Istine i zablude o tovu bikova i njihovoj prodaji

Cena bikova pada , a telicima raste. Mada, skoro me je zvao Handler iz Draginja (Tamic trans) i nudio neku telad za 420 , 430 eura na pocek.
 
Evo da malo dignem temu iz prašine. Otac se time bavi nešto sitno, 15-tak komada.

E sad, on radi tako da tele uzima svaki mjesec po 1-2 (ovisi jel uleti što povoljno ili dobro), i kad jednom zaokružiš proces imaš neka stalna mjesečna primanja. Najgore je prve godine.
Drži ih 12 do max. 14 mjeseci od dana telenja, poslje pojedu sebe.

Cijene, vidim kod vas je to dosta nabrijano što se tiče teladi, on uzima teliće stare 10-20 dana po cijeni od 200 do 250e. Sad je cijena kile utovljenog bika nešto sitno preko 2e, + dobije poticaja cca 250e od države (sad su rekli da bi išlo oko 300e, ali dok nevidim pare na računu nevjerujem). Bikovi budu od 600 do 750kg, kako koji, i uzima samo simentalce, jer holštaj (ili čak i kržani simentalac) slabo napreduje, manje čistog mesa,..

Kupac je do sada stalan, jedan mesar, njemu pašu takvi bikovi i uvjek daje 20 eceni više od cijene jer su bike prva klasa, ali otac više nebi kod njega jer moraš čekat novce 15-tak dana, dok nakupi...

Matematika je jednostavna, kome se da neka zbroji, pomnoži i oduzme.. Tele u biti kupuje država, a ti dalje radi... Neznam kako je tu, ali ovo što pišete 500e tele, cijena 1.7e, to mi nekako sve vuče na ''pozitivnu'' 0. Jedina stvar je u tome što svoj kukuruz, zob, ječam, prodaš po većoj cijeni, zarade velike i nema baš, kad sve staviš na papir + svakodnevna obveza, rad, (prošle godine 2 komada od 650kg grom uplašio, umrsili se i utušili), sad jedno tele 2 dana poslje kupnje krepalo (došlo s upalom pluća valjda).. Sve je ok ako sve bude ok, no to je sve rizik posla.
 
Je, prevelika, ali šta ćeš kad smo naučili radit, a ne doć s posla i sjest uz novine i kavu te tako dočekat večer. ::lose:: Loša navika :udri:
 
Petre, ovo što ti pišeš o odnosu cena teladi i utovljenih junadi mi ovde možemo samo da sanjamo.
Posebna priča je subvencija za tov junadi. ::lose::
 
branko je napisao(la):
Petre, ovo što ti pišeš o odnosu cena teladi i utovljenih junadi mi ovde možemo samo da sanjamo.
Posebna priča je subvencija za tov junadi. ::lose::
Pa zato mi nije jasno kako uspijevate (vjerovatno zbog količine, na manje je to čisti gubitak), stoga svaka vam čast...
 
Ma ne uspevamo nikako.
Većina to rade po inerciji i zato da se pare sakupe na gomili.

Ako ovako nastavi u nekim selima krave će postati retkost.
Kod mene je nakada bukvalno svaka kuća imala barem jednu kravu, otkup savršeno funkcionisao.
Sada, u naselju od skoro 20000 stanovnika ne verujem da ima više od 50 krava.
A što se tiča tova junadi dovoljno govori to što čovek koji je veliki dobavljač krupne stoke za Karneks uopšte ne tovi junad iako ima prostora za barem 70 junadi.
 
pozdrav demi reci kako si izveo resetkasti pod jeli sa resetkama u zadnje dijelu stale ili je cijela takva
posto i ja planiram da prvim nesto zajedno 20 komada
pozdrav
 
u sidu bikovi prosek 540 kg danas 1,7 e kila
videcemo 15 kako ce biti na vasaru ::novac::
 
farmil je napisao(la):
tovom junadi bavimo se već drugu generaciju u mojoj porodici ako nekog zanima kako se to radi ili neka finesa u tom poslu neka se javi . možete pogledati i nešto ukratko na
http://farmamilosevic.webng.com ::traktor::

Zdravo , zamolio bi da mi objasnis ako znas :sta: kao su pre firme davale junad kod poljoprivrednika na tov ? davali im junad i hranu , i sta je imao poljoprivrednik a sta firma koja daje junad na tov . sve u svemu me interesuje racunica , na cijoj strani je bila ? hvala unapred :ppozdrav:
 
u svakom slučaju računica je bila na strani firmi , jer su one davale poljoprivrednicima( tovljačima) telad, koncetrovanu hranu, a preuzimala od njih bikove. od prirasta su imali odredjeni procenat, tako ako se ne vodo racuna uglavno su cuvali za džabe.
 
29z5xzn.jpg
wtxe1s.jpg
ju75mp.jpg
 
Nazad
Vrh