Silokombajn

Šošara je napisao(la):
Imaju Ljepovici u Koceljevi iza obdanista je kuca i radionica kad se predje Tamnava.
Prva kuca sa leve strane.

Al bijem iz prve

Mislim da su to ti ljudi. Sećam se samo tog obdaništa i da nema asfalt skroz do kuće, al' mu zato imanje lepo uređeno.
 
branko je napisao(la):
Šošara je napisao(la):
Imaju Ljepovici u Koceljevi iza obdanista je kuca i radionica kad se predje Tamnava.
Prva kuca sa leve strane.

Al bijem iz prve

Mislim da su to ti ljudi. Sećam se samo tog obdaništa i da nema asfalt skroz do kuće, al' mu zato imanje lepo uređeno.

Dva brata crn i plav,tacno da nema asfalt do kuce.To su ti momci.Majstorcine.
 
Mengele na našoj strani su dosta cijenjeni, a razlog više je taj što ih ima u više veličina. Ja imam najmanji odnosno MB200 ide s ursusuom c-360 3-spora, tero ga je i kinez eurowolf 45ks, silaža je gotovo pa savršena. Prije njega radili sa sipom i mogu reć da je ovo preporod, sip je puuuno teži za terat i radi malo lošiju silažu.
Poetinger mex 2 je isto ok.
 
ja imam LIFAMOV silo kombajn i zadovoljan sam kako radi nosim ga sa IMT 542 ali moze i sa 539
 
kriszti je napisao(la):
ja imam LIFAMOV silo kombajn i zadovoljan sam kako radi nosim ga sa IMT 542 ali moze i sa 539
Ne bih se slozio sa konstatacijom da 539 moze da nosi taj kombaj em mu je tezak za nosenje na hidraulici em je tesko za motor i moras bukvalno da ga drzis na kvacilu ceo dan smrt za lamelu..a da ne pricam i za motor jer i 560 ima posla sa njim UZARI MU SE IZDUVNA GRANA od temperrature a pogotovo kad radi vece kukuruze tipa 6010 640 u solidnoj godini!!!!
 
Mislim da potrebna snaga zavisi i od podešenosti i stanju noževa . Jer samo mala zatupljenost i ne podešenost noževa i mašine dovodi do značajnih otpora . :cao:
 
ujak mi je automehanicar i godinama radi sa tim kombajnom kad on kaze nesto onda je to tako 100% ... i zna da podesi nozeve i u sezonu ulazi uvek sa novim nozevima em ih ostri u radu na njivi jer lifam ima tu opciju ...;) tako da se nozevi i podesenost ne dovode u pitanje kod konstatacije da 539 ne moze da nosi taj kombajn!
 
@kiki
560 moze da ga nosi ali i njemu zna da gori pod tabanima ako na to mislis! znala je izduvna grana da mu se uzari ali ide... temp. oko 90..! ali zato rujkan 820 na 1600 obrtaja ne oseti .!
 
Jeste jer i ja ga vucem sa zetorom! ali zar za ostrenje nebi trebalo pogoniti kombaj u kontra smeru?
 
Ja imam Pottinger MEX 2. Mislim da bolje od Pottingera nema (ako izuzmemo samohodne). Ja ga teram sa Rakovicom, prvom sporom, u izuzetnim slucajevima drugom(los kukuruz) i nije joj svejedno. Izgurala dve nedelje secenja svaki dan po 10-ak sati na temperaturi od 40+ stepeni i bez ijednog zagusenja. Kombajn za svaku preporuku. dovoljno je reci da je min. duzina odsecka svega 2mm! Plus ima pogon preko lanaca a ne kaiseva. Probao sam da ga podignem sa 539 ali kombajn ostao na betonu a leva strana traktora u "zraku" :haha:
 
Ja imam mex 2K...malo poboljšani od MEX 2...ja sam jako zadovoljan s njim,prema sipu majka priroda.. i slažem se s LALOM da nema boljih od njih...
 
@ Dragan
Mislio sam na 560 da je i njemu tesko da pogoni lifam!
@ Lala
Mi smo ga uvek ostrili tako sto sam sa drugim traktorom stao iza silokombaja i sa duzim kardanom pogonio masinu preko kardanskog izvoda sa zadnje strane kombaja! Tako su mi objasnili d je to pravilan nacin! :cao:
 
@mityo
to sam i ja kontao da se jedino tako na drugi nacin moze naostriti noz ali zar nije svejedno ?
nozevi se unutra okrecu u smeru kazaljke na satu sto znaci da ce noz nailaziti na ostrac sa prednje strane tj sa strane na kojoj je ostrica , a znaci ti tvrdis da je ispravno da nozevi treba da se okrecu suprotno od kazaljke na satu i da ostrac dolazi sa suprotne strane od ostirce...

hmm e sad ako nemas drugi traktor da pridje sa zadnje strane da ga zavrti sta onda... a dok ga ti zakacis i otkacis ode ceo dan jbg.! treba nezno spustati ostrac na nozeve sto je moguce sporije da se nebi desila neka havarija i u prvom i u drugom slucaju ! :cao: :cao:
 
Nazad
Vrh