Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Milane, pa kad mislis to da postavljas? Vec je poceo oktobar :)

I kakva ti je to racunica 400m najlona a 600m creva? Zar neces stavljati crevo duplo celom duzinom?
 
sutra mi ostalo da stavim foliju pa da vadim rasad pa da sadim.sadio sam ja prosle godine pa bilo dobro i to bez folije .cekao sam da zaladi da se bolje prime.a zemlju dok sam naso tu do kucu pa me taj odere 100 evra 18 ara za godinu. pa ja radim i poljoprivredu nemog sam sve.moji mi ne pomagu za nji to se neisplati.a ja da ne platim radnici moram sam.i sad me ceka 10 ari jagoda da ocim lis i da stavim po saku djubre.a to sto sam uzo 400 foliju i 600 creva . imam 200 staro.ide ti na foliju 2 reda creva.znaci 400 puta 2 reda creva to je 800.ja gledam da sve ja uradim da ne platim.
 
sutra mi ostalo da stavim foliju pa da vadim rasad pa da sadim.sadio sam ja prosle godine pa bilo dobro i to bez folije .cekao sam da zaladi da se bolje prime.a zemlju dok sam naso tu do kucu pa me taj odere 100 evra 18 ara za godinu. pa ja radim i poljoprivredu nemog sam sve.moji mi ne pomagu za nji to se neisplati.a ja da ne platim radnici moram sam.i sad me ceka 10 ari jagoda da ocim lis i da stavim po saku djubre.a to sto sam uzo 400 foliju i 600 creva . imam 200 staro.ide ti na foliju 2 reda creva.znaci 400 puta 2 reda creva to je 800.ja gledam da sve ja uradim da ne platim.

Brate, ti si kralj!
 
zdravo svima
Interesuje me sta je potrebno uraditi sa jagodama u plasteniku pred zimu.? dali ih treba osisati ili oprskati sa necim pred mirovanje. Sadnice sam posadio u julu ove godine. Hvala unapred
 
POZZ svima.imao sma nekih problema sa netom pa nisam pratio desavanja na forumu , posadio sam jos deset ari arose sutra cu jos deset ari klerija. dali je rano da bacim vestak u proslogodisnje jagode .
 
da li je neko koristio ovaj preparat Champ DP bakarni preparat . Ne mogu da nadjem nigde koliko ide gr na 10l
 
29ljmh4.jpg


stize meni analiza fala q.. prosto neverovatno da su njive jedna kraj druge i ta je razlika.. ova 2917 je sljivik star 5god a ova 2919 je bila ledina kosena 10god i na njoj su mi jagode..
e sad ta kiselost, posto je meni sve vec pod folijom i kap po kap, kako se dodaje krec i koji je.. moracu na tenane da proucim analizu i da vidim sta je sta i koje su optimalne granice za jagode..
 
Zamljiste ti je kiselo koliko se secam treba da bude ph 6 e sada neznam koliko je to dramaticno i da li je uposte dramaticno ostalo ti je dobro osim fosfora koji bi trebao biti malo veci.Sa krecom se smanjuje kiselost a kako ces da izvedes stvarno nemam ideju razmisli konsultuj se sa jos nekim pa vidi kako ces.Ovo sve pricam koliko se ja secam kada sam radio analizu kako je bilo i kako je trebalo da bude zemljiste.Pozdrav
 
hvala Dejane i Polke... videcu neki Ca preparat mada cu se posavetovati sa ovima sto su mi uradili analizu..

edit: evo sad sam zvao ovu moju sluzbu.. dobicu krec za mesec i po dana ali je takav da zbog specificne tezine ne moze da se pusti kroz kap po kap.. pa kao izmedju leja da ga dodam.. sad kako je banak dignut koliko bi to znacilo nemam pojma...



Umesto postova koristite opciju -Zahvali se-.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad da ubacujes krec? To se radi u predkulturi, znaci cak ne ni pre sadnje jagoda. A medjuredno ti nece apsolutno nista znaciti za jagodu, jedino moze da pomogne kulturi posle jagoda. A i samo ubacivanje praskastog kreca ja nikad ne bih radio u medjuredove, ima da leti na sve strane i pasce i po jagodama. Fertigacija ti je zakon u tvom slucaju.
 
Fertigacija(Fetigation) kombinacija reci Fertilizing(djurbrenje) i Irrigarion(navodnjavanje). Podrazumeva djubrivo, dodatke zemlji i druge vodotopive proizvode koji se pusta kroz sistem kpk a da nije obicna voda :)

Zvuci nezgrapno kad se kaze na srpskom, ani ionako imamo gomilu drugih engleskih reci koje koristimo bez prevoda.

Postoji jos i izraz Hemigacija(Chemigation) koja podrazumeva pustanje fungicida, pesticida i herbicida kroz kpk. Ovo je restriktivniji i vise kontrolisan proces zbog prirode ovh hemikalija.
 
Pozdrav svima,nov sam ovde i necu da vas davim mnogo pogotovo vec iscrpenim temama,ali me interesuje nekoliko stvari.Posadio sam ovih dana 10-tak ari jagoda,8ari alba i 2 ara roxana,zivici su bili dobri,interesuje me dali nije prekasno i dali mogu da se nadam nekom rodu u prolece 2012,svih 10ari je pod sistemom kpk i folijom.Takodje me interesuje da li je strasno to sto je alba na listovima imala pegice?
Hvala unapred na odgovorima.............
 
Kakve su pegice, jednobojne tamne ili svetle sa tamnim oreolom? To je bolest pegavost i treba ih isprskasti plavim kamenom i osisati.

A obzirom da se jagode sade u prolece, ili cesce jul-avgust, ne znam sta da ti kazem za novembarsku sadnju. Po meni to nije pametno.
 
Ima i jednih i drugih pegica,inace jagode su se primile,a i ovde kod nas je dosta ljudi sadilo jagodu u periodu 15 okt do danas. Da prskam sad ili da sacekam prolece i mlado lisce?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh