Sistem pdv-a?

nema nikakvih uslova, jos ne placas socijalno posto si vec osiguran, placas samo pio i porez na zaradu, ako je imas uopste... ja sam imao probleme jer u programu za poljoprivredna gazdinstva nisu imali opciju da me oslobode socijalnog, pa su me vodili kao preduzetnika, ali od ove god su to ispravili. nacimao sam se oko tih preknjizenja i otpisivanja kamate jer mi je trebala potvrda o izmirenim poreskim obavezama za povracaj na novu mehanizaciju, bukvalno su mi je izdali 3 dana do pred kraj roka za podnosenje dokumentacije, a zatrazio sam je jos polovinom avgusta.
 
evo veruj mi, radim u skoli i u sistemu sam i nisam imao ni dinara prometa poslednje godine... problem je bio samo u programu da mi ne naplacuju puta socijalno vodili me kao preduzetnika pa kad su uvideli da ima dosta njih koji su u radnom odnosu i bave se poloprivredom izmenili su program i onda sam sve ono sto sam uplacivao morao da preknjizim na racun na koji uplacuju i ostali...
 
Pošto sam radio u porodičnoj firmi rečeno mi je da ću morati duplo da plaćam, tako da sam dao otkaz. I sada sam samo na poljoprivredi....do 18.08.2017. i onda izlazim, hvalim te Bože!
 
Kod nas knjigovođe rade samo račune iz perioda koji prođe ,za sledeći period mi važe računi od 1.4 do 31.6 sve od ranije ne važi.Svako tumaći kako mu odgovara.
 
Covek u penziji, i naplacuju mu penzijsko osiguranje mescno, posto je u PDV sistemu ne svoljom voljom...
 
Imam par pitanja u vezi pdv :da li je i dalje granica za ulaz u pdv 8 miliona dinara. Da li se i dalje kontrolise promet 365 dana u nazad ili je promenjeno od 1.1. 2017 do 31.12 2017 posto tako nesto cujem od drugara. Da li je nikog inspekcija uhvatila da je probio granicu od 8 miliona da li kontrolisu promet ili gledaju kroz prste posto nisam cuo da su nekog kaznili i kolika je kazna. Sta bi me cekalo ako se sad prijavim u pdv posto je kraj godine. Hvala
 
Kolega, granica je 8 miliona i gleda se 12 meseci unazad. Gledas samo osnovicu, bez pdv-a. Mene je uhvatila inspekcija, porez mi preračunala sa 5 na osam i udarila kamatu. Stići će te kazna, ako si prešao prijavi se. Kod mene je ustanovljeno da sam se trebao "prijaviti " 2010. -pet godina unazad mi kontrolisali (2015 . sam po kontroli prijavljen u pdv). Po meni, prijavi se, budi dve godine i izadji.
 
Meni je tu nejasno vrlo vazno pitanje: da li se gleda datum prodaje ili datum naplate? Ni po jednom osnovu nisam presao 8mil (daleko sam od toga) ali me to zainteresovalo da znam za ubuduce?

Gleda se bilo kojih 12 meseci koje oni uzmu. Ako ste jedne godine tipa prodali robu u maju, a onda iste godine sve u jesen i time objedinili dve godine gledaju kroz prste, jer realno ste 2 roda prodali. Ovo je prica od lokalnog otkupljivaca.

Jos malo pa ce najtrazeniji posao biti knjigovodja za izbegavanje PDV-a:haha:
 
Nazad
Vrh