Silokombajn

ima li neko menglele 280 mb .dali je dobar i dali moze 558 da radi snjim?

imam u ponudi sa novim nozevima za 1100 bez tocka dali je to skupo?
 
Ja sam prošle godine posavetima forumaša kupio Pz 80s,kombajn me je oduševio.Radi sitno lako se pogoni a nije komplikovan za održavanje dao sam 1400 eura
 
Mислим да сам ти ја писао,ја имам такав,ал сам платио много мање.радили смо и са менгеле,ситни он нема шта,ал се дупло теже погони,а за ремонт кошта доста.зато ко може само пз и одушевиће се.
 
Ja imam mengele mb 200 i uopste se ne pogoni tesko, za razliko od rodjakovog potingera koji ide dosta teze u odnosu na ovaj.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam mengele mb 200 i uopste se ne pogoni tesko, za razliko od rodjakovog potingera koji ide dosta teze u odnosu na ovaj.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока

Za najmanji potinger mex1 treba bar 60ks ja radim sa mex2s i 558 ali jedva i polako za njega treba bar 80+ks da ga potera i iskoristi njegov pun kapacitet moze da uradi puno a silaza je stvarno perfektno isecena i usitnjena
 
Mengele je eksta silo kombajn,ja sam imao i mb 200 a sad imam mb 290!ekstra sitni i nije tezak za terati!kad su nozevi dobri i dobro naostreni,sitni ekstra i svako zrno je razbijeno!i dosta je vazno ima ekstra vjetar,nije da bljuje sad blize,sad dalje!uvjek konstanto baca!
 
Pozdrav, hteo sam da pazarim silokombajn, naisao sam na jedan Sip vihar 80 2002 godiste? Radio bih 1 hektar godisnje, samo da napomenem da sam pocetnik u ovome i nemam mnogo znanja oko tih masina. Inace pogonio bi rakovicom 65. Bitna su mi iskustva sa ovim silokombajnom, prednosti i mane..
 
Zanimaju me iskustva i sta mislite o silo kombajnu mengele mb 300. kakav je u radu ,koliko brzo ide ,kako sece i kakav mu je vetar? vuko bi ga sa landinijem 95 konja
 
Za najmanji potinger mex1 treba bar 60ks ja radim sa mex2s i 558 ali jedva i polako za njega treba bar 80+ks da ga potera i iskoristi njegov pun kapacitet moze da uradi puno a silaza je stvarno perfektno isecena i usitnjena
Hmm ja radio godinama sa Mex 2 i MF265, nikad nije ugusio traktor, kida ga MF.. Radi i komsija sa Fiat500 bez nekih problema.

https://youtu.be/MTcfBE5ODIc

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa bas tako 265 i 558 velika razlika
Kolika je razlika?
31dfaa3b6deccf4fd93da85158bc7a76.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pazi stvarno gore pise benzinski, moja greska. I ovdje pise da je 60 konja na PTO.
8e7aefa77c7ed6f8f3209db8342b5c8e.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam se drzao da ima 60, jer te podatke sam nasao na Tractor Data..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zanimaju me iskustva i sta mislite o silo kombajnu mengele mb 300. kakav je u radu ,koliko brzo ide ,kako sece i kakav mu je vetar? vuko bi ga sa landinijem 95 konja
Druze mislim da mb 300 ide na 1000 obrtaja kardana ali proveri, pise na kombajnu negde sigurno, tako da ti treba traktor sa takvim kardanom

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh