Silokombajn

Imam ja novi sip 90 sa 4valjka. Mislim da je taj lim koji naleze na glatki valjak isti kao na sipu. Imam I katalog, probacu ovih dana da postavim posto mi je na telefonu.
 
Na google kucaj..ima na vise mesta..ada mol botos agroart-pazova itd.

- - - - - - - - - -

Bice i sad na sajmu sigurno..vidjao sam i po vasarima..
 
Evo malo slika razbucanog PZ MH 80s. Kombajn je stajao godinama, rastavljen je zbog otklanjanja manjeg kvara(pukao jedan nosac zupcanika, verovatno zbog blokade lezaja) i podmazivanja/menjanja lezajeva. Odusevljen sam koliko je jednostavno a pouzdano smisljen.
ab87c914d978a0dae0fd7a30ab4a0f56.jpg
c828b128de4553df8b9edf385ca0bd81.jpg
ed1de482d6bca60703ae49165734c86a.jpg
0de69772ef33d00d0004cbfd3b0e3428.jpg
90786f397f241cc8d0237008af9ba851.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Aj posto radis isto sto i ja, da te priupitam. Primetio sam da disk sa nozevima seta napred-nazad. Nije vidljivo golim okom, ali kada okrenem rezni sto tako da remenica gleda u nebo a otvor gde masa ulazi ka zemlji, i okrenem disk, jedan od nozeva pocne po malo da krza o kontranoz. Ponekad se to cak desava i kada disk stoji u normalnom polozaju. Uvek taj jedan noz. Ne verujem da je nesto krivo, verovatno je taj noz manje potrosen na vrhu kojim struze. Da li da rasturam i ovaj sklop, verovatno su riknuli i tu lezajevi?

Clan Vetmed mi je poslao katalog delova za sip sa 4 bubnja, nemam kako trenutno da ga izbacim na forum, sto rece sremac, sve pasent.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ako budete skidali rezni sto vodite računa o platnama koje imaju ulogu opruge. Bitno ih je opet pravilno vratiti. Mi smo pred prošlu sezonu zamenili ležajeve i stavili nove noževe. Uzeli smo Termometalove i posle 3-4ha se ništa ne poznaje, mada to je ništa da bi se videlo kakvi su, ali za naše potrebe trajaće. Doveli smo ga u top stanje, ostao još samo brus da se zameni. Kao što Petar reče kombajn veoma prosto, a odlično rešen.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Neki dan sam isao kod covjeka gledati tri kombajna Mengele 290, i na sve tri isti slucaj, tako da nisam nista kupio. Mana, uzrok?
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Петре исто се дешаава и код мене,а нема луфта у лежајевима,једноставно сам закључио да променим све ножеве(нисам нашао на сајму),па ћу видети.Можеш и тај један нож који закачује мало скинути на брусу,ал провери лежајеве,да не буде проблема у сезони..

Саме ја ти рекох да се манеш тога:)Радио,видео и продао.
 
Odmakao sam malo nozeve od kontranoza, za 1/5 kruga na remenici i ne kaci vise bez obzira na polozaj, a zazor je ispod 2mm.
Nozeve imaju u Jugometalu Svilajnac/Temerin, original Sip. Ali cena nije sitnica.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Sve po kataloskom broju mozes da narucis, prosledicu ti katalog sto mi je poslao Drazen, samo daj Viber ili mail.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Nije isto? Ja bi reko da jeste..
nisu isti nozevi za sip 80 i sip 90. Konstrukcijski su to skroz razliciti kombajni. ja sam prosle godine menjao nozeve na 90, nisam siguran ali mislim da su bili oko 2000 komad i to nesto ostalo na stanju od ranije, a da se poruce su bili mislim preko 3000. i nigde ih nema samo Jugometal. trazio sam da mi naprave, svi mi kazu da ne moze da bude ispod 2500-3000 po komadu. zato sto nisu standardni kao za sip 80. Za sip 80 su prosle godine bili originalni nesto preko 1000dinara, a u Termometalu Ada i ispod 1000 din. Tada je u Adi bio komplet ceo rotor za sip 80 oko 35000. Kontra noz za 90 je oko 100e original, a za 80 je mislim oko 1000 din.
 
E jbg..ja to nisam menja ni skidao,nego onako kad sam gledao licilo mi da je to sve isto...doduse onaj moj nije bio sip 90 vec cviger al sa ta cetiri valjka,pa mozda i tu ima neke razlike.. uzimao sam kontra nozic i one prstenove odole sto odsecaju stabljiku,i brusni kamen i to je pasovalo od sipa..

- - - - - - - - - -

A imao sam i 40 i 80 sip,oa onako po pamcenju nijw mi delovalo da ima razlike al eto,pogresi covek..
Svakako ovaj sa 4 valjka je super,mnogo bolje sece,a moze mali traktor da radi s njim...ja sam bio prezadovoljan..
 
Sip 90 je slican sa PZ mh80s. S tim da sip ima mogucnost zamene mesta zupcanicima gore gde pogon dolazi na bubnjeve, te samim tim ima opciju sitnijeg/krupnijeg seckanja. Verujem da su pz mh 90 i sip 90 skoro kao jaje jajetu.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh