Sistem pdv-a?

Uvek ostavim da platim oko 10 -15 000 dinara PDV-a, i niko mi nikada nije dolazio u kontrolu.
 
Pa ti onda nisi trebao uopšte ulaziti u PDV.e sad ako su te oni ubacili zbog velikog prometa preko računa to je druga stvar.
 
Ne vidim u cemu je problem, vratim moj pdv i ostavim da platim to, kako mislis drugacije?
 
Ja kako sam razumeo ti nikad nemaš višak tj. povrat PDV-a od države već uvek ti njoj doplatiš tih 10-15000rsd.Možda ja nisam dobro razumeo.
 
Kada imam visak imam i to je ok, kada treba ja da uplatim, poklopim Pdv sa racunima od troskova i ostavim da platim taj iznos i to je to. Visak PDV-a nikad ne trazim nazad, i nikada me niko nije zvao radi neke kontrole.
 
Da li lice koje je zaposleno i poslodavac mu placa pio, moze (paralelno sa poslom) da otvori gazdinstvo i bude u pdv-u? :sta:
 
Gazdinstvo sigurno može da otvori, a veoma verovatno i da uđe u sistem PDV-a, pošto je on vezan za gazdisntvo a ne za fizičko lice.
 
Gazdinstvo sigurno može da otvori, a veoma verovatno i da uđe u sistem PDV-a, pošto je on vezan za gazdisntvo a ne za fizičko lice.
potvrde o izvrsenom evidentiranju koje poreska uprava salje glase na imena fizickih lica a ne na gazdinstva,cak se nigde i ne pominje broj poljoprivrednog gazdinstva
 
Da li je neko dobio resenje o porezu na dohodak, ja dobio za 2013 da platim, I platio, a sada treba da platim I za 2014 pausalno po 10000 din mesecno, za ovih 10 meseci, ja zvao poresko, a oni kazu, vi seljaci imate, treba I da placate......
Da li je jos neko dobio ovo resenje ?
 
MEni tj nama nikako ne stize poresko resenje :( Oni dole kazu da salju a ovi u postu nemaju pojma.... Da li nekako mogu da zahtevam da mi salju kao preporuceno???
 
Meni je stigla I opomena za 2014, dugujem za prvih 9 meseci, I to da platim u roku od 15 dana......Nisam imao pojma da treba da placam porez na dohodak mesecno unapred za 2014. Nije stiglo nikakvo resenje, ali su ipak zaracunali I kamatu za ovih 9 meseci. Sta reci....... parazititizam potpuni, jos sam ispao kriv. Resenje za 2013 mu je stiglo u julu ove godine I to sam platio, a sada kao dugujem I za ovu godinu, a da nisam imao pojma....
 
Jel ti knjigovođa još uzima 10 eura mesečno. Dule plati nekoga ko se razume u posao. Ja sam bio pre neki dan do knjigovođe ,odneo ulaz i izlaz za 3 kvartal onda mi tutnula pod nos šta je sve izvukla iz poreske od a do š i šta da platimo a šta da preknjižimo i za unazad i za unapred onda ne boli glava.
 
Posto se bas nerazumem u ovo pa da pitam za POMOC.Radi se o soji koju imam na lageru.Navodno ta firma ce mi uzeti kad dode do naplat polu od 8%pdv-a.Da li to sme da uradi?(I nemam nikakav ugovor sa njima.)Zamolio bi nekog da ovo pojasni.
 
Nema prava da ti oduzme ali to ti je "besplatni "lager.Svi modusi u srbiji se koriste samo treba malo vremena da izadju na videlo
 
Nazad
Vrh