Silokombajn

Ne znam kako je tezak za nosenje kad sam ga na vasaru gledao zakacenog za 539,i taman pristaje Ferdzi.Uopste nije veliki nasparam Ferdze.Gledajuci druge silo kombajne deluje mnogo manji od njih.
Listajuci po netu video sam da imaju 2 modela Kempera na isti fazon sa jednom spiralom i 2 bubnja,ovaj Super i drugi je Exakter,malte ne isti,sa par razlika koje sam uocio na slikama.
 
Ne znam kako je tezak za nosenje kad sam ga na vasaru gledao zakacenog za 539,i taman pristaje Ferdzi.Uopste nije veliki nasparam Ferdze.Gledajuci druge silo kombajne deluje mnogo manji od njih.
Listajuci po netu video sam da imaju 2 modela Kempera na isti fazon sa jednom spiralom i 2 bubnja,ovaj Super i drugi je Exakter,malte ne isti,sa par razlika koje sam uocio na slikama.

Ja ga nisam nikad zagledao, ali iz daleka sto sam mogao da primetim je da ga traktor vrti lakse nego sipov. Komsija ga nosi sa 539. Silaza mu je sitnija nego sto bude kad se radi sa sipom.
 
imam mengele 290 sa dvije brzine!za koji br obrtaja kardana se koristi brzi prenos,a za koji sporiji?
 
Ima li neko iskustva sa ovakvim silokombajnom.Prednosti,mane?
2ebagcj.jpg

Ja sam imao ovakv kombajn 20 god. Za manja gazdinsva odlican.Svih 20 godina ga je vukao imt. 539 i 540 radio je samo za nase potrebe nikad se nije kvario samo nozevi menjani i cesto ostreni.ima dobar vetar ne gusi u travi nikada, sitno sece, jedina mana mu je ako se poredi sa vecim kombajnima mali dnevni ucinak ali to i nije mana nekome ko radi 1-2 h silaze godisnje ustalom njima su i namenjeni ovi kombajni. Sto se tice prezubljivanja i lomova pogona postoje ali u mojoj okolini se to desavalo samo kada ih je terao traktor od 80 i vise konja. Ovi manji traktori tesko da ce ga slomiti i naterati da prezubi. Mene je sluzio odlicno prodat je posle 20 godina i kupljen mex 2 potinger samo zbog veceg ucinka naravno i veci traktor.Ko ne radi puno ovo je pravi kombajn, moja preporuka.
 
Pa naravno ali moras imati u vidu da ovaj kombajn ima mali kapacitet i da nema svrhe kao sto neki rade kaciti ga na traktor od 70 80 konja snage ima ali on jednostavno ne moze brze. Covek kome smo ga prodali tera ga sa 558 kaze da radi dobro,nozeve sam skidao a one male sto odsecaju stabljike na licu mesta malom brusilicom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh