Problem sa kardanom u radu

Dali imate problema u radu sa kardanom?
nemam problema sa kardanom,malo me zezalo kvacilo,imalo vazduha u sistemu pa dosao mi neki majstor za masseye i promenio onu bocu za hidrauliku,nalazi se ispod kabine sa desne strane,tu se meri i pritisak u sitemu hidraulike i sad je sve ok,i rekao mi je majstor da u ove masseye treba da se sipa iskljucivo evrodizel
 
pozz imam problem pri ukljucivanju kardana(u pitanju je massey 3060),nekad hoce da se upali,a nekad nece samo blica lampica od kardana, i kad ga uspijem upaliti cim povecam obrtaje motora kardan se ugasi i lampica opet blica. Zna li neko u cemu je problem? hvala
 
Može biti više uzroka ali pošto se kardan sam ugasi ,može biti do el. mag. ventila kji uključuje kardan kada dobije struju sa ručice .Da bi kardan radio pumpa mora da ima odgovarajući pritisak ,jer kod njih sve radi preko ulja , tačnije ,kombinacijom mehaničkog , električnog , i hidrauličnog, u prevodu ,zajebano skroz.Vi šta možete da uradite je sledeće.Pogledajte u katalog koji je ventil od kardana ili odredite na drugi način .KADA UKLJUČITE RUČICU KARDANA pogledajte dali na ventil dolazi struja ,konstantno i bez prekida i kad se da gas i prodrma traktor. Ako je struja stalna znači gore kod ručice i sa instalacijom je u redu. Skinite stopicu sa ventila i naslonite nekoliko puta i dobro slušajte dali ventil čvakiće.Slabo se čuje.Možete još očistiti ventil i proveriti špulu jeli ispravna.Ostalo je već problematično. To sve ide preko računara,koji može iz nekog razloga da prekine dovod struje.Puno sreće.Drago mi jeako sam imalo pomogao.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
problem je rjesen,greska je izgleda u senzoru izlaznog vretena,jedan elektirca rekao mi da otpor senzora treba da iznosi oko 450 oma kada je ispravan,kada samo izmjerili iznosio je 477 oma,ali i dalje se gasio,zatim smo posve otkopcali senzor, i vreteno sad normalno radi,ne gasi se...
 
lamele u dobrom stanju zamjenute gumice u cilindru zamjenute karikice na osovini dolazi ulje kroz kućište mjenjača u cilindar za uključivanje lamela.Dali ima u razvodu neki ventil sile (rasterećenja) koji reguliše pritisak ulja u cilindru za uključivanje lamelica unaprijed hvala
 
Nazad
Vrh