Sistem pdv-a?

@North ARMY
@Nedeljko A.

To je nacin vodjenja poslovnih knjiga kao kod pravnih lica i odnosi se samo na nas koji smo i do sada vodili knjige i koji smo u pdv-u.
Za gazdinstva koja nisu u pdv-u nece biti obavezno vodjenje kniga bar jos godinu dana, a za posle ne znam.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
mali sa par hektara nece opstati do 2020 oni ne mogu placati porez na imovinu vodoprivredu pio i zdravstveno. gasice gazdinstva zemlja arenda prodaja parlog.mozda socijana pomoc bude da mozes ziveti ili raditi kod novih preduzetnika
 
Takvih uglavnom nema vec dvadeset godina, ne bitno da li je neko zaposlen meni nije jasno kako ce to funkcionisati.
 
U poslednjih godinu dve bar u mom kraju se najvise gase gazdinstva sa 10ha svoje 100ha arende i mehanizacijom za bar 200ha, oni posustaju i gube trku sa bas velikima.
 
Ostace samo ti bas veliki, ako se ne uvede maksimum ili nekako ogranici.

Kod nas veliki jedu male, a mi mali se nekako borimo. Neko ce preziveti, neko nece.
 
Ostace samo ti bas veliki, ako se ne uvede maksimum ili nekako ogranici.

Kod nas veliki jedu male, a mi mali se nekako borimo. Neko ce preziveti, neko nece.
Idemo u rat da se bijete... Neki ćete da poginete, al' neki ćemo i da se vratimo. Legendarni motivacioni govor iz Crnog Gruje:haha:
 
Mi koji radimo multitasking ako puknemo, onda ovi sa single tasking su odavno pukli. Na kraju icemo svi u D da peremo guze babama i dedama za 1350e/mesecno, ako ovde bude gasenje svetla:riba:
 
Aj malo da aktiviramo temu :D Da li ima neko iskustva sa izlaskom iz sistema PDV-a, a da je kupovao mehanizaciju? Posle koliko godina ste izasli i koliko ste morali da vratite PDV dobijen npr od kupovine traktora?
 
Zavisi na kolikom nivou ti njigovodja radi godisnju amortizaciju.
Onog momenta kad knjigovotstvena vrednost bude 0 ti mozes izaci a da za tu masinu ne vratis PDV.
 
Ukoliko izlazis ranije...moras proporcionalni deo pdv-a platiti. Znaci ako si 2.5 godine u pdv-u i npr porez na masini ti je u nabavci bio 600.000 moras 300.000 da platis i izlazis
 
Zavisi od knjigovođe ali mislim da bi realno bilo da se traktor amortizuje na 10 godina jer je veliko opterećenje 20% na 5 godina, a i realno on treba da radi 10 godina u nekom prosečnom radnom opterećenju.
 
Zanima me ulazak u pdv? Kakve sve obaveze ,pored pio i zdrastvenog koji bi me kostali 9000 din mesecno,i knjigovodje 6000 din mesecno treba da placam? Da li se isplati uopste ulaziti u pdv? Planiramo kupovinu,jos mehanizacije,tacnije traktora,pluga i grubera,a cujem iz price da od jeseni stize subvencionisana nafta 60 l/ha navodno ce biti 30 din jeftinije gorivo i pdv kada se skine izasla bi litra oko 100 din/ l. Mi godisnje izduvamo kroz auspuhe oko 8000 litara ,pa to onda nije mala cifra. Zanima me kako se placa porez na dobit tj iznetu robu koju predajem?
 
Nazad
Vrh