Silokombajn

To je minimalno 30l na hektar a kod mene ide i do 35.Zavisi kakvo je gorivo i kakav je kukuruz ali i njiva.Sto ga nisi pitao i kojom brzinom radi,pitaj ga molim te ako nisi.
 
imam ja ursusa dvoklipaša ako može on je još jači na kardanu

- - - - - - - - - -

ključ za ključ i ti plaćaš jagnjetinu
 
Nije to samo moj 539 vec i 539 ostalih ljudi iz sela koji rade silazu.Ja nikako ne shvatam sta vama fali pa mi ne verujete i kakve vi to traktore i silokombajne imate.Primer koliko ima mase je njiva od 6 ari gde je bilo 1.5 prikolica IMT 3t sa napravljenim arnjevima od 1.5m visine i obavezno gazenje po prikolici.Hibrid ZP599.Vi se sada smejte a bice i vremena kada cu se ja smejati vama.
 
Kukuruz sejem na 70cm.Isto sam to i ja radio vise puta.Zakacim prikolicu IMT 3 tone nosivosti za silokombajn i vucem je dok se ne napuni do pola onda je otkacim i zakacim drugu i tako dok ne prosecem nekoliko reda da mogu dva traktora da idu UPOREDO.I tada idemo drugom sporom,prvom nismo nikada u istoriji.Kolega Potinger,pricali smo o SIP silokombajnu i ne razumem kakve veze sad ima ovaj silo na klipu koji nije SIP???
Znam da je od reda do reda 70 cm. Misliio sam na razmak zrna u redu ?
 
kod nas je kolega neuporedivo jači kukuruz.npr kws mikado bude visok kao kombajn zmaj 142 a sijan na 18cm, moj 560 i class sa novim noževima 1 sporom i riče znao mu se usijati auspuh kad ga duže teraš. tamo i nazad na 390m i puna zmajevka

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=T1WS5GrmDn4 :) brzina?
@pankin ja ipak trazim 539 iako jednog imam kuci koji je proso i sito i reseto a salio sam se ovo za mijenjanje ja cu radit kako ja najbolje znam drugi nek rade kako najbolje znaju ionako nemamo nikakve koristi od ovoga :ideja:
znam da se šališ ko da bi ja dao ursusa za krš koji jedva silira

- - - - - - - - - -

:haha::osmeh:
 
Po svom skromnom misljenjju smatram da za jednoredni silokombajn je minimalno 55ks pa na gore. To podrazumeva da se ne vrsi tortura nad traktorom. Sve ispod toga je mucenje traktora. Takve masine ako se puno silira sa njima ne traju dugo. Sa druge strane neko godisnje silira 3 prikolice jer mu nije vise potrebno pa nema racunicu kupiti traktor od 60ks. Za neki iole ozbiljniji posao potrebna je minimalna snaga koju sam gore napisao. Ako je potrebno 40ks po vrsti kukuruza zasto onda na samohodne silazne kombajne stavljaju motore od 65ks po vrsti i jace? JEdan primer samohodnog silokombajna sa motorom od 450 ks na 6 vrsta, sto ce reci 75ks po vrsti.


http://www.njuskalo.hr/kombajni/silokombajn-samohodni-new-holland-2205-oglas-5534302
 
Jeste li vi nekad culi da ima SIP dva modela,jedan za rakovicu a drugi za IMT 539???
Silaza je odlicno usitnjena i skoro svako je zrno polomljeno.Veliki i moderniji silokombajni imaju potrebu za jako velikom snagom jer imaju valjke za gnjecenje mase i zrnaca a to dosta trosi snagu.Nemam sliku trenutno ali cim je otvorim slikacu.Evo slika iz njive a cim nadjem postavicu slike i u radu.Imam puno boljih slika ZP735 ali dok nadjem.
dsc0352.jpg
[/IMG]
 
Pa sta je tu cudno i kod mene ima ljudi koji su pravili silazu sa 539-542 Unirvezala 45ks to je bilo svake godine cesta pojava... Naravno kad je bilo po recima veterinara 1100 krava u selu... E sad ih ima 100 krava u selu pa se mogu prebrojati na prstima jedne ruke ko jos pravi silazu...

Ja se od sledece godine vracam ponovo u te sto ce da siliraju,jel moj kombajn odmara duze vreme...
 
Razumijem Ciro kad se mora al opet to nije islo 3om sporom a interesantno a ovoj stranici snaga potrebna 20 -27 kW a gore zakacili traktor duplo vece snage sta vise reci :haha:
 
Razumijem Ciro kad se mora al opet to nije islo 3om sporom a interesantno a ovoj stranici snaga potrebna 20 -27 kW a gore zakacili traktor duplo vece snage sta vise reci :haha:

Ma de islo bre druze 3-sporom... To je islo 1-spora i lep gas... A ponekad drzis na kvacilo.. :osmeh: Ali za svoje potrebe radili ljudi tako nekoliko prikolica...
Nije to sad da se radi drugima....
 
A imas li ti model traktora koji se trenutno koristi po evropi i Sloveniji koji je slabiji od ovih.Ja kada sam nekada trazio kod uvoznika da kupim solidan traktor a da je u snazi 539 jednostavno su rekli takvi traktori tamo i nema ili ako ima to je staro ko biblija.IMT 539 vuce SIP silo kombaj na JUGU SRBIJE u 70% slucajeva a ti mozes da pricas sta god zelis.Mozes da mislis sta hoces i to me ne zanima.Ja cu ti dogodine okaciti video a ti se spremaj da gubis opkladu.Da sam imao i ja bih mu zakacio 577 ali nisam.
 
Eto s nestrpljenjem ocekuje video u kojoj 539 siliria neki normalan kukuruz sijan na normalan razmak u normalnoj godini i normalnim ujvetima u normalnoj sitnoci silaze gdje silira 3om sporom. Pa ko je od nas lud da kupuje jaci traktor od 539 kad je on tako svemoguc ? A najbolje da radite kako vi znate (misli na tih 70%) a ja cu kako ja znam :cool:
 
Ma kod mene se seje na pola metra razmak u redu i kukuruz je pola metra u visinu,a onu sliku koju sam postavio sam skinuo sa neta i tamo nije moj otac koji nije visok 180cm.Za tebe i pojedine to i nije kukuruz,mozda je to bosiljak.Ipak smo mi slepci sa juga Srbije i sve mi nista ne znamo i sve ima i prepametnih i nevernih a oni su uglavnom iz drugih krajeva sveta ali ne i sa Juga?
 
Nazad
Vrh