Prevoz bikova i krava

Kakav? Imam i ja smešnih iskustava, dok sam radio u klanici, sa utovarom svinja na tandemku auto prikolicu uz pomoć improvizovane rampe :haha:
 
i ovde je pampa improvizivana nego joj podbacis letvu pod zadnje noge i 2nose tako a jedan vuce sajlom i puno je lakse kad ide samo na prednjima,nego kad je pogon 4x4 onda je nemoz navuci gore,a ovako sam ide :cool:
 
North ARMY je napisao(la):
i ovde je pampa improvizivana nego joj podbacis letvu pod zadnje noge i 2nose tako a jedan vuce sajlom i puno je lakse kad ide samo na prednjima,nego kad je pogon 4x4 onda je nemoz navuci gore,a ovako sam ide :cool:

Ovo ti je stvarno dobro.

A šta ako bik ima 700kg?
 
pa za to ipak treba malo kulturnije resenje elektricni pendrek pa ide sam ili kako moj komsija i njegov brat sami natovare bika kad ide onako po stranici,a i oni ko bikovi jaki
 
Od kolega iz sveta avijacije sam dobio ovaj info kada sam se raspitao o avio prevozu, u oktobru prošle godine na aerodrom u Osijeku je sleteo Boeing 747-200 prevoznika "Atlas Air", inače najveći avion koji je do sada sleteo na ovaj aerodrom, koji je iz Kanade dovezao 180 junica za Osiječku kompaniju "Žito", prevoz je koštao 350000$. Junice su "pakovane" u kaveze po 5 grla.
 
1944 dolara po grlu nije baš mala suma samo za prevoz + još i cena junice . Jesu tu uračunati i troškovi carine , karantin ...
Malo puno para ! :osmeh:
 
To je samo cena prevoza, a junice su plaćene sa svim ostalim troškovima (bez prevoza) 1043000$.
 
5794+1944=7738 dolara . Čini mi se da je to malo puno . Moji su uzeli junice iz PIK Padinske Skele za1300€ i 5 meseci steone . Grla sa pedigreom i 40-45 l/danu mleka .
Pa sad vidite !

:sjasi:
 
Vlasniku te firme nije puno, junice su vrhunske, prozuiji malo po netu i informiši se o toj firmi.
 
Ja verujem da ima takvih kojima nije puno ! Ali nisam siguran da li vrede toliko ? Ili možda i drešim , možda postoji nešto što ja neznam o junicama . Jer baš nevolim nešto preterano stočarstvo . :ppozdrav:
 
hmm....... JA sam dovozio i dan pred telenje , ali u toj konjskoj prikolici bas zbog tog skoka , i nista nije bilo :)
 
да је паметно - није, ал ако мора - мора, опет и то је боље него сачекати да се отели па терати по овој мразини мало теле и ровиту краву
 
Ja dovozim pred teljenj skoro svaku kravu sa salasa kuci nekad je danas donesem a ona se sutra oteli ,a imao sam i slucajeva da pukne vodenjak i ja je opet donesem i nije bilo nikakvi problema do sad .Sve je bolje nego nositi rovitu kravu posle teljenja i tele sto kaze cika jova .Jer tu je i karlica razglavlena i ostalo .Zato slobodno donesi.
 
Nazad
Vrh