Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danasnja pijac aje isla u nk 160 u rinfuzi a 170 u kutijicama a u kanjizi 180 i 200 din/kg ::namigivanje::
Kukac i nebojsa svaka cast za krupnocu moju nikada da uslikam a cim uradim ima da postavim sliku a nabrali smo oko 300-400 kg i to ce mi sve proci na malo za vikend na ove dve pijace...
Ljudi jel imate nekoga na pijaci ako i prodjete ovako i kolikio ga placate??
Moja cena je 5 % od pazara, ako ja iznosim i unosim robu i 10 % ako to sa svojim vozilom odradjuje prodavac :sta:
 
@jbranko
Jeste to je Alba.
Na kraju i vrh sazri ali je ovo malo jace brano (i zelenije) zbog ove kise.
 
uh kakve vi cene imate :bravo: :bravo: :bravo:, u nisu je danas uslo toliko lose robe da to nije normalno i cena je pala na 70-100 din, ja prvi berbu mozda imam tek u utorak ali bar nek neko vidi lepu vajdu :D

@macosd

Meni su prdavci na pijac trazili dnevnicu 5-6000 da mi prodaju jagodu, ali imaj tezgu na extra mestu gde se iskrcmi lagano 1000kg,
 
@booms
izes ti ovu proizvodnju odo ja kod tebe da prodajem jagode za tu dnevnicu.....ako prodaju toliko svaka im cast....meni su max do 500 kg prodavali na dan ne vise!! tako da su onda zaradjivali za prepodne do 5.000 dindzi i samo sto nisu :ppozdrav: :ppozdrav: od srece i para
 
@ macosd
ma nek i oni zarade, ne bunim se, dokle god mi se kretala cena od 70-100din nisam se bunio, jbg kolicina kad je u pitanju moras da cutis samo da ide, prosle godine sam imao svaki dan od 1.5-2.2t ali mi naleteo covek i sve uzimao ispred kuce od 1 do zadnjeg zrna tako da sam bio prezadovoljan i ove godine sa njim saradjujem :D
 
Ako je takva, cena na veliko svaka cast. :D

U Sapcu i Obrenovcu 100 dinara za kg na veliko. Jagoda prva klasa.
Ja berbu zavrsavam za par dana.
 
Pozdravljam sve kolege jagoddzije! Imam sa burazom jednu manju parcelu na kojoj smo zasadili jagodu na foliju. :D
E sad posto su nam vremeski uslovi takvi kakvi jesu (a nisam uspeo-stigao da procitam sve na forumu), zanima me da li sada treba i koliko se isplati prskati protiv trulezi ili cega vec? Bojim se da nam rod ne ode u aut. :sta: Hvala unapred!
 
Danas smo se razdivanili mada bih vise voleo da sam na njivi i da berem ali :kisa: ::lose:: Sto se tice zastite trebalo bi sa necim[ switch,teldor,signum]prskati zbog botritisa mada su problem i karence tako da sve zavisi koliko ce ovaj kijamet trajati.Sto se prodaje tice ide odlicno kod kuce 200 na veliko 150 i svi traze jos i jos ::novac:: ::svaka cast::Nemoj da te je sramota da trazis i 300 din po kili,jagodu si ti proizveo,nisi je ukrao,tako da samo napred,a svako ima neko parcence zemlje pa nek je gaji ...:ppozdrav:
 
pozdrav od prilep makedonija.
1 cenata deneska na pazar vo prilep bese 100denari na golemo(1.4 euro)po kg ama so slab klaviletet tiue podobrite bea nesto poskapi no tuka nekade e cenata
2 dali prasinata deluva negativno na jagotkata mislam na prasina od regionalen pat oti jagodite se do patot i ima sekakvi budali koi vozat ko da se na pista i se kreva golema prasina bela ama sitna bi sakal da mi kazite
pozdrav i se pisuvame :D :ppozdrav:
 
nebi bilo lose da se zastiti jagoda switchom ili signumom, oba sreedstva imaju karencu 3 dana, znaci oberes sve pa oprskas i onda posle 3 dana beres, proveereno ne steti, kad je to na zelenoj listi onda nema da se brinemo :D
 
Pozdrav za jagodare ova tema me je zainteresovala onako teorijski posto se bavim vocarstvom i vinogradarstvom /nektarina,sljiva,visnja,vinograd/
Mogu da kazem da posto sam zadnjih dva dana iscitavao ovu temu ::svaka cast:: stvarno dosta strucnih ljudi kolegijalnost na nivou :D
inace neznam tacno kolika je jutros temperatura u Srbiji ali ovde /Bec/je 7°C neznam kako ce se odraziti na jagodu osim sto ce stati zrenje valjda je previse niska i za razvijanje bolesti i stetocina :zli:
Pozdrav :ppozdrav:
 
Bude i ovoga: Clery od 85 grama.
33kbybc.jpg
 
@ kukac

UH kako srece da su bar takve velicine jedno 90% i nebi se sekirao za ::novac:: ::novac:: ::novac:: uopste :haha: :haha: :haha:
 
kisa :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: pa zima a tek vetar tj.oluja <JADNE JAGODE>
neznam dal neko ima iskustva bas sa ovakvim vremenom prskati ili ne pitanje je sad
cujem da je i u Ialiji slicno i da jako trunu jagode.
 
:zli: ima i kod nas da trunu kao lude a resenje je SIGNUM 0,15% ( firma ::namigivanje:: jbg.) ili switch ali kada oberete i pazite na KARENCU!!!!
Nemoj da se potruju kupci ko ce nam kupovati onda jagodice :D
kod mene ide branje-prskanje-3 dana-branje-prskanje........... pa ko izdrzi
 
@ ivkovic1978
Pa meni dolazi lik kuci za jagode al mi je vec nagovestio da ce sledeca tura biti jeftinija, inace on prodaje u Bg u.
 
Ja danas brao i ubrao 1050 kg.Prodao u Darkom po 150 extra jagodu.Uvatili me na frku.pokisili i smrzli se kao p....trulih nema za sada , nadjem jednu na 15 kg mozda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh