Belarus 892 ili 820

sta ste zakljucili da li 892 ili 952 dal sa ravnim mostom il ne
sigurno je jaci i bolji os82 u teskim radovima za berac ne znam
za gume neka objasni neko zasto siroke jedino sto ja znam manje sabijaju vlaznu zemlju a za ravam most sto sam pricao sa ljudima da ima manji ajnslag i da bolje trosi gume
ja na mome 552 i 82 imam 7.50 gume
molim odgovor na ono prvo jer i ja ocu da kupim 90-ku i da se resim starog mala kabina ubi pa satra jb0 ga onaj koji ga napravio i malu kabinu
pozdrav:ppozdrav:
 
za gume neka objasni neko zasto siroke jedino sto ja znam manje sabijaju vlaznu zemlju a za ravam most sto sam pricao sa ljudima da ima manji ajnslag i da bolje trosi gume
pozdrav:ppozdrav:

Ja mislim da ravan most manje trosi gume nego grbavi. Imaju 3 Belarusa u mom selu i ovaj sa grbavim je potrosio 1 par i vec je upolovio drugi par guma dok su ovi sa ravnim jedan par potrosili.
 
Vidi ako ti treba za teze poslove (oranje, tanjiranje...) uzmi ravan most. A sto se guma tice ja na 952 sa ravnim mostom (2500 rc) idalje imam prve koje mogu jos toliko da idu, a mozda i vise.
 
pozdrav svima novi sma na forumu,pa da se i ja malo ukljucim,imam belarusa 820 i prezadovoljan sam zadovoljava sve moje potreebe,a vjerujem da je 892 bolji jer je skuplji i i jaci je a snege nikad dosta,:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

430793_111018812402774_489385074_n.jpg
 
Moze li neko od poznavalaca menjaca rusa da mi kaze da li je moguce od menjaca 820-ke dobiti menjac od 892. Postoji li takva varijanta i sta bih se trebalo uraditi.
 
82 preko 15...oranje,al duboko.tanjiranje nisam merio,verovatno oko 4.5.za 892 ne znam,ali npr 1025 manje trosi od 82.
 
Moj 952 ,mislim to je isti motor ko 892,trosio 12litri sa dvobrazdnim leopardom nasut do cepa i posle oranja dosuto tacno u deci tolko potrsio,
sa v28 a u tanjjiranju izmedju 4 i 5 litri zavisi od duzine zamlje i to isto provereno.
 
Poslednja izmena:
Kako se krece potrosnja po jutru u oranju sa 757-20 i tanjiranju sa V28 vucenom tanjiracom kod 892 i 820 ?
U pitanju su teze zemlje za obradu
82 u tezoj zemlji 15l dok u laksoj 11l,dok 892 za nijansu manje trosi,sve zavisi od dosta faktora..zemlje,motora,nafte,vozaca..komsija na 920 sa menjacem nikako,te mu ja jako sporo te mu je jako brzo...82 i 892 izgleda da imaju menjace za sve i svasta
 
Kako se krece potrosnja po jutru u oranju sa 757-20 i tanjiranju sa V28 vucenom tanjiracom kod 892 i 820 ?
U pitanju su teze zemlje za obradu

@worm veruj dal hoćeš ili nećeš ja sa vogelovim dvobrazdnim plugom sam orao po vodoležima u Torku prema vama i potrošio sam i ispod 10 litara po jutru na nekim mestima a na nekima preko 12 litara ali u nepovoljnim uslovima sve zavisi u potrošnji od pumpe visokog pritiska dal je češka ili ruska češka više troši i ima manje snage a ruska ima više snage a dalekoo manje troši
 
Zna li neko koja je trenutna, makar orijentaciona, cena za 820 i 892. Ja sam dobio ponudu danas za Mahindru 7030 od 65 KS, i mislim da ona košta otprilike kao 820, tj. njena cena sa kabinom , kompresorom, vazd. izvodima, izađe skoro 23 000 eura. Mislim da je malo bolje sklopljen traktor, ali mi je i dalje u kombinaciji 820. Problem je što ja osim oranja, oko 30 hektara, imam i rad u voćnjaku oko 6 hektara pa, bez obzira što su im dimenzije slične, mislim da bi se 820 teže snalazio u voćnjaku, tj. da je neupotrebljiv tamo. Imam i manji traktor za voće ali ajde kažem ako ga već kupim da pomogne malo u prskanju sa vučenim atomizerom i sl. Kada se pogleda težina 820 je ipak teži 1t, a to nije šala.
 
Clan foruma iz Srema iz Petrovcica 820 koristi za prskanje lesnika za vucnim atomizerom. Ne znam cega imas vocnjak - koliko je red od reda, koliko na krajevima imas mesta ostavljeno za okretanje?
 
@worm veruj dal hoćeš ili nećeš ja sa vogelovim dvobrazdnim plugom sam orao po vodoležima u Torku prema vama i potrošio sam i ispod 10 litara po jutru na nekim mestima a na nekima preko 12 litara ali u nepovoljnim uslovima sve zavisi u potrošnji od pumpe visokog pritiska dal je češka ili ruska češka više troši i ima manje snage a ruska ima više snage a dalekoo manje troši

Ja mislim da kod rusa ljudi najvise grese kad mu zakace trobrazni vogel pa ga skrkaju preko 30 u teskoj zemlji i onda gas do panja da se vise dere nego sto ide i tu i trosi.

Zar nisu ceske pumpe manji potrosaci od ruskih. I kako da se pozna koja je koja, da li ima neke razlike vizuelno i da li zavisi od godista traktora koja pumpa je ugradjivana
 
Pa i ja sam vise za 892 ali ne zurim i trazim nesto da valja necu da uzmem neku krs pa da se patim sa njim. Razmisljao sam o ravnom mostu ali ih nema po oglasima i to sto sam nasao sve neki nakupci preprodavci.

Odlicno, recicu drugaru da mu se proizvod dobro pokazao :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh