Belarus 892 ili 820

Ja sam se zaludjivao da ubacim turbo pa sam odustao..prodas 820 i dodas te pare i kupis 892..

- - - - - - - - - -

Becarina pusta..nesto sam pomesao,misliosamda si ti..mozda je zrine 892..
 
najbolja opcija je kad moraš uraditi generalnu uzeti turbo polumotor nov tvornički koji u mađi košta 1000 e a svoj nekom prodaš i gotova stvar
 
Mene majstor stalno ubeđuje da moj 82.1 preradimo na turbo. Navodno je turbo blok pa može. Nije spominjao da treba radilicu menjati, a što se tiče tegova na radlici zar nemaju te tegove radilice na 82, 820, koliko sam se ja ranije interesovao samo na 552 nema tih tegova? Ili su različiti tegovi na radilicama 820 i 892? Kaže da ću smanjiti potrošnju, da ću moći da koristim trobrazdni plug u svim uslovima i sl. Pomenuti posao ne bi trebao da košta više od 1500e. Ako dođe do toga da treba raditi motor prihvatiću da ugradim turbo.
Proveri sta svetreba i koliko to košta.Ja sam u generalnu 105 utukao 350.000din.:ppozdrav:
 
Treba napomenuti da si ti imao frankestajn motor...to je najgora i najskuplja solucija...gde si uzimao delove-sve u AP?cije si sklopove stavio?
 
@na
do 100ks moze ovako da prodje,samo se malko istarira pumpa i dignu obrtaji do nekih 2000/2100 obrtaja,i ko to uradi zato takav 892 ide ko mecava jer mu reduktor u kornjaci vise nije kornjaca nego kao i kod drugih (820) zec,a u zecu mu dodje kao turbo zec:osmeh: i zato ide brzo jer ispadne ubrzan,zato je najbolje pri nekom remontu menjaca to prepraviti i usporiti i tad ce imati jos bolji raspored brzina za teske radove (oranje tanjiraca itd....)a da bi se od 892 napravilo pravih 105ks pozeljno je uraditi radilicu,menja se teg u bos pumpi,tarira se na 105ks i dize se na 2200 obrtaja i menja se komplet vazdusni filter koji ima veci protok vazduha ostalo manje vise isto,e kad se to uradi onda tek leti kao djavo,jedino sad koliko sam cuo u zadnje vreme da ume da se desi da na 892 fabricki bude vec radilica sa tegovima tako da su troskovi budzenja manji.....
 
Dukej jel bi mogla koja slika turbo bloka, kako razlikovati od obicnog ?

Ne znam kakve su spolja razlike (i šta da slikam), već je fora da turbo blok ima prskanje klipova uljem sa donje strane. Sad da l' ima neke dizne ili samo kanale - pojma nemam. Tako mi je rekao majstor, a ja se u to razumem k'o Marica u *****. :osmeh:
 
Zna li neko kako da resim problem sa hidraulikom na 892? Stalno upusta sejalicu,nece da iskipuje prikolicu punu. Jedino sto moze je da digne tockove na tanjiraci,i praznu prikolicu. Zamenili smo sve pumpe od hidraulike,znaci nove,radni ventil,ulja ima, ma sve novo a on ne radi. Ako ne nadjem resenje probacu da kontaktiram servis Agropanonke pa neka oni resavaju.
 
Nazad
Vrh