Bolesti kod kunića

Pozdrav,primetio sam da pisete o kijanju,pa bih ja nesto pitao.Primetio sam da dva zeca,ne kijaju vec nekako grokcu,kao kod pilica.Nikad nisam cuo da skripe zubima,mozda je to.Ne znam kako to zvuci.Oni su u trospratnom zicanom kavezu,u cijem je jednom spratu 5 komada.da li bi znacilo ako bih ih odvojio da budu sami u jednom spratu,i da li je to nesto ozbiljno?Znam da ako skripe zzubima da moze biti kokcidioza,ali mi ne izgleda kao skripanje,vec kao nesto u nosu...
 
Probaj im dati soli u vodu,odnos 10/l vode = 25/gr soli /so zadrzava vodu u organizmu duze.Ja dajem redovno svima 3 x nedeljno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa imam malog zeku lize mi stalno ruku i pije najvise vode. A ovaj prijatelj mi je rekao da stavim 25gr soli na 1l vode i da ih pojim, ali meni deluje kao da je 25gr puno.
 
Pozdrav,primetio sam da pisete o kijanju,pa bih ja nesto pitao.Primetio sam da dva zeca,ne kijaju vec nekako grokcu,kao kod pilica.Nikad nisam cuo da skripe zubima,mozda je to.Ne znam kako to zvuci.Oni su u trospratnom zicanom kavezu,u cijem je jednom spratu 5 komada.da li bi znacilo ako bih ih odvojio da budu sami u jednom spratu,i da li je to nesto ozbiljno?Znam da ako skripe zzubima da moze biti kokcidioza,ali mi ne izgleda kao skripanje,vec kao nesto u nosu...
Moze biti od slame ,i ja sam imao slican problem,i nekoliko dana im nisam bacio slamu i skoro da ih ne cujem desi se ali retko da zakija poneki.
 
E ljudi Patuljasti kunic miljenik ne sme da ugine. Ima OTECENO CELO, naduvano kao balon, mislim da nije krv jer nije modro, znaci ili voda ili gnoj, ili ga nesto ugrizlo za celo :D:D i oteklo. Smesan je kao kuca, pomazite sta mu je? Nikad pre ni cuo ni video da kunic ima oteceno celendru. Jede skace sve u redu. Samo prolazim kraj njega i kad ugledam CELENDRU :D
 
Verovatno je nešto banalno,jedna hajkomka mi oko jednog oka ima kao oreol tj.neka iritacija,drugačije je boje i dlačice su u tom predelu nekako kraće.Kontam da namažem hlorofenikolom.Jel ima neko iskusniji neku ideju šta bi to moglo da bude?
 
Mozes slobodno da stavis hlorofenikol ili neku drugu mast za oci, ali predhodno napravi tanpon od vate i gaze i isperi pazljivo blagim rastvorom kamilice koji je sobne temperature. Mesto kamilice mozes upotrebiti acidi boricid. Pozdrav.
 
Evo da ja kazem nesto sto mi se prvi put desilo imao sam pet mladih dva meseca i pet dana i jedno jutro nadjem jedno ne moze na noge nista im nije bilo uvece .Ja ga prebacim u drugi boks i za pola sata crce,reko sta je ovo majku mu niti je kunjalo niti je bilo lose hranjeno krupni da ne poverujete sa dva meseca kolko su veliki bili nisam merio al dva ipo kila sigurno ajd da ne lupam .Reko cu da ga otvorim da vidim sta se desilo kad sam ga otvorio ono puno sa salom kad sam dosao do pluva i srca ono pluca puna krvi oko njih ne mogu da verujem da mu je srce puklo sve vene one oko srca i oko pluca popucale dal se vama to desilonekad e covece da ne poverujes.Sad imam samo 4 kom a to sam hteo da ostavim za priplod jer sam im majku prodao skoro .A ovi mi se bas ne svidjaju nemaju saru koju treba da imaju .Piiiiiiiiiiiiii
 
Poslednja izmena od urednika:
Molim vas za pomoc. Ujutru sam nahranio zecicu nemackog sarca staru oko 2 godine, sve normalno. Vratim se u podne iz skole, a zecici su natecena oba oka, jedno manje, jedno vise, i uvo joj crveno, a oba uha su joj nakrivljena u stranu. Da li je imao neko ovakav problem i molim za savet.
 
Moguce je da je pocetak mixsomatoze.mozda ima sugu u usima pogledaj ili je ujed ose-pcele? Moj savet ti je dsa probas nakapati Naftom sa par kapi u oba oka i u usi ako ima ranu ili sugu to ponovi sutradan.nece joj biti gore a ako je miksomatoza moguce je da prebrodi? ali nije za dalje kocenje.
 
Nazad
Vrh