Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja danas odvezao u nectar 4200 kg po 32+pdv i od ponedeljka jos toliko.kad odbijem radnike i prevoz ostalo mi 80 hiljada cisto..
 
@straw
ma bolje ista nego nista :D, svaki dinar dobro dodje, jes da sad manje ostaje ali kad sve saberes mislim da si dobro prosao sezonu :D
 
Imam ispod kuce mali vocnjak od 40 ari za sopstvene potrebe.Sto sljiva,dvadesetak jabuka,dvadesetak krusaka, nesto breskvi,kajsija,musmula,dunja,oraha,dudova,smokvi,santelija,ribilzi.... Vocnjak je pod nagibom 20 srepeni. Razmak izmedju vocki je malo veci nego sto je uobicajeno pa me zanima sledece: Da li ja mogu da uzorem izmedju vocki i da posadim jagode kroz foliju nizbrdo i sistem kap po kap jer mi je bunar odmah iznad vocnjaka. Vocnjak je mlad i nije u punom rodu pa se nadam da bi mogao da sledece dve godine tu eksploatisem jagodu 2011 i 2012. 1) Koju sortu bi mi vi preporucili da sadim? 2) Kad, dal krajem jula ili polovinom avgusta? 3) 20 dvoreda po 60 metara koliko mi treba sadnica? 4) Koliko kosta sadnica po komadu, gde da ih nabavim, gde da kupim 1200 m folije i isto toliko creva za navodnjavanje ili trake i koliko one kostaju? Ajde odgovorite mi, nemoj da vas mrzi... Pozz :sta:
 
e da si grobar ja bih ti sve odgovorio :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, procitaj malo unazad imas na forumu o sortama, ako uzimas frigo cena ti je 0.2e, imas vise firmi kod nas, a mozes i da uzmes od nekog komsije ako imas u blizini nekog ko se bavi gajenjem jagode, sto se tice asortimenta trenutno su najpopularnije clery, alba, arosa, asia, roxana, na 1m folije ti ide od 6.2-7 sadnica zavisno od razmaka rupa. Sve to mozes da nabavis u firmama Intersad (021-716642) ili Zonex (0637774670). Sto se tice sadnje mozes odmah da sadis ako imas uslova pa do sredine avgusta tj zavisno od asortimenta. pozzz :ppozdrav:
 
imam i ja, veoma interesantna kasna sorta, krupna malo plocastog izgleda i veoma je rodna
 
boomsyte je napisao(la):
e da si grobar ja bih ti sve odgovorio :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Tako je boom nek si mu rek'o :haha:

Zvezdaš
Da dodam samo, bolje je saditi ranije ako možeš. Nema potrebe da čekaš polovinu avgusta, ako sve spremiš na vreme posadi i polovinom jula nećeš pogrešiti. Što se tiče sadnica treba ti nešto ispod 8000. Sistem i foliju možeš uzeti u svakoj malo bolje snabdevenoj poljoapoteci ili naručiti i dobiti brzom poštom. Kg folije je od 260-320 din/kg a to ti je negde 16-17 m, traka KPK je oko 5,5-6,5 din/m.
Dosta od nas grobara :haha: Šalim se naravno. Prelistaj malo forum naćićeš dosta stvari koje ti mogu biti od pomoći, pa ako treba pitaj šta te zanima.
 
nebojsa je napisao(la):
boomsyte je napisao(la):
e da si grobar ja bih ti sve odgovorio :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Tako je boom nek si mu rek'o :haha:

Zvezdaš
Da dodam samo, bolje je saditi ranije ako možeš. Nema potrebe da čekaš polovinu avgusta, ako sve spremiš na vreme posadi i polovinom jula nećeš pogrešiti. Što se tiče sadnica treba ti nešto ispod 8000. Sistem i foliju možeš uzeti u svakoj malo bolje snabdevenoj poljoapoteci ili naručiti i dobiti brzom poštom. Kg folije je od 260-320 din/kg a to ti je negde 16-17 m, traka KPK je oko 5,5-6,5 din/m.
Dosta od nas grobara :haha: Šalim se naravno. Prelistaj malo forum naćićeš dosta stvari koje ti mogu biti od pomoći, pa ako treba pitaj šta te zanima.

Nebojša, vidim da na ovom forumu crno-beli vode glavnu reč.
Lepo, lepo... :D

Onaj čiko što smo pričali o njemu tuži državu u dve parnice. :zli:
 
evo i mene drugari grobari, i ostali :) dobra vest je da je leto pocelo i sunce sija pa racepuje! ::svaka cast:: a i cena skace, na nekim otkupnim mestima je 60. pa cak i 65din! pozdrav!
 
hvala na odgovorima komsijama iz humske... Ne mogu da sadim pre kraja jula jer mi sezona maline traje do 20 jula... :bravo: :bravo: :bravo:
 
ma jeste sezona, ali i ja berem jagodu pa uporedo pripremam sadnju jagoda, sto pre posadis veci rod ces imati za sledecu godinu, sto kasnije slabiji, ja sam moju sadio 6-9 juna i imao sam odmah sledece godine oko 21t sa nepunog hektara :D
 
Poz
Ja jos berem albu i kleri. Nesto se izvuklo ali me trulez ublia. Ja rokam po 100 dinara.
Post je spojen: [time]1275943596[/time]
_________________________________________________
Boom prijatelj
kakvo je stanje kod tebe
 
pa nije lose, ja poceo arosu da berem i to je extra kvalitet jos kad bi cena bila bilo bi super :udri: :udri: :udri:, a mob mi crkao danas pa ne mogu slike da postavim kako izgleda, sutra berem albu i kleri pa ce da vidimo sta ce biti, napominje se jaca cena ali nista se nezna :sta: :sta: :sta:
 
hocu i ja da berem jos......ali polako i sigurno zavrsavam sa vikendom ::suncanje:: ::suncanje:: a hteo bi jos malo ::novac:: a ono :nono: :nono: neces se vala obogatiti na jagodama, smrc... izem ti ovu kisurinu :kisa: :kisa:
 
e ova godina je haos, nemam ni kolicinu ni kvalitet, bar sto se tice albe i clerija, ja sam racunao da cu preci minimum 23t a ono da bog da predjem 15t :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:, upropast me ona kisa sve :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
zorane
za te sorte ja tek sada prvi put cuejm a ono sto si ti procitao to i ja znam.... :sta: :sta: ako neko ima vise iskustva neka pomogne. Ja razmisljam da posadim Roxxanu kao glavnu i probe azije i rekorda pa cemo da vidimo dalje :cao:
 
pa cuo sam se danas sa jednim covekom koji mi nudi te sorte,pored ovih nudi i aziju,roxsanu,albu itd.ali kaze da im je nova ova " eva i sirija a za doru nisam siguran...a cena je 18-20 din zavisno od broja zivica...KATEGORIJA JE A pa sad neznam kako daju prinos te sorte...ali u glavnom mi najpre preporucuje asiju ona je 20-22 din.KATEGORIJA isto A..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh