Silokombajn

tako je. stari sip 80 i zveger 80 su potpuno isti ima kod mene u selu vecina tih kombajna, sve je to isto, oni imaju na donjoj strani valjaka nazubjene nozeve sa malim nozicem koji odsecaju stabljiku. takav smo stari sip imali mi i prodali ga 2006. kada smo kupili nov sip silo 90D. to je skroz drugaciji kombajn ima cetiri valjka, stabljiku odsecaju elipsasti kruzni nozevi koji se nalaze na dnu valjaka i oni nalezu jedan na drugi. on ravnomerno ubacuje masu na rotor koji sece tako reze mnooooogo sitnije nego ovi stari sa dva valjka, cak moze da se steluje okretanjem pogonskih zupcanika sitnije i krupnije. daleko prostiji kombajn u odnosu na neke zapadne kombajne, laganiji, laksi za pogon, ima tocak, i sto je dosta bitno, ogromnog kapaciteta, moze da proguta cudo bozije. sip je to uradio po licenci zvegera ali ovog mh 80s. mislim da su to cak isti silokombajni samo ne znam koliko taj zveger ima nozeva. jer ima kod mene jedan komsija mh 90 c taj je isti kao moj sip 90 samo sto ima 10 nozeva na rotoru a sip 12. zadnjih godina je sip uradio jednu seriju i silo 100D. taj sam gledao na sajmu potpuno je isti kao moj 90D samo sto ima 10 nozeva. pitao sam ih sta je razlika taj 100 u odnosu na 90 rekli su mi samo da je bolji. ja sam bas dosta zagledao, premeravao dosta stvari i nisam primetio razliku osim da ima manje nozeva na rotoru i je skuplji. mislim da su to mnogo dobri kombajni jer ih je zveger pravio pre toliko godina, danas to radi sip i jos uvek takve nove pravi KUHN, VICON. pogledajte samo na youtube KUHN MC 90S. Kada se i dan danas nesto radi isto kao i pre 30 i vise godina znaci da valja. koji silokombajn ima da se toiko godina proizvod isti model.
 
Zweger 80s ima 9 noževa, a 90ka ima 12. Iz priče sa ljudima koji uvoze poljo mašine između kojih i silokombajne mnogo više i lakše prodaju mh80s nego mh90s, kažu da se ovi prvi mnogo više traže. Ne verujem da cena igra neku bitniju ulogu. Nisam imao priliku da vidim 90ku u radu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ma isto je to sve, svi ti sa cetiri valjka su na isti fazon radjeni, da li 80 ili 90. mnogo sitnije seku jer imaju taj par stiskajucih valjaka, kako ih jos zovu dozirni par valjaka koji ravnomerno masu ubacuje na nozeve za rezanje. Kod mene ima jedan 90-ku, ali nije zveger nego pise PZ GRENLAND MH 90s. Tako da ima vise tih proizvodjaca koji rade po istom principu, isti kombajn, kao sto napisah ranije KUHN, VICON...SIP...
 
Da li mi neko moze reci postoje li neki osigurac za dobose/bubnjeve kod sipa sk80 posto se ne okrecu kada se vrti secka, stali su u radu?
 
Ne postoji nikakav osigurac
Skini onaj limeni pokrov pa pogledaj da li bubnjevi dobijaju pogon iz reduktora, ako je reduktor ispravan onda je vjerovatno odbijen koji zub na zubcanicima od bubnjeva
 
Ima..iznad bubnjeva imas onaj zastitni lim,njega iskipuj ka napred i videces sve...mislim da ima i lim,okruga sa 4 srafa,ili dva zaboravio sam,i njega kad sklonis dolazis do srafa m6 cini mi se..
 
Nisi razumeo,tj ja sam pogresno napisao :osmeh:




Uzgred da neko ne zn gde ima da se uymu nozevi,unapred zahvalan...

Dobro smo se razumeli. Tako sam i mislio da je noseni silokombajn a da ima adapter za travnu silazu. Jel mozes da stavis jos neku sliku prenosa kakav je pogon tog adaptera za travu posto ima i za kukuruz.
 
Nazad
Vrh