Ručna pumpa za prskanje voćaka

и мене занима та моторна јер ми је већ боровница велика и не може више ручно , тешко богамо 1х испракати 2000 биљака није то шала.је лично имам бензински тример вилагер и то сам међу првима купио , људи моји ја сам са њиме покосио хектаре и траве и грања и дан данас само га пипнем пали ко змај , мада видим од осталих који су узимали после мене да се жале. зато бих ја поставио питање овима који имају вилагерову како се показала јер ја имам једно правило марка која ради њу не мењам , знам и ја да је стил најбољи али за сада у овом прелазном периоду док не купим атомизер и ова би ми била добра .поз и чекам искуство са вилагеровом моторном леђном ако је неко има бар једни сезону
 
Je li neko koristio ručnu prskalicu

Di Martino Olympia 12 l

Za vrlo mlade voćke mi je potrebna tako da nemam potrebu za bilo kakvim motornim prskalicama. Jedno vreme dok su voćke bile jako mlade koristio sam i prskalicu za cveće od 2 litra sa malo finijom diznom.

Bitno mi je kakav joj je mlaz i kakvu "maglu" pravi, može li se šta podešavati na njoj i kvari li se šta? Imaju samo one sa plastičnim klipom, proizvođač proizvodi i prskalice sa metalnim klipom ali ih nema u prodaji.

Molio bih Vas za iskustva
 
Ja imam slicnu Rosy Di Martino 12l (zelena boja) i mogu ti reci da je fenomenalna pumpa i vredi svaku paru koju sam za nju dao a kod nas kosta 35 eura. Sto se tice mlaza on se podesava i sluzi mojim potrebama a prskam vocnjak imam oko 50 komada sljiva i jabuka starih 4-5 god i visokih oko 4 m i sve odradi kako treba pomocu teleskopske rucke. Istu koristim i u nasadu krompira i sa njom nemam nikakvih problema a odrzavanje je prema uputama , posle svake upotrebe dobro operem i to je to prijatelju.
 
Pozdrav ljudi vidim da odavno niko nije raspravljao o prskalicama ,ako slucajno neko naleti neka mi odgovori posto nemogu da resim problem .Problem je taj sto sam nabavio lednu bakarnu prskalicu,ali joj je propala guma koja pravi pritisak.Vulkanizer kaze da se nemoze krpiti dali neko zna gde se moze to kupiti ili napraviti.Unapred HVALA pozzzz
 
Na moravinoj iz 1980 isekao sam od unutrašnje gume i zumbom probušio rupu u sredini. Služi već 3godine.
 
Pozdrav ljudi treba mi neka prskalica ledjna od 10-12 litara za vocnjak(uglavnom za total posto imam ledjni atomizer) pa me interesuje od ovoga sto se kod nas nudi sta uzeti??Da li se ove DiMartino razlikuju po necemu od villagera ili womaxsa ili je to to? I da li neko zna gde ima kod nas da se uzme ono zvon za precizno prskanje totalom ako me razumete nasta mislim

http://www.dimartino.it/en/product/...tra-large-bell-for-localized-weed-removal/gdm

Evo sa sajta DiMartina nasta mislim
 
Ja imam DiMartino i sad ga retko koristim jer sam nabavio ledjnu motornu prskalicu. Ali dok sam je koristio osnovni problem je bio sto je stap sa nastavcima dugacak tek 90cm a zbog navoja ne odgovaraju nastavci drugih proizvodjaca. Mada tebi realno za total i ne trebaju nastavci. Inace je prskalica ok.
 
Pozdrav ljudi treba mi neka prskalica ledjna od 10-12 litara za vocnjak(uglavnom za total posto imam ledjni atomizer) pa me interesuje od ovoga sto se kod nas nudi sta uzeti??Da li se ove DiMartino razlikuju po necemu od villagera ili womaxsa ili je to to? I da li neko zna gde ima kod nas da se uzme ono zvon za precizno prskanje totalom ako me razumete nasta mislim

http://www.dimartino.it/en/product/...tra-large-bell-for-localized-weed-removal/gdm
Evo sa sajta DiMartina nasta mislim
Ja imam DiMartino Rosy prskalicu od 16 l. Cim sam je kupio nije nikako prskala.tj. oba dizne koje sam dobio uz nju ne valjaju uopste. Ne prave maglu vec izbacuju ogromne kapljice koje ostaju na liscu.
 
Nazad
Vrh