Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ nebojsa

evo druze ja cu da kukam umesto tebe a joj ajoj ajoj ajoj :haha: :haha:, druze a sta mislis moze li to nekom pumpom da se izbaci makar kod komsije ne verujem da e se ljutiti :haha: :haha: :haha: :haha:
 
@nebojsa
E,moj komsija,ovo je stvarno da pop....s,zato i treba sve pokusati da se sto vise jagode izveze a ne da nas jos i nakupci vecito ucenjuju i zaradjuju vise od nas na nasoj muci...Ja sam sad s njive,gace su mi mokre,zene mokre,jagoda propada,a moj nakupac iz kafane zove da pita koliko ce biti gajbi...Izvuci sto mozes jbg odvratna sezona... :ppozdrav:
 
Mi krenuli da beremo danas i napustili.Jagoda sva popucala i prezrela.Nista,sutra beremo za Nektar po 32 + pdv
nebojsa
Neznam sta da kazem,stvarno zajebano izgleda.Barem nema rutave bube. :haha: :haha: :haha:
Svima je ovo zajebana godina ali tebe je bas sve napalo,bice bolje...
 
Ja sam se sada vratio, i kako mi se cini da ce se probati rakija od jagode ove godine!!! ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
ej samo da vam kazem da sam ja pekao rakiju prosle god od 500kg sto mi grad ubio i mogu vam reci da je odlicna :haha: :haha: :haha: :haha: samo mora peteljka da se skida i cim provri odmah da se pece :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ boomsyte,
druze moj reci mi samo jesi li mozda morao da im das malo secera ili su mogle redovno da provreju same? koliko si dobio od tih 500 kg? :ppozdrav:
 
Slazem se sa svima sto se tice toga kakva je godina, bila ne ponovila se!!!!
Malo da se pohvalim, u subotu je bila Jagodijada u mom selu, vodeca sorta je i dalje Clery a od novih izlagane su Roxana extra krupna kao i Azija!
 
Sadio sam jagodu prosle godine i ovo mi je prva sezona znaci neznam sta da vam kazem prvo poplava pa grad a sad neznam jos samo neka najezda skakavaca j..... :sta:

Post je spojen: [time]1275475370[/time]
_________________________________________________
A da nepricam koliko sam ulozio a koliko uzeo ove godine :udri: ::lose::
Post je spojen: [time]1275507988[/time]
_________________________________________________
Sadio sam i ASIU znaci ove godine ni jedan cvet nije imala sto znaci ni jedne jedine jagode nisam pametan sta je u pitanju :sta: sadnice sam uzimao u zonexu
 
gospodine mimiljkovicu lepo sam vam objasnio da smo kasno posadili (kraj septembra ili pocetak oktobra) i tad je frigo izcvetao i nije imao kad da napravi plod za ovu godinu, a dal si pametan ili ne to ce strucni konzilijum da oceni kod kamiondzije :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
boomsyte je napisao(la):
ej samo da vam kazem da sam ja pekao rakiju prosle god od 500kg sto mi grad ubio i mogu vam reci da je odlicna :haha: :haha: :haha: :haha: samo mora peteljka da se skida i cim provri odmah da se pece :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Da li valja da se pece rakija od prezrele jagode i koliko se dobije od 100 kg jagode rakije?
Zna li neko nesto o tehnologiji susenja ploda jagode ?
 
ja sam danas pobacao sigurno 300 kg jagoda u redu sto su zene izbacivale kao losu jagodu i sada tek vidim koliko se od ove kise pokvarila.........
 
@ boomsyte, @ mimiljkovic,
Bez treceg se ne ide ne bi li priprema bila bolja za narednu godinu. Posle toga bice cvetova u izobulju :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh