Ručna pumpa za prskanje voćaka

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Uskoro će početi nova sezona, a u planu mi je da uzmem neku malo bolju prskalicu za voćke. Vidim da ih ima dosta u ponudi, a meni bi trebala jedna od nekih 10 litara. Cene im nisu preko 10 eura, ali nebih želeo da kupim nešto pa da se odmah pokvari. ::lose::

Na čega bi se trebalo paziti i imaju li tu neke poznatije firme koje proizvode ručne prskalice za voće?
 
Ja sam isprobao više vrsta.Savetujem ti da plastičnu ne uzimaš jer se to odmah pokvari i teško se pumpa.
Kupio sam bakarnu ledjnju prskalicu Morava. Sanjom sam zadovoljan.Ona je od 15 l neznam dali imaju od 10 l odnosno od 12 l.
 
danasnji granjanski oglasnik. ledjna motorna prskalica. cijena 50 eura tel. 064/285-0776. samo ne zuri sa kupovinom, zato sto ih ima na trzistu dosta, uvijek neko nudi, tako da za 50 eura mozes da nadjes dobru prskalicu. ja imam tomosovu, baca ko da je ganc nova.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako radi ta motorna? Jel isto kao obična leđna samo bez pumpanja ili stvara i vazdušnu struju :sta:
 
kao atomizer. stanes dva metra od stabla, pojacaj malo gas, sve grane savija i prska. radi ko zmaj(bar ova moja, oces kupis)
 
Poslednja izmena od urednika:
Neću da kupim (za sada) ali mi deluje zanimljivo. Ako stvara vazdušnu struju mnogo je bolja pokrivenost lisne mase samo mi je problem što imam dosta toga za ručno prskanje. Oko 250-300 l za jedno prskanje nije malo za prskati leđnom prskalicom pa makar bila i motorna.
 
toliko ja trosim za jedno prskanje. treba mi oko 6-7 sati, i neko dijete da mi puni pumpu da je ne skidam sa ledja. slazem se da je pumpa na kolicima prakticnija, ali ona prosipa.
pozdrav.
nesto drugo bih pitao, mozda nije za ovu temu, neka se odgovorni ne ljute.
moze li mi neko reci kako da vadim semenke iz jabuka. ima li kakva alatka za ovo. ocu da napravim mnogo dobru rakiju. ne zelim u samljevenoj masi ni peteljku ni semenke, a imam 300 stabala.
puno hvala, dajem dukat za resenje
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li neko prodaje polovnu ledjnu motornu prskalicu? i Koje mi preporucujete. Unapred hvala
 
obecavam da nikada necu prigovarati kako je voce skupo . danas sam spricao moje malecke vocke sa rucnom prskalicom u koju moze stati oko 7 litara vode. vjerujte mi da sam se naradio kao mazga iako ja tako reci nista nemam. imam samo par jabuka i par krusaka i to one male rase kod kojih je celo stablo manje nego jedna grana kod regularnih vocaka. non-stop pumpaj, dolivaj vodu mjesaj, uh ali sam cjeli dan potrosio za tako reci nista, umoran sam k'o pas (ker) i to je bilo samo prvo prskanje, a sta me jos ceka kroz cjelo ljeto, joj ima da me nema. dve kruske su mi do pupka, dve kruske i dve jabuke su mi do cela, jedna kruska i sljiva su 2 metra, a druge 2 kruske su oko 1.5 m.
i eto ja prigovaram kao da sam imao neki veliki vocnjak. mnogo je to za mene i "ona" mi se stvar obesila ne od starosti vec od "zemljoradnistva" :)
 
Ja sam skoro u Merkatoru kupio motornu leđnu prskalicu od 25l.NJena težina kad je prazna je 9kg.Platio sam 17.ooo , marka Vilagger.Dobro je što može sama da stoji , pa se ne mora svo vreme držati na leđima.Samo je onda crevo malo kratko, pa sam planirao da napravim jedno duže.Samo neznam koliko da bude da ne bih smanji pritisak.Ako neko zna približno neka mi kaže.Inače radi odlično.Dobro prska , rasprskava dobro.Mislim da će biti odlična za prskanje od trave u voćnjaku zbog jakog mlaza i dobrih raspršivača.
 
e ovako ja imam 3 plasticne prskalice 2 od 22l , nije bilo vecih nema ih , :haha: jedna mije za glifosal a druga za ostale herbicide i mogu reci dasam zadovoljan , tosu te zelene Italijanske i rade bez problema nema tu kvarova ja ih imam vec dve godine sad krece treca nista pipnuo - popravljao nisam i kosta kod nas oko 2500 . i imam jednu zutu od 5l domace proizvodnje i ona nije losa samo sto nema ono stelovanje mlaza neko kakoje - takoje i prskaj tomije za ovako sitnije poslove , a ove zelene mozes podesavati od orosavanja do mlaza ,EXTRA SU, a gledo sam ove VIllager sto spominje Sarac kod nas ima dve vrste jedna je 10000 i ona pravi maglu -rosu a ova druga ima samo mlaz , bez mogucnosti stelovanja ?? neznam dese ona koristi? i ona je oko 12000 . i jos samo nesto ove Villager su motorne da nedodje do zabune . a ova od 10000 mije ... verovatno dacuje uzeti .
 
juče sam kupio ovu motornu za 15ooo ::novac::
1giz5g.jpg
 
topalovicu kada si gledao? bilo je i kod nas po 11000 ali pre mesec dana , a zavisi i kakve ova ima tanko ono crevo i nastavak kao obicna prskalica , a imas one sto imaju široku cev veliku , ali ova mi vise odgovara posto mozes da menjas nastavke na vrhu ima ih milion . a juce sam bio u metrou i villagerova prskalica ista ovakva kosta 18800, a pravo da ti kazem i ova vomax i ona villager tije made in PRC znaci isto , jedino sto villager uvozi neka nasa firma iz kragujevca u delovima i onda sklapa i prodaje , ako se nevaram
 
@ Jhona deru

Da li si probao prskalicu?Kako si zadovoljan?Koje su mane ?Pretpostavljam da oznaka 10 je zapremina 10 lit. ?Koliko je teska ?
U Beogradu zastupnici Oleo-mac i Vilager bila je firma Agri Garden kod Galenike ali izgleda da je otisla pod led,bio sam pre neki dan prazan lokal a cuvar kaze da su se izgubili u nepoznatom pravcu.Inace bio sam bas zbog te ledjne motorke.U Merkuru sam video neku veliku ali to cudo moras na nekim kolicima da guras ima bar 15 kg ( odokativnom metodom )i mislim da kosta oko 18000 din. Ta ne izgleda lose .Da li neko zna gde ima u Beogradu tako nesto da se kupi ?
 
vidi u rezervoar za hemiju staje 25l a tezina prazne prskalice je 8,7 kg probao sam po dvoristu sa vodom juce i radi super rasprsuje extra pravi maglu slikacu ti da vidis kako radi , i nije nesto komplikovana za rukovanje
98zvnk.jpg
15guwiv.jpg
 
Dobro izgleda skroz .Pretpostavljam da ovaj donji otvor mozes po zelji da otvoris ili zatvoris .Sta si dobio jos uz nju od prikljucaka ? Zvao sam danas Woma-x kazu da kosta 14000 din. i postarina to dodje ta cena koju si ti platio .
 
ne nezatvara se nista toje tako napravljeno ali radi super , ti mozes da menjas nastavke tu pored one donje dizne imas navoj i skidas pa montiras druge nastavke , a to kupujes posebno ima u metrou koliko hoces , pa dobio sam ovo sto vidis na slici i jos neki cudan prikljucak drzis ga sa dve ruke ko kalasnjikov i i prska malo krupnije ali dobaci jedno 3-4m ::super:: a imas jos jedan neki ventil iznad rucice za gas to otvaras ako koristis prskas praskom mislim praskastom hemijom ne tecnom , a ako koristis tecnu hemiju onda to zatvoris taj ventil , posto uputstvo bas i nije najbolje odradjeno , mislm sve lepo pise i imas ono pogledaj sliku a slike nigde :haha:
 
Nazad
Vrh