Silokombajn

Spreman za sezonu.
6b3dae2b3d0da548b2f8a0cc51d071e8.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Koji model Sip il Pz Zvelgers preporučujete vidim da Sip je dosta povoljniji,kako sam razumeo da su u suštini isti kombajni
 
pz i samo 4 bubnja,ili noviji sip,onaj stari koji si gledao povoljan nemoj,krupno sece,nama je bio dobar 30 godina al kad smo videli pz kako sece 4 bubnja,zamenjen je ekspresno.Manje se silaza kvari,lepse se izuzima,po meni dosta dosta bolje.
Cena sve govori...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sip sk80 = PZmh 80e = silokombajni sa dva bubnja.
PZmh 80s = 4 bubnja, 9 nozeva, sitnije sece i lakse se pogoni. Skroz drugacije na oko izgleda od 80e.
Sip Vihar 40 = 4 bubnja ali su druga dva okrenuta pod 90 u odnosu na prva dva. Verovatno se teze okrece.
PZmh 90s = Vicon mh90s = Sip silo 90 = Sip silo 80DS = razlika izmedju njih i 80s je sto imaju 12 nozeva i imaju stelovanje rezanja silaze ubrzavanjem odnosno usporavanjem bubnjeva.
Za ovaj PZ mh90s mnogi tvrde da nema boljeg jednorednog silokombajna na trzistu. Ali je i cena pre 2000e.
PZ kombajni imaju ogroman kapacitet i u travnom kukuruzu ne staju.

Ako gledas druge marke, imas novije Mengele kombajne koji sitnije seku od starijih PZa ali se teze pogone, i Potingera Mex 2 GT ili Mex OK.

U svakom slucaju, jedina varijanta koja bi iole funkcionisala sa 542 su sip ili pz, a za maseja kome snage ne fali imas budzet varijantu Potinger mex 2 rotation(gusi u travi i manjeg je kapaciteta od pza) ili lifam koji seku sitno ali se tesko okrecu.
Ovo sto sam ispisao je nesto iz iskustva, nesto iz razgovora, nesto sa foruma. Nadam se da sam pomogao.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imo sam LIfam težak je za pogoniti i komplikovan za opravke.Ima neki iz okoline Valjeva 12-15 komada sipa da proda zato pitam za oznake da znam šta da gledam
 
Mi imamo lifama i 560 brekće u radu ali za 20 godina rada smo samo čivije menjali...Gledam neki dvoredni vec neko vreme ali ili su cene nabijene ko djavo ili su raspadute krsie.u ponudi. Sta treba Gledati za dobar dvoredni i ima li ko neki dobar savet?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja bi da uradim 2,5 jutra ima ko bi mi došao sa samohodni .Tu mi treba ekipa od par ljudi.Njive su mi blizu salaša i mogao bi da teram Masseom kombajn i da zakačim prikolicu za razbacivanje staljnjaka imam od 8t i polako sam 7-8 prikolica sam da ugazim i isiliram.Sa 560 koji ima namontiran utovarivač i teg betonski od 1400kg da malo raširim i gazim ,za taj poso uzeo bi jednog radnika.I imam možda da uradim dva tri jutra uslužno taman da pokrijem troškove

- - - - - - - - - -

Mi imamo lifama i 560 brekće u radu ali za 20 godina rada smo samo čivije menjali...Gledam neki dvoredni vec neko vreme ali ili su cene nabijene ko djavo ili su raspadute krsie.u ponudi. Sta treba Gledati za dobar dvoredni i ima li ko neki dobar savet?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока



Tero sam ja Lifama sa 560 kardan 780o/min ako je malo bolji kukuruz prva spora mu je brza


ovaj ekstra samo puno para https://www.polovniautomobili.com/kombajni/12653032/kemper-1200
 
Nazad
Vrh