Sistem pdv-a?

Neces platiti ako se sam prijavis, mislim, nisam 100% siguran, posto se kod nas nista ne zna. Moras imati preko 8 miliona, bez pdv, bez subvencija, itd znaci samo za prodatu robu, tj ostvareni prihod.
 
Ako si pregazio 8 mil.i sam se prijavis dobices minimalnu kaznu ali je neces izbeci.
 
Ako se sam prijavis neces dobiti kaznu,ali zato ako te navataju češljaju i prethodne godine. Plaćaš PDV samo na onaj iznos koji je preko 8 miliona,tj. nemoras platiti ako opravdas pare.
 
Al nam je prihod velik kad prodamo za 8 mil kad od toga 60 i vise % ode na arendu, gde su inputi kakav je to biserni pristup tom prihodu da Bog sacuva.
 
Meni je tu nejasno vrlo vazno pitanje: da li se gleda datum prodaje ili datum naplate? Ni po jednom osnovu nisam presao 8mil (daleko sam od toga) ali me to zainteresovalo da znam za ubuduce?

Gleda se bilo kojih 12 meseci koje oni uzmu. Ako ste jedne godine tipa prodali robu u maju, a onda iste godine sve u jesen i time objedinili dve godine gledaju kroz prste, jer realno ste 2 roda prodali. Ovo je prica od lokalnog otkupljivaca.

Jos malo pa ce najtrazeniji posao biti knjigovodja za izbegavanje PDV-a:haha:

Gleda se datum prometa, tj. dan kad si napravio obračun. Oni kad uhvate da češljaju, pošto mogu samo 5.godina unazad da kontolišu, nadju sve otkupe i idu od prvog dana godinu dana unapred, npr prvi otkup je 01.09.2012. i gledaju do 31.08.2013. ako ti je sledeći otkup 01.12.2012. onda češljaju dalje do 30.11.2013.....i tako dok ne utvrde da si prešao. Veruj mi taj otkupljivač ne zna ili te laže. Nema oprosta tipa , eh to su ti dva roda onda je ok. Ti si ostvario prihod od 8.000.000,00 i tačka, ne interesuje ih ništa drugo. U obavezi si da se prijaviš. I naravno, ne ukoliko imate papriku ili neku drugu kulturu, tj bilo koju, i zaduženi ste za repromaterijal, oni gledaju sve, tj. nemojte računati u svoj promet ono što je plaćeno već i robu koja je kompenzovana. Bruto je važan.
 
Zahvaljujem se imacu u vidu to, medjutim kako je ova godina losa, sve i da prodam sa njive useve opet nemam 8 milki:riba:
Vredi napomenuti sto si napisao da se gleda i kompenzacija. Tipa podigli ste repormaterijala za papriku 1mil + pdv10% (okvasivaci su 20% al zanemaricemo to), a prodali papriku za 3mil + pdv8%, otkupljivac i organizator proizvodnje vam je uplatio 3mil+8%-1mil+10% = 1.9814mil+8%. Vi u kalkulaciji za PDV uzimate 3mil, ne 1.98, jer vas prihod je 3mil, a troskovi 1mil.
 
Tačno, na paprici se čovek najlakše za.... jer su troškovi ogromni a prihod je veći od ostalih ratarskih kultura. Isto važi i za otkup jabuka tj svega što prometuješ. Desi se da npr skidaš repu krajem godine, sledeće dođe paprika malo ranje i ratarske kulture, plus obračunaš neki stari lager trebaju ti novci ...i prc.
 
A zar se PDV-om koji ste platili za neki repromaterijal ili delove ne umanjuje PDV koji je obračunat kroz prodatu robu? A ko si u sistemu PDV-a onda imaš pravo i na povrat tog istog PDV-a koji se odnosi na robu koja se koristi u tvojoj delatnosti.
 
Da, ali ti dok si "običan " poljoprivrednik, tvoja stopa je 8% koje ne plaćaš državi već ostaje tebi, čim uđeš u pdv, ti bi trebao da plaćaš državi 10 % od onog što prometuješ. Imaš pravo na povrat, kad si u pdv-u ili kad te nahvataju, možeš da koristiš taj povratni prethodni pdv ali samo na ono što imaš trag, tipa kooperacija. Ono što si kupovao kešom a nemaš račun...ćao, ne priznaje se. Problem je što oni dodaju tih 2% i udare kamatu. Pa ti vidi. Plus imaš trošak za knjigovođu i ako dobro radiš i porez na dobit. Ovako kao običan poljoprivrenik, dobiješ to što si predao i to je to. Usput, uvek ti je veći onaj pdv koji plaćaš jer logično, zaduženje ti je manje od onoga što prodaješ-osim ove godine koja je u najavi katastrofalna.
 
Kaži ti sad meni Savo,ako kupujem sve legalno preko računa(nafta,seme,đubrivo,hemija) i kad prodam sve proizvode na silos,šta je po računici bolje?
 
Da li je neko dobio rešenje za pdv? Ja sam tražio povrat PDV-a za 2 kvartal i još nikakvo rešenje nije stiglo,a o novcu da i ne govorim.Ako se ne varam zakonski rok bi trebao biti 60 dana od poslednjeg dana za prijavu tj oko 15 septembra bi trebali isplatiti za 2 kvartal.
 
Tražio sam povrat pdv-a u julu. Dobio sam rešenje da mi uplate iznos do 29. septembra međutim do dan danas nisu uplatili . O čemu se radi ? Nisam dužan državi. Da li mogu nekom da se žalim. ?
 
Ja sam dobio resenje do 31.08. i jos nisam dobio. Idi do poreske pitaj, ja sam bio kazu imamo “malo” kasnjenje. Kasne i do 60 dana.
 
Nisi jedini.Zato smo ovo tromesecje morali odmah platiti,bez obzira sto su nam duzni za prethodno.Sve je gore i gore.
 
Nazad
Vrh