Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ macosd
Pa trudim se da joj pruzim maksimum, sto se tice tretiranja i odrzavanja, za sada je i ona meni to vratila a za dalje ce da vidimo :haha: :haha: :haha:

@ kurkela

pa to ti je super cena, prodaj jos jedno 100t po toj ceni i sve da nas vodis na havaje :D
 
@ Bomm

hahaha :D

Kod nas se kaze "Iz tvojih usta u bozije usi"

hvala

Da bude iole neke cene, ja sam skroman.
Mada me plase ovi uvoznici sta rade. ::lose::
 
@ kurkela

E kod nas se kaze iz tvojih zvucnika u bozije pojacalo :haha: :haha: :haha:

Ma polako, bice sve kako treba, ako neko pravi racunicu to sam ja, ja sam i na 50 din zadovoljan, 20din imas troskove prskanja, prihrane i obrade i tebi ostaje 30din. pa racunaj sa 1h oko 25-30t pa malo li je 7500-9000e, treba biti skroma a ako bude cena i 100 din ja se necu ljutiti :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Hvala na pohvali ali najbitnije je kakve i koliko jagoda cemo prodati,Od lepog izgleda parcele nema ::novac:: ::novac:: ::novac::....ali barem je covek zadovoljan,lepo videti..

boom
lepo i kod tebe,zavidim ti sto imas travicu izmedju redova.
slika je napravljena sa oraha ili visnje koja se nalazi pored parcele.Imam kuma visokoletaca i umetnika pa on voli da rizikuje zivot za par slika...
 
@ boosyte, strawberrymp

Parcele stvarno lepo izgledaju :D Ali ja predlažem da nagradu dobije onaj koji uhvati najviše rutavih buba :haha: :haha: :haha: Za sada verovatno vodim u toj konkurenciji jer smo navatali 1/3 kante od 35 kg :haha:
Nemam puno vremena evo samo par sličica

2054hoi.jpg


9hho37.jpg


148nrpj.jpg
 
@nebojsa
Aman prijatelju pa zar nema nikakvog leka za tu bubu ::lose::, ja sam nasao jedno 10-ak kod mene i bilo im je po kratkom postupku :udri: :udri: :udri: :udri:. A nisam bas upucen o njoj sta ona radi, unistava cvet ili :sta:

@straw
Mogu ti reci da je mnogo lepo kad trava prekrije celu medjuredicu, a reci mi jel si probao da bacis seme neke trave, mozda cak i deteline, one niske sto ne raste vise od 10cm, mislim da bi ti to i unistilo druge korove a ne bi imao blata kad pada kisa. Ocekujem poziv danas i nadam se da sam pre prvog maja kod tebe.
pozz :ppozdrav:
 
Trifolium subterraneum subsp. subterraneum
Niska detelina koja trpi losa zemljista i nedostatak vlage, seme joj raste pod zemljom. Dobra ? za staze izmedju leja. Posto je los polinator i zimska vrsta kombinovati sa necim odgovarajucim:haha: Sadi se u ranu jesen a nice na 17-18 oC,

Ovo je takva detelina koju i ja tražim za staze, ako neko zna gde može da se nadje seme:haha:
 
fina masinica ali nije za male njive, treba ti mnogo za okretanje, za nase parcela nije prakticna ali mi se svidja, a voleo bi da vidim i banak koji pravi. pozz :ppozdrav:
 
Kurkela je napisao(la):
@ Bomm

hahaha :D

Kod nas se kaze "Iz tvojih usta u bozije usi"

hvala

Da bude iole neke cene, ja sam skroman.
Mada me plase ovi uvoznici sta rade. ::lose::
Nemoj da te plase . :nono: Oni nemogu ici ispod cene od 140 din ,a u tom slucaju domaca iz plastenika moze imati samo vecu cenu. ::namigivanje::
 
Postovane kolege, uzgajivci jagoda potrbena mi je mala pomoc u vezi nabavke "holandeza" ( valjda se tako zovu, plasticne posude za pakovanje jagode od 500 i 1000g), gde ih nabavljate i po kojoj ceni. Moze neki kontakt telefon
 
imas u subotici kod miletica od 250gr. 500gr. i 1 kg. ja sam kupovao i znam da je bio jeftiniji od ostalih sa posudicama od 250 gr kostale su 3,85 din. 0d 500 gr. mu je kostalo 5,99 din. bez poklopca (11,20 din. sa poklopcem), a od 1000 gr. 7,82 din. bez poklopca ( 14 din. sa poklopcem).
proveri i na drugim mestima. inace ovo su neke slovenske. tel. 024550131 salje siti ekspresom. a imas i u zonexu bgd.
Post je spojen: [time]1272485261[/time]
_________________________________________________
@ dejantmitrovic

doslo je sunce, jer crvene jagode?
 
pa pazi doslo sunce a jagode kuliraju,zezam se crvene ali jos nema za prodaju danas sam par komada ubrao za dečicu nadam se za vikend da će da padne neki dinar .
 
1qn2aq.jpg

2n0rm2v.jpg

2zntp9x.jpg


Ljudi dajte dijagnostiku!
P.S. Nije toliko strasno na njivi, ali imam ovu pojavu u nekoliko redova na pojedinim listovima.
 
slicno je i kod nedostatka fosfora i kod paleza, ali mislim da je pre palez. sacekaj jos neku dijagnozu.
 
trebalo bi da je palez ali sacekaj jos nekoga da ti da odgovor koliko se secam i kod mene u plasteniku tako je bilo posle predje iz te boje u onako da deluje kao da je deo lista izgoreo ::namigivanje::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh