Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bushny

koritis li Slavol za prihranu.
 
Pozdrav svim jagodarima sa foruma. Vidim ima puno sika i saveta. Ja sam u pripremama za sadnju na otvorenom oko 4000 sadnica. Planiram da sadim CLERY 2000 sadnica pa bih volela od iskusnijih jagodara da mi preporuce koju sortu drugu da sadim u kolicini 2000 komada i gde bih kupila kontejnerske sadnice preporucene jagode. Obecala sam slike mojih jagoda ali se nisam snasla kako da ih postavim ako mi podje za rukom postavicu ih da vidite kako je kod mene u jagodnjaku.
Srecna radnja svim jagodarima!
 
w7y24j.jpg
[/IMG]
 
Delboj,

Ako je trulez lecenja nema to je sigurno ma sta ti nudili po apotekama. Jedino sto mozes jeste da sprecis tamo gde nije uhvatilo. Dobar ti je ridomil ili prevucir da pustis preko sistema ali ne znam da li je kasno ako je vec krenulo zametanje. Pre neki dan sam razgovarao sa covekom iz sygente rekao mi je da je dobro da se pusti kroz sistem Ridomil 25-30 gr na deset litara vode ali da se vodi racuna da svaka sadnica dobije po 1 decilitar vode.
 
@ savasava

izvini druze ja sam mehanicki procitao sasava :). Pazi roxana je jedna od najkasnijih sorti, sto se tice rodnosti jedna je od najrodnijih sorti, takmici se sa azijom, ,oj prijatelj je ima a imam je i ja oko 15000 sadnica ali ove godine je prvi rod pa cu videti ali u najobicnijim uslovima prelazi preko 700-800g po zivicu a ako joj pogodis sve idealno ide i preko 1,2kg, znam da je prijatelju dala oko 800g i to 3 reprodukcija od frigo zivica, tako da to ti je neko moje iskustvo sto se nje tice, videcemo kako ce se ove godine pokazati.
 
I jos jedan savet. U krajnjem slucaju izvadi jednu sadnicu uradi pregledaj joj koren vrat iseci vidi mu sredinu (boja i sl.) i uporedjuj sa slikama sa interneta
 
ma opusteno boomsyte,nego,sadicu kontejnerske sadnice(sertifikovane).Posto se bolje primaju,bar svi tako kazu.Zvao sam ministarstvo,za subvencije.Nemaju pojma sta i kako,posto je dosao novi ministar.Al dobro,ima-ima,nema-nema :sreca:.Bio sam u cacku u institutu i uputili su me na neke ljude koji imaju sadnice,foliju i sistem za navodnjavanje,sad videcemo.
 
@ Delboj

Sad sam tek video tvoje slike. Skoro sam siguran da je u pitanju botritis i da bi to switch ili signum rešili, ali da ja nešto ne pametujem jer nisam kod sebe to imao, posavetuj se i sa nekim zaštitarom ili pošalji slike nekom od zastupnika hemijskih kuća. Trulež korenovog vrata nije sigurno, simptomi su skroz drugačiji.
 
@ busny

Nešto mi je "pojelo" prethodni post ali ne znam čime to da tretiram :haha:
Aj da napišem ponovo. Mislim da ova dva lista na tvojoj slici nemaju nikakve sličnosti što se tiče simptoma. Onaj levi mi liči na stari list koji polako gubi svoju funkciju a onaj desni mi se čini da je botritis isto kao kod Delboja ali bolje bi se videlo da slikaš ceo živić.

@ kozlica

Koja sorta ti je na ovim slikama?

@ savasava

Gde kod nas ima sertifikovanih kontejnerskih sadnica?
 
@ nebojsa,

Slao sam sliku (neces verovati) nekom strucnjaku u Ameriku, jer me je zabrinulo da nije antraknoza. Nasao sam na internetu neku studiju koju je pisao o ovoj bolesti i ostavio mail na kraju. Covek mi pusta e-mail u roku od dva sata, i sa sigurnoscu tvrdi da nije antra. pita kako je vreme, da li je bilo vetra i govori mi da su ostecenja najverovatnije prouzrokovana vetrom. Pa sto se kaze, iz njegovih usta u Bozije usi a u moj dzep.
P.S. Jos nesto, razgovarao sam sa covekom zastitarom, koji mi je dosta pomogao a radi za jednu vecu firmu (da je ne pominjem) i kaze doslovce> Ni kvadris, niti bilo koji drugi preparat ne moze da pomogne protiv antraknoze kada je vec krenula i da je to samo marketinski trik.
 
@ nebojsa

To je sorta " MARMOLADA " sadjena je prosle godine 10 aprila. Sada ocekujem rod pa cu videti kako ce se pokazati. Daj neki predlog sta da sadim posto planiram na otvoreno 4000 komada iduce nedelje da postavim. Razmisljam na koju sirinu da stavim bankove i koliki razmak izmedju njih? Pozdrav vrednim jagodarima foruma
 
nebojsa
sadnice prodaje neki covek iz beograda.A preglede im rade u cacku.Tek trebamo da sa vidimo sa prodavcima.Oni rade bankove i prodaju foliju i trake za navodnjavanje.Uskoro ce se videti moj brat sa njima,posto sam ja van srbije,pa cu napisati sve detaljno.Za sada imam samo broj telefona.
 
ne koristim slavol koristim scotss djubriva i svaku sadnicu sam po pola case od jogurta sipao prevucir i to pre cvetanja, nemam mnogo to je nekih 3-4% od 1200 sadnica ali se bojim da se ne rasiri. hvala na savetima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh