Da li posle pune generalne traktor izbacuje ulje na auspuh i posle 30 moto casova?

Vredi li kod takve sirtuacije menjati samo karike ili odmah ići na kompletnu generalnu motora?
 
Sva trojica ljudi iz sela kojima se to desilo su radili generalku tj. sve je zamijenjeno pošto dijelovi nisu nešto posebno skupi za te traktore. Nemam lično iskustva s tim problemom no sigurno je da ovdje ima ljudi koji su se bavili tim poslom pa bolje znaju od mene.
 
Zavisi od stanja klipova i stublina. Stubline obicno budu ovalne sto je tesko okom utvrditi a klipovima budu razbijeni kanali-zljebovi za karike. E sad klipovi mogu da se ''srede'' ukoliko nadjes karike istog ili makar slicnog precnika ali deblje. Postoji jako puno tipova motora i skoro uvek se nadje neka kombinacija. Primer; u zastavu priblizno stimaju karike iz audia,u perkins s-44 iz zetora(ne znam tacno model)..... Znaci ako radis te kombinacije,rastavljas klipove od klipnjaca,na strugu prosirujes kanale-zljebove da bi upasovao deblje karike,ali sve to radis ako su ti stubline dobre,ako si pri manjku love i ako hoces da utopis masinu. Ali ako hoces da radis za sebe onda je to veliki rizik. Samo dva slucaja takvog krpljena sam imao a da su napravili posle tog poduhvata lepu kilometrazu. Naravno rec je o autima jer na traktorima ako smo i radili tako nesto nismo znali koliko je napravio rh,a i retko je to neko trazio. Uglavnom budu full generalne. Sve u svemu dok ne rastavis motor ne znas na cemu si....
 
Juce i danas odvukao po jednu prikolicu pepala do deponije i malo pre izvukli prikolicu stajnjaka,vrlo malko ulja izbacuje sada i skoro da nema dima na auspuhu kada ga zeznem na gas.Sutra idemo sa njim da uzoremo pola lanca i nadam se da ce skroz stati ulje.
 
Za stanje motora najbolja dijagnoza je merenje kompresije. To otklanja svaku sumnju u kvalitet generalke. Sacekas 50 radnih sati pa premeris,a onda balon rakije majstoru :ppozdrav:
 
Stalo ulje da izlazi na auspuh,danas orali i ni kap nije izbacio,stoji na meracu kako je i bilo.4 u zeca na 1600 o/min nije ni jednom zadimio,radi sada dobro.Ali smo se pogusili dok je obgoreo ono ulje sto je predhodnih dana curelo:haha:
 
Drago mi je da niste dzaba dali novce mada sam ja bio ubedjen da je nemoguce da vam se potkrala neka greska pr. okrenu ljudi naopako karike ili pukne uljna karika kada guraju sklop ima puno stvari koje mogu krenuti po zlu...
 
Naš rus je bacao ulje na auspuhu kao nov ali mi smo vukli prikolicu sa 10rč a spremač sam kačio kad je imao oko 30rč i kad je stigo do 50rč prestao da baca ulje.

Normalna pojava kod generalke.Tad nema zaljenja masine( gas ako je sve dobro odradjeno) i mora stati.Vjerovatno nisu mjenjane nove stubline.

---------- Poruka napisana u 19:13 ---------- Prethodna poruka je at 19:09 ----------

i moj Zetor je poceo da paca ulje na auspuh a radjena mu je generalka 2005 godine. Pocinje da se razradjuje :haha:

Taj ako je sad 2011 godine poceo bacati ulje na auspuh ,a radjena generalka 2005 nije ok.Ulja moze bacati odmah nakon generalke ,a ne nakon 5 godina..Taj il sekoji puzt pregrijao,il je progutao puno prasine ,il nisuz dijelovi ok.
 
Cim smo ga malo opteretili stalo je,valjda sve leglo na svoje mesto.Jos malo da se razradi i kraj,novo ulje se sipa i pravac zimska brazda.
 
Ali gledaj da ga jos malo razradis do zimske brazde,ili ga teraj jednom brzinom sporije. Min 50rh pa i 100rh i onda peglaj!
 
to je normalno motor hoce to da radi do 50 h i posle prestane i nakon toga dugoooo radi , sve zavisi koliko je majstor uljio klipove i prostor izmedju karika. neka te to nebrine problem ti je sto je radio u mestu moras povremeno da ga produvas davanje jaceg gasa ,i polako uprezanje .mada znam ljude koji su odmah posle generalne u brazdu nije ih ineresovalo sta ce dalje biti, sreca su kod mene odradili po 10 h .za divno cudo nista manje nisu trajali od ovih kojima je sve odradjeno po ps-u
 
Evo da osvezimo temu...:cao:
I kod mene se isto desava na massey 35 4 cilindra
Nekih 20-tak sati posle generalne je poceo da baca po malo pa sve vise i vise ulje na auspuh.
Zamenjeno je sve novo(klipovi,hilzne,karike)
Kako neko rece gore sliva se niz auspuh a ne dimi i ima snage .
Zakacili smo presu i u voznji do njive jedanput je izbacio oblak dima(pomislio sam ode mast u propast) ali je tada verovatno izgorelo ono sto se nakupilo.
Nisam hteo da obrisem izduvnu granu dok ne dodje majstor da pogleda pa ne mogu da budem 100% siguran ali msm da ne baca vise.
 
To bi bilo to cim je bacio dim znaci da je sa bacanjem ulja zavrsio i da je sada sve naleglo na svoje mesto sto bi rekli razradjen je!
 
Evo i ja da napisem nesto u ovoj temi,nisam hteo u temi Ursuz.Mi smo radili punu generalnu na c360,posto je pukla radilica usled otpustanja cevi na uljnoj pumpi,i motor je ostao bez ulja.Znaci delovi su mislim svi ceski,od radilice pa do ventila,sve je novo,svi lezajevi,sve.Uglavnom posle sastavljanja motora je bacao ulje na auspuh,sagorelo ulje,ne sveze,odradio je 5-7 sati mozda i to nije prestalo,juce smo mu ponovo vadili klipove i naravno videlo se da karike nisu radile svoj posao,tj ostajalo je ulja na hilznama i to ulje je motor sagorevao.Kupili smo neke kvalitetnije karike,navodno tako kazu,i sklopili motor ponovo,sve je dobro nauljeno sa uljem tokom sklapanja,motor je juce radio mozda sat vremena i danas nekih pola sata,i on i dalje baca ulje ne auspuh,takodje sagorelo ulje,crno.Dole niz granu se takodje sliva ulja i kaplje ,na svakih minut-dva baci kap ulja,i naravno dimi malo,nekako plavi dim valjda,dizne su nove i ustelovane,gorivo u njemu je Euro dizel.Uglavnom pitam jel ovo normalno dok se ne razradi ,sta da radim ?.Motor inace pali maltene na zub,bilo hladan ili vruc,ali to je donekle i normalno za Ursuza.
 
To mora tako bacace ti ulje jos neko vreme i onda ce odjednom da baci dim kao sto je kolega Dragan83 opisao i onda ce prestati to je znak da se razradio i da je sve naleglo na svoje mesto ali opet posle toga jedno izvesno vreme ne treba ga siliti nego ga i dalje lagano voziti i postepeno opterecivati!
 
Pozdrav,da ne pravim novu temu pitat cu ovdje,kupio sam nov deutz fahr 4055e 62 hp turbo motor tri klipa,ima oko 110 rh i baca mi izgleda ulje na auspuh i primjetio sam sasvim malo da se sliva sa vrha auspuha,ali izgleda samo kad je hladan ili mozda grijesim jer nisam primjecivao to do sada mislio sam kondez ili čađe ali izgleda da nije jer vidim fleke po zidu kada ga upalim male tačkice crne
 
Нијо још разрађен трактор док све не налегне бацаће ти уље на ауспух.Терај га лагано мада је чудно да са 110рч још није разрађен.
 

Jbg tjero sam ga do 50 rh lagano,sad sam uzoro jedan hektar pod gasom i najgore sto nema nekog posla nego sve voznja u prazno prikolica i tako to,bas sam zabrinut
 
Само полако још неко време ће бацати уље и онда ће избацити облак дима и тада ће престати онда га можеш терати без бојазни.
 
Nazad
Vrh