Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
o fala bogu i fala ti sto mi objasni sad ce jos
n6ub95.jpg
[/IMG]
Jesu li ovo frigo zivici?Gde ti je lisce?Jesi li icim djubrio?
 
Kupila sam danas 2500 zivica sorte CLERY i krecem u sadnju od sutra. Nadam se da ce uspeti sadnja na otvorenom i da ce prinos biti dobar s obzirom da sam danas istu probala kod prodavca i prezadovoljna sam ukusom i aromom pre svega a o krupnoci i izgledu je suvisno pricati prosto je carobna jagoda. Dobar izgled i savrsen ukus dobar su znak za proizvodnju.
 
djubrio sa fosfor ureju i mesavinu.sto pitas al sam djubrio kako ti se cini nisu frigo od ace iz blaca sam kupio
2zgbvox.jpg
[/IMG]
 
@jagodica
ako ti je jagoda u branju vidi da prskas sa teldorom ili signumom, neznam sta kazu drugi, ali i ja imam taj problem i ako me posluzi vreme sutra prskam sa teldorom.
 
@ kotor
Lisce nema jer je kasno sadio u jesen, ovo su samo plodovi kad je kasna sadnja.
@ kozilica

Clery jeste ukusna i lepog izgleda i najprodavanija je sorta kod nas samo ima jedan veliki problem, vrlo je male rodnosti, osetljiva na duge zime i samo prve godine imas krupne plodove dok su 2 skoro duplo manji.
 
@ boomsyte

Ti imas AROSU da li si zadovoljan sa njom koja vise daje ploda kleri ili AROSA , mene interesuje sorta AZIJA imas li nju mozda, ako imas neke slike od ove dve sorte AROSA I AZIJA a kleri sam gledao juce kod jednog prijatelja i razocarala me .
 
Kotor 2

Teldor ima karencu 3 dana, koncentracija je (nisam sto posto siguran ali misli da ide 0.1% 10 ml/10l vode, ali posto imas jos vremena mozes da koknes Switch 0.08%, odnosno 8gr na 10 l vode), karenca ti je 14 dana mada kazu da je napolju 7 dana. Ili da ides sa Signumom karenca ti je sedam dana. Teldor ti je mozda bolje da ostavis pred samu berbu ako budes imao problema sa trulezi.

Jagodica

Cepaj teldor, Signum ako si u berbi i ja se slazem, dosta pomaze

Kozlica, Torente poslao sam vam mail, nadam se da ste zadovoljni
 
@boomsyte
Odlucila sam se za nju pa sta bude bice. Gledala sam na vise mesta i svi koji je imaju su zadovoljni rodom i samo nju drze. Ne znam sta da kazem. Nisam pitala koliko gr. je po zivicu ako ti znas napisi. Kada slusam i citam razne izjave vidim da sve zavisi od uslova u kojima se vrsi proizvodnja. To je moje misljenje. Svako ima neki svoj razlog za da i za ne. I koja je to kolicina sa kojom treba da se pokaze jedan zivic u nekoj sorti da bi bili zadovoljni? Najbolje je sto vise i bilo bi dobro da svaki zivic da po 1 kg ali znam da to nije izvodljivo uvek bude oscilacija. Sto zbog klime, sto zbog zdravlja zivica, sto zbog raznih preparata, vode i itd. itd... Probacu pa cu videti na cemu sam.
 
@ beraa

Arosa je kasna sorta i po meni jedna od perspektivnih sorti, veoma sam zadovoljan sa njom. Rodnost joj je velika kod mene je presla 700g, sad cekam novi zasad da rodi da vidim kakave ru roxana, asia i onda. Asia je isto odlicna sorta po rodnosti najvise radjaju ona i roxana, ja cu ove godine znati kolika je rodnost po zivicu ali prijateljmi je rekao da je skoro imao 1kg po zivicu sto je fenomenalno, ja sam zadovoljan sa svime sto predje pola kilograma :)

@kozilica
clery u najboljim uslovima ne prelazi pola kg po zivicu, bio sam u italiji u firmi koja je proizvela tu sortu i oni kazu da je max 500-600g mada nisam cuo da je neko presao 500g po zivicu meni je prve godine dalo oko 520g, striktno vodim evidenciju za svaku sortu, sak i kad dam nekom kesu to upisujem pa na krajusabiram da vidim koja je sorta najvise dala i koliko po zivicu. Od ternutnih 9 starih sorti najbolje mi se pokazala arosa sa rodnoscu pa onda alba, a ove godine cekam 3 nove sorte roxanu, asiu i ondu da vidim koji ce rezultat na kraju biti i koja pobedi dobija pravo za sadnju 4.5h sledece godine od mene :D
 
aj jedna mala pomoc kako da ubacim sliku na profil stalno mi javlja neki problem, smanjio sam sliku na dozvoljenih 68kb uplodujem je i kad terba da mi izbaci na profil izbaci i neku gresku :(
 
aj jedna mala pomoc kako da ubacim sliku na profil stalno mi javlja neki problem, smanjio sam sliku na dozvoljenih 68kb uplodujem je i kad terba da mi izbaci na profil izbaci i neku gresku :(

Boombinjo, sliku postavljas tamo gde ti pise ono uredi Avatare a ne profil. Ja sam se mucio i smanjivao i povecavao slike i sta sve nisam uradio. Idi na profil nadji neke avatare i tu aploaduj slikku i pokazace se na profilu
 
@ kozlica
Gde si jos sad kupila zivice, koje frigo ili zelene? Nije li rano za sadnju, mislim da pre jula nema potrebe?
 
@ sopot

HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA DRUZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :)

Evo nekih slikica koje sam slikao pre pola sata, bio je veliki mraz kod nas mislim da bilo ispod -2.
Ovo su slike novog zasada, Roxana, Onda i Asia vidite da je tek pocelo da cveta po 1-2 cvetica tako da njih ne planiram pre 1-5 juna da pocnem sa berbom i mislim da ce to da bude extra :)
2njzoll.jpg


evo arosa kako je cvetala
e8985u.jpg


A u na ovoj slici se prikazuje koliko je arosa(leva strana) slabo bujna sorta a rodi vise od svih :)
selzzn.jpg
 
@ milan 87


Druze pobrisi sve poruke iz inboxa i poslate i primljene ne mozes da primis poruku prepunjeno ti je sa porukama.
 
Kolege kako ide sa prodajom jagoda? Prije neki dan sam vidio u Maxiju u BL, cijena jagode preko 4 eura. Je li to realna cijena za ovaj period?
 
Ajde sad malo meni pomozite , dali itko ima iskustva s jagodom nakon mraza , dva dana za redom je bio mraz , temp oko -2 , na cvjetovima koji gledaju gore iznad su lista se pojavilo smedjkaste fleke , odnosno onaj zuti dio u cvjetu je dobio smedjkastu boju , dali ima ista od takvih cvjetova.
Hitno molim odgovor
 
@jbranko86

zivice sam kupila u Surcinu i sadnice zu zelene. Sto se tice sadnje ni sama ne znam sta da ti kazem ja sam po svojoj proceni odlucila da je posadim sad na prolece i sutra krecem sa sadnjom kada zavrsim stavicu sike da pogedas.
 
@boomsyte
Hvala ti za informacije za CLERY. I ja vodim svoj dnevnik radova pa kada dospe za prodaju uporedicemo stanje. Svako iskustvo je vredno paznje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh