta:

Definitivno pod plastenike iznosim obicne zivice. Ovi iz Zelenog hita nece ni da razgovaraju, cena je ako se nevaram 30 i neki dinar, po zivicu.
Mene su zvali pre oko pola meseca nudili mi sadnice,cena im je bila 25din.
@Boom
Hvala za odgovor
 
cena folije 10 din metar,kazu neka izraelska a toliko je kostala i prosle godine... Da li je to ok cena?
 
sto se tice zonexa ljudi nemaju sigurno zivice,jer imaju nekakvih problema kako sam nacuo . Ja koje god firme sam kontaktirao intersad,agro fertil ,zeleni hit ... svima zivici stizu na podelu pocetkom Avgusta ja se odlucio za zeleni hit Alba mislim da je tip 600 i svuda su po 20 din komad .
 
zoran sef je napisao(la):
cena folije 10 din metar,kazu neka izraelska a toliko je kostala i prosle godine... Da li je to ok cena?

Moguće je ali je verovatno od 30 mikrona a to je po meni slabo osim ako nećeš da je držiš samo 2 godine. Ako je od 50 mikrona reci gde ima i ja sam zainteresovan.
Post je spojen: [time]недеља, 04. јул 2010. 14:00:26 MST[/time]
_________________________________________________
Blackimg je napisao(la):
boomsyte je napisao(la):
@ delboj

0bavezno 2 trakice za svaki red po jedna trakica
I to traka sa rupicama na 10 cm, a ne dvadeset...

Druže koliko su tebi dugački redovi kad možeš da koristiš trake sa kapaljkama na 10 cm?
 
@ Nebojsa
Sutra uvece cu pitati za te mikrone,mada u toj poljoapoteci to stoji na lageru od kozna kad... Ako je od 50 mikrona koliko tebi treba, posto meni treba za 1000 zivica, znaci nekih 150 metara samo.. Da napravimo dil,posto ja sam jagodu video samo u samoposluzi i treba mi da kupim 1000 kom za prve korake... pa ako bog da sledece leto cu prosirivati... Dal ce mi biti problem da razvucem rucno izmedju vocki taj red od 150 metara sobzirom da je nagib 20 %. pozzz za sve jagodare ...
 
@ bushny

Cuo sam se sa zonexom, imaju malih problema ali iskreno se nadam da ce se to resiti u toku sledece nedelje, ako ne tu su intersad, zeleni hit itd. . .

@ zoran sef
sto se tice folije to je sigurno je od 25mikrona, ja tu foliju nebi uzeo ni da mi je poklone jer sam je video na kako izgleda, max 2 godine 3 je vec cela raspadnuta.

@ nebojsa

redovi mom prijatelju su 60m a meni oko 100m ako je duze onda moraju kapaljke na 20-25cm ali ako je do 100m funkcionise super :D
 
@nebojsa
Na osnovu mog iskustva folija od 30 mikrona nece izdrzati ni godinu dana osim ako nije srebrna koja je u maloprodaji oko 20 dinara, ja sam istu takvu crnu foliju (izraelska ili italijanska) postavio i naredne godine morao sam sve da dizem jer je bila ispucala. Imas foliju u komsiluku, Best&Co, mislim da su cak i najpovoljniji sto se cene tice.
Kod mene su redovi po 50 metara i bez problema napajam sistem iz reke motornom pumpom. Jedan prijatelj je bio kupio trake kod ATP-a sa kapaljkama na 20 cm i u godini sadnje je platio danak usled nedostatka vlage.

Post je spojen: [time]недеља, 04. јул 2010. 14:49:07 MST[/time]
_________________________________________________
@boomsyte
Pa dobro druze, nismo se dogovorili. Ali metar, gore ili dole nije bitan...
Nisam video da si napisao poruku, u svakom slucaju hvala.
Ne vidim razlog da duzina redova bude veca, cak mislim da su kod Nebojse parclele dugacke od 100-120 metara.
 
@blackimg
Jedan prijatelj je bio kupio trake kod ATP-a sa kapaljkama na 20 cm i u godini sadnje je platio danak usled nedostatka vlage.

na koju foru kade te trake pustaju na 1 bar 10.5 lit. vode / sat ili 2.1 lit/kapljac (x5)
ajde pitaj ga da napise sta je tacno radio, bas me interesuje
 
@ areman

Kako je platio danak :sta: :sta: :sta: :sta: ja imam na 30cm iz atp-a i prezadovoljan sam, svaka jagoda je vlazna, a sada sam uzeo na 20cm. Creva su mnogo kvalitetnija 200 mikrona,ne zapusavaju se jer imaju takav sistem kapaljki, mislim da je isuvise da ti za 1h na 1m stavis 10.5l vode tj 21l jer imas 2 trakice.
 
to je rekao blackimg,

nije frka u kolicini vode, jednostavno smanji vreme navodnjavanja, traka ti je i onako pored korena pa svaki red dobija vodu direktno
 
naravno da jeste tako i ja sam vise za 10cm ali su ona mnogo tanja, ja ih imam jedno 3km i na vise mesta mi se javilo da se jednostavno rascvetala, dok kod ovih mi se to nije javljalo. Smanji vreme ali je to diskutabilno, jer ja npr gde su mi creva od 10cm mogu max 6folije odjednom da zalijem dok gde su na 30cm zalivam od 15-17folija odjednom tako da mu to skoro dodje na isto :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Blackimg je napisao(la):
boomsyte je napisao(la):
@straw
moguce je i to druze ti si u to bolje upucen jer radis to, ali o5 svako ima svoju racunicu :haha: :haha: :haha:, postavljaj sliku od te masine za kosenje :D

@ delboj

0bavezno 2 trakice za svaki red po jedna trakica
I to traka sa rupicama na 10 cm, a ne dvadeset...

eh kad bi bilo od 5 cm... :haha:
 
sta sve treba i do kada (datum u godini) da bi se registrovalo gazdinstvo za proizvodnju jagoda, a sve u cilju ostvarivanja prava na povracaj.
Post je spojen: [time]1278315032[/time]
_________________________________________________
ja imam T-tape ne znam tacnu oznaku, kapaljke na 15cm, kakva su vasa iskustva sa ovim trakama. Da napomenem cuo sam da su ATP irigation bolje...
 
ja sam sistem dobio uz plastenik, oznaka na trakama je: eurodrip s.a-09f22xe15-eolos-6mil/1,6lph/20cm-pwmax1,0-a

eto pa sad nek neko desifruje sta to znaci i na koliku visinu da stavim bure.
a imam pitanje jos jedno, posto mi rasad stize krajem meseca kad je najbolje da napravim gredice i posto cu sad pre svega jos jednom da prefrezujem sta da ubacim u zemlju pri frezovanju. dali neko djubrivo, ili insekticid ili sta god predlazete.
to je sve nadjubreno stajnjakom i kad sam frezovao pre mesec dana sam ubacio force 05, to je insekticid,
sad cu po boomovoj preporuci ubaciti devrinol i ?
hvala unapred
 
@ zoran sef
Proveri ti mikrone pa javi :osmeh: Mislim da 150 m neće biti problem, za neke veće površine ne bih preporučio.

@ Blackimg
Što se tiče folije mislim da sa folijama tanjim od 50 mikrona ne bi trebalo raditi ali ljudi rade sve i svašta. Mislim da bi uz dobru pripremu zemljišta i pažljivo postavljanje i rad u jagodnjaku folija od 30 mikrona trebalo da izdrži 2 god. ali ako ti kažeš da imaš loše iskustvo nemam razloga da ti ne verujem. A i zašto bi kalkulisali sa dvogodišnjom proizvodnjom? A za komšije iz Besta znam ::namigivanje::
Što se traka tiče stvarno mi nije jasno u čemu je bio problem. Ja imam trake sa kapaljkama na 30 cm ( 7 l/m/h) i to samo jednu na banku i jedini problem mi je što su mi trake predugačke (160-170m) i što traka ne može da izgura 200m kako oni garantuju. Inače redovi su mi oko 350 m.

@ nikolapetrovic
Za ovu godinu ti je sve kasno. T-tape se, kod nas konkretno, nije dobro pokazao jer se zapušavaju zbog kamenca i gvožđa u vodi. Ako imaš kvalitetnu vodu za navodnjavanje verovatno će ti i dobro raditi. Sve se vrti oko kvaliteta vode i filtracije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh