Silokombajn

Drugari pozajmio sam od drugara Potinger 1 da zavrsim silazu,i bolje da nisam, non stop je kidao sigurnusni sraf sto uvlaci masu,da li neko od forumasa ima taj silokombajn i dal je imao ovakav problem.
 
jel ko rijesio problem na mengelu silokombajnu neznam koji je broj,slabo izbacuje gusi ga,jesul na turbini samo nozevi il imaju kake lopatice ,kod men su samo 8 noeva a zelen kukuruz nemoze nikak izbacivat,a ostalo sve exrta dobro sitnosijece nekvari se
561570_487491831296200_1272403781_n.jpg
 
nema klapna ,on ima slab vjetar i još više oslabi ako se negdi na dnu pojavi rupa kad istrune lim i smeta mu na početku sezone dok je lula još zahrđala to usporava masu kad je usjaji ide duplo bolje
 
Interesuje me, kolege, na koliko obrtaja se moze terati Mex lll, da li sme na 1000 o/min, da li je ili nije predvidjen da radi na tu brzinu?
Hvala.
Pozdrav druze . Sve masine sa kardanskim vratilima rade na 540/o min . Bar je tako po prospektu . Naravno , silokombajn ce sitnije seci ali brzina od 1000 o/min je duplo veca pa ce se javljati vibracije i lezajevi i ostali pokretni delovi ce se vise habati . Ali probaj , ne mora da znaci :)
 
Sk80 mozda koliko toliko sitno i sijece na 1000 obrtaja i upregnut sa 80 ks traktorom.Na 540 obrtaja i sa slabijim traktorom sijece ko sjekirom.

Francuz,

Ako imas jaci traktor onda mozes na hiljadarki da ga tjeras ali nemoj vise od pola gasa tako ces dobiti 540 okretaja kardana a traktor ce da "pjevusi" lagano.
 
Poslednja izmena:
Ja prosle godine pokuso na 100 obrtaja kardana 85 ks traktor i mengele mb280 , jednostavno taktor nema snage da silira u vuce sebe i prikolicu s tim da je vozeno na malo jace od pola gasa cak je bio osjetljiviji kad uleti u jaci kukuruztj vise ga tusilo
 
Jbg ti vozis prikolicu pa vjerovatno jos brdovit teren...
Ja ne garantujem da ce tako sto posto funkcionisati jer to zavisi od dosta stvari ali treba pokusati, ko ima imalo sluha i osjecaja za masinu vrlo brzo ce zakljuciti jel moze tako ili ne.
 
Ja sam ove godine silirao sa Mengele 280 i 115ks na 1000 obrtaja i islo je dobro ali znao je traktor koji put da zadimi.Oko 30l evro dizela je trosio po kj. A u istom kukuruzu isti silo kombajn imt 560 1 spora gas do daske i muci se traktor
 
Ja sam vukao mex2 sa 577 na 1000 obrtaja i prikolicom za sobom, nije mu svejedno dok isto tako Kempera Super neoseca, sa obadva sece jako sitno.
 
Ako moze brz odgovor, uzeo bih silokombajn u ova dva tri dana, za traktor 55 ks, mengele ili potinger ili pak neki treci?
 
Za ovu konjazu mislim da je dovoljan mb200, 210, 220?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh