Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo malko da se nadovezem na Nebojsino izlaganje :D

Mnogi ljudi citaju forum i izvode racunice. Nije to bas tako. Mnogi zamisljaju ulozim 10 dobijem 50.
Setite se samo onog gospodina iz S,,,,,,, koji je reklamirao vertikalan uzgoj jagoda.
Taj je ojadio na stotine lakovernih ljudi, koji su mislili na brz naacin doci do zarade.
( pre nekih 2 meseca ga gledam na tv, trazi pomoc od drzave ::lose:: )
Pored ove jagode, radim jos dva posla.
Imam mini farmu svinja i obradjujem zemlju, proizvodnja hrane.
Mogu vam reci pored svega da najvise posla ima u jagodi. Jos sam ja usao u ovaj posao sa moze se reci minimalnim ulaganjem. Jer sam imao plastenike od ranije.

@ Dejan
Plastenike zatvaram pred smiraj sunca tj. kada se smire vrucine da se unutar zadrzi toplote. Jagoda u zatvorenom ne raste preko dana na visokim temperaturama. Ujutro ih otvaram oko 9h. Kada sam pokrio jagodu nisam uopste otvarao, jer je bilo poprilicno hladno. Ova godina je malo nezgodna za proizvodnju. Jutra su prohladna. Mada za plastenik odgovara ovakvo vreme. Mislim da ce biti veoma velika razlika u pocetku berbe izmedju jagode na otvorenom i plastenicke jagode.
Tvja jagoda je trebala pristici za berbu bar desetak dana pre moje. Malo si je usporio nezatvaranjem plastenika.
 
kurkela hvala i na tvojoj informaciji..mene zanima uzgoj na otvorenom polju a mehanizaciju imam i zemlju samo sto nista ne znam o tome..gradsko dete :-(
 
@ Ivan
:D

Naveo sam jedan primer, nebitno za kakvu se proizvodnju odlucis. Svugde treba dosta ::novac:: .

I kada sve odradis, da bude ::svaka cast:: nemozes biti siguranu u visu silu, vremenske uslove, trziste...

Zivot je kocka.
 
@ bushny
Evo ti broj iz zonexa,063 7774670 milorad, slobodno kazi da ti aca iz blaca dao broj. Ljudi su po meni vise nego korektni zato ja i dalje imam odlicnu saradnju i ove godine uzimam oko 20000zivica ja i 30000 zivica moj prijatelj. Ono sto znaju oni ce da te posavetuju, sto neznaju daju ti brojeve strucnih lica koji ce u svakom slucaju da ti izadju u susret.
Evo sad malo slikica, danas smo testirali masinu za foliju (konacno :haha: :haha:) i evo kako je to izgledalo. svage sugestije slobodno izlozite ali mislim da necete imati :haha: :haha: :haha: :haha:
Izgled masine
25tagxg.jpg

2nw1ytk.jpg

evo kako izgleda prazan banak
4g24i9.jpg

a evo sa postavljenom folijom
20kyso.jpg
 
za Nebojsa,
Nemoj da nam malerises sa tom rutavom bubom, ja se pokida zbog paleza sta bi radio da me ona poseti, kada ti muku mucis sa njom :haha:.
Salim se, ja uvek trazim uzrok necega, hocu uvek da znam zbog cega je nesto tako, bilo to opasno ili ne (j... takav sam ), ne pridrzavam se one ,,Radoznalost je ubila macku, :haha: :haha: :haha:

za Kurkela,
Gospodin iz S......, je poceo da se bavi Internet prodajama (opet svima hoce da pomogne da zarade) , od jagoda polako odustaje :haha:

Za boom,
Masina ti je ,,Profi,,
 
@ boom
::svaka cast:: za masinu. jer si zastitio izum :haha:.
Post je spojen: [time]1272630397[/time]
_________________________________________________
gde si nasao foliju sa okruglim rupama? ja naletao sve na prosecene u x. koji je razmak rupe?
 
sopot
ja imam identicne fleke po listovima kao i ti,na svakoj desetoj sadnici jedan list ima takvu fleku.Ja mislio da je neki nedostatak ali veruj mi ne brinem puno.Plod je zdrav to je sada najbitnije...
 
@ boomsyte
Dobro izgleda a bilo bi još i bolje da je zemlja bolje spremljena. Možeš li malo da je došteluješ da bolje zateže foliju? Za šta ti služi ono ofarbano u zeleno što je zakačeno za gredu, najbolje se vidi na prvoj slici?
Sad se setih one tvoje prskalice sa neke prethodne strane. Jel pri prskanju koristiš ventilator ili je atomizer bio samo donor organa?
Rutava buba se u principu hrani prašnicima ali uz put poglođe i sve ostalo. Ako ne pojede baš ceo cvet najčešće ošteti tučak pa dobiješ deformisan plod slično kao pri nedostatku bora. Što se tiče nekog rešenja mrka kapa. Juče mi je u poseti bio prof. Sekulić sa NS fakulteta koji je entomolog i čovek nije imao da mi kaže nikakvo konkretno rešenje. Dao mi je par saveta, malo se ispričali popili kafu, slikali se, i to je to. Kaže da je čitava Telečka visoravan ugrožena od r.b. a ja sam na samom obodu. Jbg, moraću da se preselim u neke južnije krajeve :haha:

@ sopot
Da se tebi pojavi rutava buba ako bi preživeo srčani udar, verovatno bi se obesio o prvo drvo :haha:
Što se tiče dotičnog gospodina i meni je slao ponude za "posao veka".
 
@ nebojsa

To zeleno su raonici koji prikupljaju zemlju, naravno da moze jos bolje da zateze i bice kad se bolje pripremi zemljiste, to sam samo uradio test u sljivaku, a i jos je velika vlaga tako da nije moglo bolje to je cak 2x frezirano
Post je spojen: [time]1272658671[/time]
_________________________________________________
@ mosa
u BEST&CO u Vrbasu, red od reda je nekih 34cm a rupe su busene cik cak tako da imas 7 rupa u 1m
 
bravo za boomovu masinu :ppozdrav:
evo slike clary koja je bila pod agrilom

a evo i clary bez agrila

a nije neka velika razlika ::lose:: ja sam se nadao nesto ranijoj berbi ali sam kasnio puno jer je tek prekriveno 10.4
a evo kako izgleda luda madlena koju smo mi prozvali nerotkinjom jer sam je prve godine kasno sadio pa nije dala rod ::namigivanje::

a evo je i marmolada da je nezaboravim


Uploaded with ImageShack.us
 
posle lepog provedenog vikenda (vise pijanog nego lepog :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:) vremne je za nove radne dane :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh