Potrošnja goriva prilikom oranja - iskustva sa YTO traktorima

goran 1991

Član
Učlanjen(a)
16 Okt 2011
Poruka
357
Lokacija
Starcevo
ja danas izorao oko 8-9 lanaca za 11 sati potrosio sam 100 litara,neznam koliko sam tacno izorao posto je njiva oko 21 lanac,a vise od pola je dupla duz
 
yto 804 i imt 757,20 idem prvom brzom,probao sam 4tom srednjom ali je prebrzo,nema da se greje i teram u 2000obrtaja
 
8 9 kj za 11 sati dvobraznim plugom. jesi isao 25 km na sat
 
dupla duz je njive isao sam prvom brzom neznam koliko je to na sat,a i nemogu tacno u lanac da kazem koliko ima posto je velika njiva nemogu da procenim tacno
 
8 9 kj za 11 sati dvobraznim plugom. jesi isao 25 km na sat
Znam da je ovaj post off i ako nadlezni smatraju da treba da se prebaci-nek se prebaci u odgovarajucu temu. Da je isao 25km/h ,sto je ne moguce, onda bi uzorao malo vise od 8,9kj. Dobrim izborom brzine,bez ovratina i jos ako je lep komad zemlje to uopste nije ne moguce postici...
 
druze dragan 18 ore sa tri glave i to je u redu za 4 sata 4 kj
 
Da ali koji zahvat,koja brzina,i kakav je komad-velicina zemlje u pitanju? Znas i sam da nije isto kad izadjes na neku kockastu njivu ili neku dugacku a usku njivu. Nije isto kad njivu zapocinjes i zavrsis a clan Goran je samo zapoceo njivu i deo uzorao. A Dragan je racunao 4 sata za komplet proces, a vidimo da je tu bilo i stajanja a mozda covek i nije jurio... Necu te ubedjivati i necu se previse ukopavati ali kod nas moze da se uzore sa dve glave na 14coli za sat vremena +- jedno k.j. Ali opet kazem zavisi kojom brzinom ides,tj koji traktor je u pitanju,koliko je ugazeno zemljiste,kakav komad je u pitanju i da li u to racunas uvratine ili ne. Posto nisam od onih koji su stopericom merili vreme ako ne zaboravim sutra cu pitati par ljudi sa razlicitim traktorima a dvobraznim plugovima koliko im je potrebno vremena da uzoru jedno kj. Ok?
 
Pojedinci stvarno ne razmišljaju šta pišu.Pa koliki je zahvat tog dvobraznog pluga kada se za 11 sati odradi 9kj,a još ravnjak?
To je potpuno nemoguće sem ako je zahvat preko 1,2m i brzina opasno dobra.Pa stavite bre ljudi to na papir pre nego što iznesete takvu činjenicu.Kod mene je zahvat 1,1m i idem u oranju oko 8-8,5km/h i njiva mora da je dugačka da bih za 1h uradio 1kj.
 
Puno se gubi na klizanju i okretanju ako se izlazi bez stajanja i ulazi tj potpuno bez kvacila sa plugom zahvata 16 " x2 sto da ne . Sa mojim sokocalom sam radio 5 - 6 jutara od 8 - 6 a ide relativno sporo .
 
ko mi neveruje nek dodje u starcevo da mu pokazem sta sam izorao,jer znate koliko znaci dupla duz?meni treba 12min za krug pa racunajte i krenuo sam sa sredine pa razvacio nisam gubio mnogo vremena na okretanju i teram 1 brzom neznam koliko je to na sat ali deluje mi brzo za sat okrenem 5 kruga,i nisam napisao tacno koliko sam izorao nego od prilike vidim da je manje od pola njive,a ona je oko 20-21 lanac

---------- Poruka napisana u 17:48 ---------- Prethodna poruka je at 17:41 ----------

i bilo je zito nije mnogo ugazena njiva i upaljena je nema nikakve mase da gusi plug,i moj cale se krstio kad je dosao na njivu posto mi je donosio gorivo
 
Oranje sa 2 brazde kako je navedeno je moguce i ja sam tako radio ali samo po lepom vremenu da nema proklizavanja ili da je isto svedeno na minimum. Ko ne veruje, palimo 577 i kacimo 610.14 pa da vidimo.

Inace, drugar i ove godine ore sa YTO X904 i V&N na 3x35 i ide lepo.

Izvinjavam se za off topic!
 
ispada mi sat i 20 po lancu,a toliko sam sa ursusom radio cini mi se sa trobraznim i sa razorom i popreko na kraj njive u normalnu duz,to sam prosle godine radio nisam siguran i njega sam terao 1 brzom
 
Moderatori,prebacujte nas! Ajd da resimo misteriju.... @goran 1991,da li je u tvom kraju lanac isto sto i kj? @diklofen a kod vas? Kod nas nije. Kod nas je lanac malo vise od kj a manje od ha. Ali i ako nije isto,za 11 sati kod nas,pod tim uslovima i na taj nacin koje je goran naveo moze da se uzore-poore 8,9kj! Ako neko ne veruje neka dodje slobodno. Imt 588 i imt plug cini mi se 757.20 je kombinacija sa kojom smo mi radili a mozemo opet za potrebe dokazivanja.
 
pa ja nisam ni video pa on je napisao 8-9lanaca za 11 sati pa to je jos strasnije to je oko 10 -11kj sad tek neverujem
 
Nazad
Vrh