Silokombajn

Ja sam taman hteo pitati sto i vojvodjanin ima li kakav kombajn kojeg moze vuci 539 radio bih za sebe par hektara a nebi da menjam traktor za veci samo zbog toga al sad vidim da bi pitanje bilo suvisno.

Najbolje da uzmes silokombajn od nekog i probas, par redova prodjes i videces kako se traktor ponasa. Gledaj da silokombajn ima tocak, lakse ces ga nositi, snaga traktora ce biti preusmerena u pogon kombajna. Traktor treba biti mehanicki ispravan i nozevi na kombajnu dobro naostreni.
Moj komsija je vise od deset godina na brdovitom terenu radio sa kombinacijom IMT 540 + SIP Sk80.
 
Pozdrav ljudi.Imam jedan problem sa silo kombajnom.U pitanju je claas.Poceo je da mi se gusi i ustanovio sam da se na onom valjku sto ima zube gore u kucistu iznad zupcanika nalazi nekakva lamela i da tu proklizava kad dobije opterecenje pa me zanima da li je neko imao isti problem i da li moze to da se sredi ili novi deo.Unapred hvala! Ubacio bih i slike da vidite ali neznam kako...
 
Poslednja izmena:
Rajko, ja sa ovim idem u jednodnevnu silazu, a pre 5 godina sam s njim i radio, mada je tad bio sa rusom 82, cak je i on dizao temperaturu, ali 539 za jednodnevne potrebe ide bez problema, ugradjen mu je i prateći točak od fice...
3d0dd203abb71a66ea8eb279afec4153.jpg


e141db87a3d10572b4b1d011a810f55e.jpg
 
za 539 mozda bi se uklopio kombaj krone jer je malog kapaciteta sto godi zbog sjecenja i sigurno mu treba i manja snaga al najbolje probas i vidjet ces kako ce da se ponasa jer nije svaki traktor isti a ni kombaj :) ako ces radit samo za sebe onda ti se javi problem transporta i gazenja koje opet moras platit tako da ti ispadne malte ne isto dok ti neko prevuce i pogazi mozes platit nekog da ti posilira a da sam seb vuces i gazis a ako imas 2 traktora ili nekog da radite jedan drugom u zamjenu onda uredu isplatio bi se on za godinu dvije :D
 
Poceo sip da gusi i gde je korov i gde nije,pronadjen problem i resen,zamenjeni reckasti nozevi ispod bubnjeva,posao od nekih pola sata,cena za oba je 6400 dinara. Sad ostaje cista njiva iza njega. Kad budem radio sebi silazu bice slika,a evo slika novog [noza,jedina je steta sto sam zaboravio slikati stare nozeve da se vidi razlika.

201409081147241.jpg
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce senazno - silaznog kombajna MENGELE MH 220 , radi se o vucno silo kombajnu , valja li to cemu?
Pitam za savet jer mi je nepoznat ..... unapred hvala ?!!!!
 
Kod mene u selo nedavno stigao jedan ovakav

Nordhorn%202014%20234%20(Kopie).JPG


Nisam siguran za oznaku (ovo je SF 3000) jer se ne vidi broj na njemu ali ide kao blesav kroz nekih 30cm blata (kao oni snimci iz Holandije) dok se dva Zetor 7745 bore da ga prate sa prikolicama jednoosovinkama. Pripada gazdi iz mog sela koji drzi oko 80 krava.
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce senazno - silaznog kombajna MENGELE MH 220 , radi se o vucno silo kombajnu , valja li to cemu?
Pitam za savet jer mi je nepoznat ..... unapred hvala ?!!!!

Mislim da takav kombajn ima Goran iz Reljinca meni je silirao godinama, danas mislim da silira Voji iz Kanade,... Dobar kombajn samo nozevi mora da se naostre kako treba, I njega nosi belarus 820, zakaci prikolicu za njega i nema frke :) Ako te interesuje mogu ti dati broj od njega :)
JAvi mi se u poruci
 
poz JUGI , zemljak !!!! Znam i Gorana i Voju Kanadjanina. Jeste ima on Mengele, ali nije isti , ovaj je jos veci . Kombajn je kupljen a bice i slika, svrati da ga vidis u Trnavu. Naravno poziv za sve koji mogu doci da nazdravimo !!! ;) :D


evo obecane slike :

 
Poslednja izmena:
... :osmeh: dobra stvar, samo kod nas bi mogo odma i komsijinu njivu da sredis :osmeh:

----------------------------------------------------------------------------------------------

evo kako izgleda danas MENGELE SH 22

 
Poslednja izmena:
Treba mi savet, imam pottinger mex II S, da la li je za njega dovljna snaga traktora od 55ks posto imam Torpeda TD 55 A, on ima 3 klipa i vazdusno hladjenje, da li bi on mogao da radi silazu, plasim se da se ne pregreje?
 
Prosle godine sam radio njime ali bio je slabiji kukuruz, al i ja mislim da ce ici jer on uljni pritisak drzi odlicno, samo me malo brine hladjenje jer on nema sat za temperaturu...
 
Nazad
Vrh