Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam sto se tice jagoda pocetnik i ako bi neko hteo da mi odgovori na par pitanja bio bi veoma zahvalan . Naime , posadio bi oko 500 zivica za sledecu godinu. Kada je najbolje vreme za sadnju i koja je cena po zivicu? Predlog gde kupiti,da li sam zakasnio, treba li rezervisati unapred ?
 
@ icka

nebi vise sadio zengu pa da neznam sta da mi ponude, imao sam je 30 ari na foliji i slatko sam je izorao :)), ove godine mozda i vidis neku vajdu od nje jer je pocetna cena za otkup 70-80 dinara.

Sale, procitaj malo forum ako ti nije tesko, imas sve odgovore na tvoja pitanja, po jedno 20x :)) svako novi kod dodje postavi isto pitanje ;)
 
za boomsyte

.Kada bi trebao da pustim da se razvijaju zivici , kakva su ti iskustva .

Azija i roxana kakav im je plod dali ima koja slicnosti sa arosom
 
@ icka,
pricas o otkupu ili o prodaji nakupcima? zelim ti da ih prodas po 120 a ne po 90 jer znam koja je muka sa zengom bila zadnjih godina

@Beraa

Ja obicno pustam u ovom periodu, posadim maticni zasada i do sledece godine imam odlican zivic, roxana ti vise dodje kao arosa plocasta i veoma krupna a asia ima oblik izduzen kao alba, vise lici na papriku ali je plod prelepog izgleda i ukusa, mislim da su to sorte buducnosti.
 
o otkupu, a nakupcima sam je u pocetku davao po 80 i 70. jeste muka, ja sam u nju ulozio sve, prehrana, hemija, navodnjavanje, znaci bilo je sve u fulu, i stvarno mi je dobra jagoda. a i cena je super, mozda se desi cak i da ode u 100din! kod vas koja je cena na otkupu?
 
o otkupu, a nakupcima sam je u pocetku davao po 80 i 70. jeste muka, ja sam u nju ulozio sve, prehrana, hemija, navodnjavanje, znaci bilo je sve u fulu, i stvarno mi je dobra jagoda. a i cena je super, mozda se desi cak i da ode u 100din! kod vas koja je cena na otkupu?
Ja do sada nisam davao ispod 110 albu .Inace davao sam nekoj zeni u selu udovice kod smedereva koja izvozi za austriju i davao sam takodje malo u deltu agrar cna je bila tu negde inace ta zena ti daje gajbe i plastine cinijice u koje se bere .
 
pozdrav jagodari, sta se radi? ja sam moje obrao jos u maju a pre 10-tak dana sam ih poslednji put zalio, jer su u plasteniku i pokusao bih jesenji rod a za to je potrebno zasusivanje na 3 nedelje. tako pise ali ja se bojim da se ne osuse jer nisam ovo nikad radio a izgleda da dosta vas takodje nije pa neznam dali ipak da pustim malo vode i za par dana da ih osisam i krenem sa prihranom?
 
I ja sam zavrsio, imam za jos jednu malu berbu i u principu sam zadovoljan, prosecna cena 105 din. Od sorti imam Clery i Albu. Alba nesto vise radja ali se Clery vise trazi jer Alba nema nikakav ukus... Ovako je izgledalo u berbi.
34y5fnm.jpg
 
@DejanMitrovic
Da li znas Dejana Milovanovica iz Malog Orasja i on je isto davao toj zeni iz Udovica za izvoz. Kako si ti zadovoljan jel si sve dao njoj?
 
Zavrsila sam sa berbom i zadovoljna sam postignutim. S obzirom da mi je zasad mali ( 500 ) zivica a imala sam dobru cenu sve vreme dobro je proslo. Ovo je prva rodna godina i prvi rezultati koje nisam ocekivala jer sam pocetnik u proizvodnji. Neko ko je duze od mene u ovome poslu moze da mi kaze da li je prinos dobar u odnosu na broj zivica? Sta bi trebala da uradim sada kada je berba prosla koji je sledeci korak mozda sisanje jagode? Ima li sanse da bude jos roda u toku godine? 500 zivica 310 kg jagode cena koju sam drzala je bila na pocetku 10 tak dana 200 a sada do kraja 180. Niko se nije bunio za cenu i za kvalitet jagode. Brala sam je tacno 23 dana. Pozdrav svima!
 
@DejanMitrovic
Da li znas Dejana Milovanovica iz Malog Orasja i on je isto davao toj zeni iz Udovica za izvoz. Kako si ti zadovoljan jel si sve dao njoj?
U sustini zadovoljan sam imao sam oko 5.5 tona sa 10000 biljaka a sa tom zenom je bila korektna saradnja a tog dejana neznam u stvari mozda sam ga i vidjao tamo ali neznam o kome se radi.

a molio bih jagodare koji su vec imali asiu da mi ostave svoj fiksni telefon na moju pp pa bih ja pozvao da se raspitam malo o toj sorti jer planiram da sadim jos 35 ari pa se dvoumim izmedju nje i albe koju vec imam .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh