Bukovače se suše pre nego što dosegnu punu veličinu - veliki problem ?

nijap

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Nov 2011
Poruka
3
Lokacija
Pirot
Pozdrav ljudi,
imam jedan mali problem. U podrumu svoje kuce gajim bukovacu od nedavno. Prvi plodovi su poceli da stizu, problem je u tome sto pecurka jos nije dostigla svoju punu velicinu a susi se. Orosavam ih ujutru i uvece. Da li ima pomoci?? :sta:
 
Potrebno je malo više podataka, koliko su stare bukovače kad se počnu sušiti, na čemu ih gajiš konkretno, kolika je temperatura, a kolika vlažnost prostorije u kojoj se nalaze.
 
Gajim ih na slami. Temperatura prosotrije je 16,17C. Jedino ne znam koja je vlaznost vazduha. Pecurka je stara odprilike 5,6 dana, racunajuci od momenta kad pocne da izbija. Ova dva dana sam pokusao da manje orosavam direktno dzakove a da vise kvasim pod... Cini mi se, mada jos uvek nisam siguran, da se postize bolji efekat. Jos jedno pitanje, da li dzakove treba skinuti skroz kad se pojave prve pecurke ili da se isece samo tamo gde ih ima? Pozdrav
 
Ja nemam neko iskustvo sada u sledeca cetiri dana dizem prvi rod ali ja sam po nekom pravilu izbusio rupe na dzakovima odmah po sadnji tako da sada ne busim nista.Po prvoj berbi planiram da skinem dzakove kompletno.Pozdrav
 
Suse ti se jer je premalo kisika odnosno prevelika koncentracija CO2 u podrumu , trebas imati jedan ventilator koji ce da vuce zrak sa visine 10 cm od poda i da ga kroz nekakvu cijev izbacujes van , a takodjer provjeri vlaznosti , sve ispod 77% daje iste rezultate , svjetla moras imati minimalno 12 sati na dan .
Ajde stavi sliku pa da vidim o cemu se radi ovako je veoma tesko reci bilo sta.
 
Suse ti se jer je premalo kisika odnosno prevelika koncentracija CO2 u podrumu , trebas imati jedan ventilator koji ce da vuce zrak sa visine 10 cm od poda i da ga kroz nekakvu cijev izbacujes van , a takodjer provjeri vlaznosti , sve ispod 77% daje iste rezultate , svjetla moras imati minimalno 12 sati na dan .
Ajde stavi sliku pa da vidim o cemu se radi ovako je veoma tesko reci bilo sta.


Covek je odustao od posla. Stavljao je i ventilatore, na kraju je i klima-uredjaj ubacio u prostoriju ali nije mu dalo neke rezultate, kupovao je i knjige ali na kraju nista. Eto slucajno sam video pa da napisem posto ga poznajem. Pozdrav.
 
Nazad
Vrh