Problem sa kardanom u radu

Ako si siguran to nije problem Ovaj 3090 sto sam gledao upravo cegrlja kardan i to mi se nije dopalo . Naravno kada radi a kadaje kardan iskljucen ondanema problema.:ppozdrav:
 
pozdrav ,i kod mene se cuje cangrljanje ali samo na malom gasu na 6150 zvao sam majstora Andriju iz HR i on kaze da je to u redu ,ja vec radim tako 3 god.
 
Ma to je elektromagnetni ventil koji uključuje kardan sto posto , sjetio sam se da mi jedan od njih tri nije idealno radio kad sam uzeo traktor a bio je na uključivanju prednje vuče ,pa sam ga prebacio na kardan(to je minut posla), kasnije sam zvao Teradiesel Zagreb nisu trenutno imali (čini mi se oko 150km novi tip koji su puno bolji).Moraću ih prozvati pa kad budem u prolazu.
 
Kakvu sajlu ,mislim da kod mene uključuje elektronski pomoću mag ventila.
U pravu si moja greska,sajla je od 540/1000,nju treba stelovati.Sad sam slikao nevidi se najbolje
2z5q73r.jpg
 
pozdrav ,i kod mene se cuje cangrljanje ali samo na malom gasu na massey 3680

mislim da je otiso lezaj na osovini,posto ima malo lufta
 
Ja imam 3120 isto se cuje cangrljanje kad se ukljuci kardan , do sada nista kardanom nisam radio na njemu.
Pitao sam majstora,Dereka, on kaze da je to normalno i da pod opterecenjem nece da se cuje.
 
Kod MFa postoji bar 3 načina promjene brzine kardana sa 540 na 1110obr :Sajlom,Ručicom (el.mag. ventilom) i kao kod mene ,gdje se izlazna osovina jednostavno rukom izvuče i stavi druga , sa drugačijim kronerom. Pošto tu zamjensku za 1100 obr , nisam dobio , a u MFu je oko 550e a i predvidjena je za neke nestandardne kardane sitnog zuba ,rješio sam da je napravim. Morala je čak ići na kalenje (u Tešanj , ovde nema bliže), i koštala je sveukupno oko 150e. Radili smo bez nacrta , ali moglo se zaključiti logično i sa slike iz kataloga (hvala Kiraju, izbriso sam katalog pa mi on poslo).
Ako koga bude zanimalo mogu postaviti slike i opis.
 
Čisto neka ima , trebalo bi da dobijem neku pumpu za navodnjavanje velikog kapaciteta i pritiska pa bi moglo da radi na skoro leru umjesto na 2000obr, isto važi za neku striptill frezu koju imam , komšiji nekad pozajmim da vuče veliku cisternu ,itd
 
moze li netko objasniti kako se stelaju sajle za mijenjanje brzine kardana? na 3080 imam 4 brzine -540, 1000 i ekonomik kardan. neki dan sam vracao sa 540E na 540 i nisam mogao prebaciti. sa ugasenim kardanom i stisnutim kvacilom krci, sa ugasenim traktorom isto nije islo. na kraju sam jedva vratio natrag.
pretpostavljam da je problem u sajlama ali neznam sta se i kako podesava?
 
Izvandredna masina,po meni su masejci najlepsei a i spadaju u red najboljih.Kolko si ga platio,posto ja razmisljam da li da uzmem takvog nekog polovnog ili novu ruju.:osmeh:
 
Nazad
Vrh