Silokombajn

koliko kostaju vrece i gde ih ima u prodaju
 
slike cu ubaciti za vikend posto nisam kuci,da na 540 o/min ga teram a cena mu je bila 2500 hiljade kada sam kupovo,ali je sada tesko takvih naci,moj rodjak je trazio i nema ih sada,to je inace uvezeno iz italije a kupio sam ga u klenku kod ace,treba sada da siliram i zito krajem maja pa cu i te slike ubaciti
 
Mi polako pripremao bratovog za novu sezonu









Promijenjene su lopatice u turbini koje bacaju masu, napravljeno balansiranje turbine i usput je majstor koji je radio balansiranje provjerio sve ležajeve te su neki zamijenjeni,stavljeni su novi noževi i obnovljeni valjci gnječilice (corncrackera). Nešto će se raditi siliranje ljulja a nakon toga je u planu ga do siliranja kukuruza prefarbati ukoliko će biti vremena.
 
da li mi moze neko reci kakva je razlika izmedju mengele mb 280 i 220 sto se tice ucinka? koji radi sitnije ?
 
Moze li mi neko reci nesto o ovim SK. Koji preporucujete i zasto? Planiram ih vuci sa traktorom 60ks.

http://www.polovniautomobili.com/oglas3350363/vicon_pz_80s/
Jako su dobri,ja imam isti takav.Lagana je pa se lako kaci sto je vazno ako imas jedan traktao kao ja a, treba svaki drugi treci dan da siliraras sveze.Ja sam prsle godine isilirao 47 prikolica za pet dana.Dosta dobro ga isitni.Ja ga vucem sa torpadom 75,ali u selu ima jos jedan a on ga vuce rakvicom.ja sam tu pricao o pz
 
Poslednja izmena:
da li neko moze nesto da mi kaze jednoredni noseni silokombajn mengele mb 300 kako radi ? koliki mu je ucinak ? i kiliki traktor treba da ga tera?
 
Jel ima neko Silo kombajn John Deere vucni jednoredni?

- - - - - - - - - -

koji kombajn preporucujete vucni jednoredni i da ima oba adaptera?
 
evo slike od mog silokombajna,ja se izvinjavam sto ste dugo cekali ali stalno sam bio u nekom poslu...sa njim sam jako zadovoljan kako radi i sve,imate na slicu i slikano lamelu koja proklizava u slucaju da se preoptereti ali da uvuce neko drvo ili metal,jako dobra stvar i ima lamelu i na jednom i drugom adapteru,nesvidja mi se sto ima malu cev pa u zmajevku nemoze lepo da baca pa se puno prebacuje onaj ko namesta tako da cu to sada prepraviti...
27042013454.jpg

27042013455.jpg

27042013453.jpg

27042013452.jpg

27042013451.jpg
 
pa to je dovoljno. i ovi sto rade sa samoutovarnim secu ga i na 20 cm pa se ne kvari senaza, ja mislio da radim silazu kukuruza sledece godine, al mi rodjak ove godine posejao taj silazni pa ga previse izadje, pa sam mislio da je bolje i jeftinije raditi senazu lucerke
 
senaza od lucerke ti je daleko kvalitetnija silaza od kukuruza,i mnogo vise se iskoristi iz silaze nego iz suve deteline tako da je to dobro samo je dosta tesko raditi,ali bez muke nema nista...pa kako puno izasao? KWS Mikado nije puno skuplji od bilo kog semena a najbolji je
 
pa ovak, uzeo njivu dzabe od 80 ari, to je on preorao i prefrezao, uzeo seme platio 100e, sejanje platio 80e, djubrivo 100e, prskanje 25e, jos jednom treba da djubri i mozda da sparta isto da plati i na kraju da plati siliranje, mislim da je to previse, ovak posejes lucerku, imas 4-5 puta da kosis i kad je kisovito u senazu kad je lepo vreme u bale i sejes je jedom u 5 god,
 
pa dobro druze svako zna svoje,i zavisi od podneblja gde se nalazis,i zavisi od svega toga sto si nabrojao...ja znam svoje da je dobro silirati i zito i detelinu zajedno,to sam radio,a kukuruz je najisplativiji jer ti i na detelinu ako hoces dobar rod moras baciti 200 kg mesavine sto ja radim...ali nije to sada tema ovoga,da nebi bilo da idemo sa teme pustimo sada u ovoj temi
 
pa ovak, uzeo njivu dzabe od 80 ari, to je on preorao i prefrezao, uzeo seme platio 100e, sejanje platio 80e, djubrivo 100e, prskanje 25e, jos jednom treba da djubri i mozda da sparta isto da plati i na kraju da plati siliranje, mislim da je to previse, ovak posejes lucerku, imas 4-5 puta da kosis i kad je kisovito u senazu kad je lepo vreme u bale i sejes je jedom u 5 god,[/
U vezi svega ovoga slazem se kompletno.Mnogo bolje lucerka i senaziranje lucerke nego oranje svake godine.
 
Kolega jesi li ti zvao tog sto prodaje? da ne bude 3000e...Inace radio sa slicnim kombajnom prijatelj je imao,ok je nema tu sta,on ga je prodao jer su mu trebale pare za nesto drugo,ali u losijem stanju za 1500-1600e..
 
Poslednja izmena:
nisam zvao, jos ne trazim ozbiljno da kupim, ali redovno pratim oglase, i ja mislim da je poglesio cehu, mislim da ovi za travu mogu manje da zezaju nego oni za kukuruz
 
Nazad
Vrh