Uvoz polovnog traktora

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.525
Lokacija
Srbobran
(Nisam našao adekvatnu temu gde bih postavio ovo pitanje pa zato otvaram novu temu. Ukoliko je to problem, molim moderatore da ovo moje pitanje premeste u neku prigodnu temu.)

Danas me je moj dobar drug zamolio da se ovde na forumu raspitam o proceduri prilikom uvoza polovnog traktora iz inostranstva. Zanima ga šta je sve potrebno od dokumenata pripremiti da bi se uvezao polovan traktor.

On ima neku rodbinu u inostranstvu (Francuska) koju planira da poseti, i mislio je da tom prilikom pogleda tamo neke polovne traktore. Pretpostavimo da pronađe neki koji mu odgovara, i da hoće da ga kupi. Ni on, (a ni ja), nikad nismo imali dodira sa takvim stvarima pa nas zanima baš u sitna crevca šta je sve potrebno odraditi. Dakle nađe traktor i kupi ga. Pretpostavljam da mu onda treba kupoprodajni ugovor i račun da je platio traktor. Da li je potom potrebna neka odjava takvog traktora tamo, drug je spominjao i neku izvoznu deklaraciju? Kad dođe sa traktorom na našu granicu, da li mu je potrebno nešto od naših dokumenata, on je čuo da je potrebna neka potvrda da ima zemlje (zaposlen je i nema otvoreno poljoprivredno gazdinstvo, ali ima zemlje koju obrađuje) da bi uopšte mogao da uveze polovan traktor. Spominjao je i neki EURO 1 dokument, ne treba ni da pominjem da nemam ni predstavu šta je to. Dakle sve što bi naši carinici mogli tražiti tom prilikom. Takođe ga zanima onda postupak carinjenja takvog traktora, gde traktor ostavlja dok se ne ocarini, kolika je carina i ostale dadžbine u tom postupku, da li se carini i faktura od prevoznika traktora (npr. on unajmi nekog da mu traktor doveze kamionom i da li se onda plaća carina ili kakav porez i na tu fakturu/račun - meni je to totalno nelogično ali me je zamolio da i to pitam)? Kakva je dalja procedura do registracije i dobijanja naših tablica?

Znam da je ovo možda smešno za većinu, ali mi se prvi put susrećemo sa uvozom pa nam je dragocen svaki detalj, detaljno objašnjen! Takođe ne bi bilo zgore, da ukoliko je neko upućen, da napiše kako bi se mogao rešiti prevoz takvog traktora, ako ima nekog porevoznika da preporuči ili kakav dodatni savet da nam da. I koliko se kreću cene takvog prevoza (relacija Tuluz-Novi sad)?

Svima koji nam pomognu informacijama i savetima - unapred hvala! :ppozdrav:
 
Ja mogu podijeliti sa tobom iskustva oko kupovine mog traktora. Nisam ga direktno ja uvezao, ali sam bio u toku tokom cijelog procesa, traktor je inače uvezen iz Švajcarske u BiH, ali u principu sve je slično. Potreban je kupoprodajni ugovor izmedju kupca i prodavca - tu je bitno paziti na cijenu. Nije dobro pretjerivati i napisati da je traktor koštao npr 1000E, stavite neku realnu cijenu (naravno manju od stvarne) ali ništa pretjerano nisko.

Potrebna je saobraćajna dozvola traktora (ako je ima, u nekim zemljama EU ona se ne izdaje ali u tom slučaju postoji neki srodan dokument, to treba istražiti). Saobraćajna mora biti odjavljena, dakle mora imati neki vid pečata ili oznake da je vozilo odjavljeno iz Francuske.

Broj šasije i motora treba pregledati stotinu puta, tu treba otvoriti četvore oči. Najmanja moguća greška može napraviti strašne probleme (npr, ako je neko stavio "o" tj slovo O umjesto "0" tj. nule, to je jako česta greška!!!). Dalje, važni podaci kao što je snaga, zapremina, masa...na sve treba paziti i sve se mora poklapati na svim dokumentima i na pločicama na traktoru. Tu ne smije biti greške.

U bih je potrebna potvrda da si vlasnik zemlje ili da si registrovani poljoprivrednik.

Tokom carinjenja, valja paziti da se u carinsku deklaraciju unesu svi podaci tačno, pošto carinici često naprave glupost tipa da ne navedu snagu ili pod tip vozila napišu samo "traktor" umjesto "traktor sa kabinom". U slučaju te greške, traktor ne može da se registruje dok se ne uradi atest kabine, a to zna da košta par stotina evra i mnogo vremena.


Što se transporta tiče, i tu treba paziti jer ima svakakvih lopova pa usput znaju da ispare dobre gume, tegovi, alat, toplink, akomulator...a o oštećenjima traktora da ne govorim, za njih naravno niko nije odgovoran...

Postoji mogućnost da tamo traktor kupi taj koji će ga dovoziti (npr registrovana firma, ovdje u bih to rade mlinovi brašna), svi papiri i računi idu na njih, baš kao i carina, a da potom tvoj rodjak "kupi" traktor od te firme. Na taj načn može da se prodje dosta jeftinije zbog neke petljavine sa PDV-om (kod mene je tako bilo). Što se računa i ugovoera tiče, nebitno ko je traktor kupio i prodao, važno je da postoji kompletan trag od prodavca u Francuskoj do konačnog kupca u Srbiji-ne smije nedostajati nijedna transakcija tj. promjena vlasnika.

Carina se plaća na fakturu tj. račun iz Francuske - ako je navedena cijena nerealna, carinici uzimaju kataloge i procjenjuju vrijednost traktora, a to nije nikako dobro jer se tada zavaljuju velike cifre. Cijena prevoza nema nikakve veze sa carinom.
 
Ja kad sam pre deset godina uvozio kombajn ista procedura sto je i zombie 666 opisao samo stim sto sam morao i da vadim neku "kao dozvola za izvoz " iz zemlje odakle izvozis vozilo . :ppozdrav:
 
Zar nije bolje kupiti od nekog traktor ko se sa tim bavi nego se muciti sam traziti na prevoz misliti a posle pitanje kako ce proceniti vrednost robe na carini...
 
Da ali pratio sam vasare i slicne traktore gde su cene oprilike od 3000 do 5000 evra skuplje nego u inostranstvu a to je sve sa slike ko zna u kakvom su stanju dosta je drugacije kad vidis sliku i uzivo a cene ih navodno traktore u boljem stanju od 15000 do 30000 evra zavisno od godista i radnih sati.
Ovako ovi sto svercuju imaju svoje rodjake koji obilaze placeve i vide u kakvom su stanju.
 
Gledao sam neke traktore u Beljni,to je od mene 60 km.
Nije daleko,lako je za prevoz nego carina,pdv i ostale gluposti,koliko bi se izrit'o?
 
Pisao sam već možda i u ovoj temi da je brat uvezao par traktora iz Francuske i Hrvatske.U oba slučaja carina po traktoru je iznosila 1.500 eura a prevoz po komadu 1.000 eura okruglo iz Fr i iz HR.To je bilo pre 2-3 godine možda je sada nešto skočilo a možda i nije.
 
Gdje si gledao traktore, kod koga i u kojem mjestu? Obisao sam mnogo tih prodavaca u okolini Bijeljine pa ti mozda mogu pomoci sa nekim savjetom. Ima tu svakakvih ljudi, vjeruj mi.
 
Pa o tome pricam ovi sto trguju imaju ocigledno neku vezu pa se izvuku sa malim troskovima bas sam sa jednim isao pre 3 godine zanimao me kombajn bio mu je kuci a heder i secka ostali na carini pa je isao po to i poveo me da vidim u kakvom je stanju,taj kad je dosao zna sve radnike,sefove...
 
Crnjelovac je mnogo bogat lik, težak je na cijeni al jako.

John Deere-a kod Bore sam gledao jako davno, prije vise od godinu dana, prodaje ga oko dvije godine. Traktor je tada djelovao uredan al znaj da ga koristi kod sebe dakle traktor ne stoji vec stalno radi i voze ga radnici. Takodje, Boro je veoma težak prodavac, cjenkanje s njim je efikasno kao i udaranje glavom u zid. Jel i veliki Ford 611o Turbo jos kod Bore? To je mnogo dobar traktor ali za njeg dijelove nisam mogao nigdje da nadjem iako sam pisao mailom čak i radnjama u Engleskoj pa sam odustao iako me jako zanimao a JD mi je bio preskup. MF 690 kod Bore je isto dobar traktor, pazi na to da je sad ofarban a ja sam ga vidio bez farbe i djelovao je dosta očuvano.

Takodje, da te upozorim. Ako u Crnjelovu naidjes na deda Tomu (on je blizu ovo Crnjelovca), njegov sin isto uvozi traktore i ako tamo vidis Steyr 8080, bjezi od tog traktora kao djavo od krsta. Meni ga je prodavao za 13.000KM (6500E) al je traktor grob grobova, vec je bio prodavan i vracen jer je motor bukvalno "pregorio" nakon par sati rada pa je opet remontovan (i to loše), prednja vuča je u katastrofalnom stanju, prednji kardan ne radi, probijen mu je hladnjak i jos gomilu stvari. Ako dakle naidjes na taj traktor da znas, nemoj ga ni gledati. Druge masine i traktori na koje sam kod njeg nailazio su bile OK.

Takodje, prodavac Agro (isto sa PIK-a) sad ima IH 733 i neki veliki JD sa prednjim utovarivačem, uvozi traktore u jako lošem stanju i "zamazuje" ih, ima svoje radionice, radnike, farbanje, sve živo se zamazuje i prefarbava tako da su njegove masine dosta nesigurne prema onom što sam vidio.

U Odžaku imaš prodavca Agromed, ima sad par dobrih traktora, on drži dobre, solidne traktore.

Sa cijenama je dosta jak prodavac Basic iz Tešnja ali njegove mašine su u top stanju, sad ima vrlo privlačan Lamborghini sa 80KS (identičan sa Same Explorer 80).

U blizini Lopara imaš i prodavca Happy, on drži dosta dobre masine, nesto starije ali dobro sredjene (nove gume, odlično farbanje) i malo je jači sa cijenama.

U Bijeljini preko puta fabrike Sava imaš solidan izbor novijih Zetora bez prednje vuče, prodavci drže visoke cijene, uvoz iz Amerike.

U Mačkovcu takodje imaš još par prodavaca ali drže sumnjive traktore i ne preporučujem da ideš tamo.

U Tutnjevcu imaš jednog prodavca, prodaje David Brown 1394, ako te put navede tamo nemoj gledati taj traktor je ima ozbiljan problem sa turbinom.

Veoma veliki izbor traktora imaš i u Laktašima kod bobanvb ali su cijene jako visoke, tamo su uglavnom Zetori.

Eto, to su neki prodavci sa kojima sam se ja sretao i imam iskustva.
 
kakve veze ima sta je farban,pa kod mene je svaki traktor farban koji je registrovan jer nemoze proci tehnickog ako je farba izbljedila.
 
Jel uvozio neko skoro polovne traktore iz eu,kolike su carine i pdv?
 
Poslednja izmena:
Proveri dal nema carine,ja sam komšiji završavao oko uvoza dok se sin bavio time i uz EUR1 je carinska stopa bila 8% (EUR1 ti je obrazac koji dokazuje da je vozilo poreklom iz EU),a puna stopa je bila 20%.To je bilo početkom 2013.

Tada se carina nije plaćala samo na Kombajne,adaptere za kombajne,vadilice i prskalice na sve ostalo je išla carina,od 2-4% uz EUR1.
 
Nazad
Vrh