Sistem pdv-a?

samo koliko legne na racun....mislis da ne predjes limit pa da te ubace u pdv?
 
I od tih 50 dingosa se gleda samo osnovna cena. Znači ako naguraš 8 milja i dinar osnovne cene onda upadaš u pede.... ovaj pdv. :)
A sa 4 možeš ako hoćeš. Nisam 100 % siguran ali trebalo bi da je ovako kako sam napisao.
 
Ne znam ja sta je osnovni, do sad se nisam ukljucivao oko papira a cale je sam bio daleko i od 4 miliona.

Znaci za kalendarsku godinu od 1 januara do 31 decembra na racun ne moze da legne vise od tih npr 5 miliona ?
 
ako ti je stari penzioner,udji u pdv
sa 2 gazdinstva se moze plivati i loviti u mutnom :ppozdrav:
 
Tačno tako. Ne gleda se kalendarska godina gleda se nekih 12 meseci po njihovoj ''želji'',a to može biti od Maja do Maja npr. I mislim da unazad mogu pregledati i do 5 god. ako se namerače na dotičnu personu.
Moje mišljenje je da ne ulaziš u pdv ako ne moraš.

- - - - - - - - - -

Ne može se više muljati. Pooštrilo se značajno....
 
Mnogi ako znaju unapred da bi mogli preći granicu od 8 miliona,odmah na žetvi jedan deo robe prijave na drugo PG,komšija,familija,prijateljica,i tako se reše ovog problema.
 
Da,da Aco... Nisu ni oni više grbavi. Kupio si semena za xy površinu,skinuo pdv. Ok. Oni lepo pogledaju prosek prinosa na nekom nivou i puta kj koja su ti prijavljena u gazdinstvu (uporede sa kg kupljenog semena) i ako nemaš te njima zamišljene kg u knjizi računa-eto ih da vide đe je ba zapelo.
 
Ne ulazi u pdv bez preke potrebe. Ja sam kupio i traktor kao i prikljucke koje planiram a nisam usao u pdv. Lepo je to kada dobijes 20% nazad ali tu sve lepota prestaje. Muljati se moze sve manje i manje. Niko tu nije lud pa da ne zna koliko psenice rodi po hektaru itd itd.

A gleda se vrednost robe koju si proizveo. Ako si soju prodao za 100din+pdv tebi je u fondu 100din, bez obzira sto si zadruzi duzan 50din+pdv. Kod secerne repe to ljudima napravi problem jer je ulaz/izlaz velik a nesto ispadne sitno.
 
Za gazdinstvo van PDV-a ... da li u obracun ulazi ako npr predas soje za 100 dinara, a imas duga 50din prema zadrugaru da li se tu racuna svih 100dinara ili samo koliko legne na racun ?


NARAVNO ULAZI 100 dinara! Ukoliko niste sigurni nemojte pisati ! Tačnije ulazi 92 tačnije osnovica tvg otkupa! Pazite se! Gleda se promet godinu dana unazad tačnije npr današnji dan novembar 2017-novembar 2018! I kad imate sušenje kukuruza i ta količina koja je kompenzovana sa sušenjem kukuruza se gleda!
 
Dok budu trajale različite stope pdv- a ima se računa biti u istom. Sve ostalo su priče.A uostalom pre ili kasnije svi će biti u obavezi tako da treba iskoristi.
 
Jos uvek sam daleko od ulaza, ali cisto da znam na cemu sam.
Znaci jos ispadne najbolje na blatobranu naplatiti u sleper robu svercerima.
Mada...jeste da sam na sitno u "prepumpavanju" racuna, jer imam vise zemlje od one prijavljene,razlog ? Nemam koristi od prijave, samo trosak kod notara.
 
@talianu
Dok mozes da predas robu proizvedenu od repromaterijala sa skinutim pdvom u gazdinatvo sa 8%pdva ima smisla.

Kod nas ima ljudi koji kupw traktor za 50k evra pa ne udju u pdv.
 
@talianu
Dok mozes da predas robu proizvedenu od repromaterijala sa skinutim pdvom u gazdinatvo sa 8%pdva ima smisla.

Kod nas ima ljudi koji kupw traktor za 50k evra pa ne udju u pdv.
Nepostoji program koji moze izracunati tvoj ulaz i izlaz finalnog proizvoda,recimo jabuke.Sitno se može mešetariti i imati malko prostora za dodatnu crkavicu.
 
Upravo zbog toga nam uvode dvojno knjigovodstvo od nove godine. E tu ce malo biti mesta za mrdanje.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Upravo zbog toga nam uvode dvojno knjigovodstvo od nove godine. E tu ce malo biti mesta za mrdanje.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
to je od sledece godine2020
sa tim hoce da ti oporezuju dobit na kraju godine,samim tim ce biti isplativije biti u sistemu pdv :ppozdrav:
 
Za nas u pdv-u? Mislim da je od 2019. zajedno sa svim preduzetnicima posto se ukida prosto knjigovodstvo. Tako mi je rekao knjigovodja.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh