Belarus 892 ili 820

vlada88

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2011
Poruka
559
Lokacija
Nadalj
Posedujem IMT 560 i zetror 6211,radimo 25ha i malo usluznog branja sa zmajem 222 i sejanja a hteli bi i jedan nov traktor nuz ova dva koja su jos u fabrickom stanju neotvarana pa sobzirom na cenu i snagu uzeli bi belorusa.
Zanima me sta uzeti 892 ili 820, razlika u ceni je oko 3000E (mislim) ? Neki kazu 820 jer ima vise obrtaja pa je bolji za berac jer radi na 1000 obrataja kardana ali malo sporije vuce plug a neki kazu 892 jer lakse vuce 3 brazde od 820. Sta vi predlazete?
 
892, jer ima daleko veci obrtni moment od 820 i manju specificnu potrosnju. Za berac najbolje ostavi 560 ili 6211. Razliku u potrosnji u odnosu na Belarusa ne znam, ali ono sto su primetili kod mene u selu je da Belarusi su mnogo snazni na kardanu i da "rastresu" berac za kratko vreme. Belarus ti je savrsen za teske poslove (oranje, tanjiranje, setvospremac) i vucu prikolica. Po meni je najbolji izbor ravan most, zbog sirih tockova.
 
Posedujem IMT 560 i zetror 6211,radimo 25ha i malo usluznog branja sa zmajem 222 i sejanja a hteli bi i jedan nov traktor nuz ova dva koja su jos u fabrickom stanju neotvarana pa sobzirom na cenu i snagu uzeli bi belorusa.
Zanima me sta uzeti 892 ili 820, razlika u ceni je oko 3000E (mislim) ? Neki kazu 820 jer ima vise obrtaja pa je bolji za berac jer radi na 1000 obrataja kardana ali malo sporije vuce plug a neki kazu 892 jer lakse vuce 3 brazde od 820. Sta vi predlazete?

892 ti 90ks a 820 82ks i razlika u ceni ne znam, ali mislim da je 5-7.000e. 892 je jedan od boljih beloruskih traktora...
 
Po meni 820 ja ga posedujem i koristim za branje kukuruza,oranje,setvospremac ma sve redom.Imao sam imt 560 i garantujem ti da ce belarus 820 trositi kao 560,u branju ja ga vozim na 540 obrtaja kardana stim sto su ubrzani privodni lanci,nemoj da mislis da je neko budzenje to pise u i njegovom uputstvu za upotrebu,u pitanju je zmaj 222.Orem sa plugom imt 3*30 i prezadovoljan sam sa traktorom inace je 99god.I potrosnjom narocito!!!
 
Poslednja izmena:
Mislim da je najbolje da sednes i probas oba traktora, posto su isti i sve rade isto pa koji ti se vise dopadne.
 
rus 82, po tebi koji ima manju potrosnju 820 ili 892 u oranju dvobraznim plugom, tanjiranju, i setvospremiranju, tj tezim posovima. Kod nas je slicna zemlja sa vasom, po prici NA, pa kad si dao prethodni ost molim te da mi obrazlozis, posto bi kanda i ja za 1-2 godine u nekog polovnog ruju ove snage.
 
892 malo skuplji ali i malo bolji tako da svakako ako pare nisu problem 892:osmeh:
 
moje komsije imaju 952 i 920, vuku iste plugove, 952 ima veci ucinak ali po učinku rada je za nijansu veći potrošac na odnosu na 920. @vlada88, pogledaj oba pa razmisli, pogledaj i druge traktore u cenovnoj klasi pa uporedi, naprimer yto804 ili 904
 
Ja imam 892 sa ravnim mostom i prezadovoljan sam sa istim. Imao sam priliku da teram 820 i u radu i na otvorenom putu i nije kao 892. 892 je brži, nekako mi je stabilniji u radu pogotovo na tanjiranju i setvospremiranju ako ima busenja. ne truckaš se toliko. E sad, ako hoćeš sa tim sa ravnim mostom da špartaš ili prskaš, nećeš moći da uđeš među vrste zbog širine guma. Vidim na ovim forumima da mogu da se stave uže gume sa felnama, valjda od torpeda i od 577. Ja lično nisam imao mnogo problema oko kvarova sa njim. Crkla mi je samo hidraulična pumpa i dok je bio u garanciji, na prednjoj vuči mi se pokidao kardan. Došli ljudi i opravili kardan za 15 minuta. Inače ne štedim ga mnogo ni u čemu i ide ko zmaj.
Moja preporuka ti je 892.
 
892 je savrsen traktor,taj turbo mu taman pristaje,jos ukoliko nabacis auspuh(cev) ima u Indjiji da se kupi ljudi prave bas za rusa,tada mu je zvuk jako dobar a 892 je najbrzi u tim kategorijama mada i ukoliko odaberes 820 neces uopste pogresiti :)
 
ako imas pare 8.92 ja ga imam od 2001 sad ima 4400 sati nisam ga ni pipno ni motor ni menjac nije ravan most a po potrosnji imam imt 3 brazde ne trosim vise od 13 do 14 litara u najgorem oranju 6,5km na cas a cim je lepsa godina orem brze 8km i sa tim je i potrosnja manja<br>
traktor za sve radove da vuces sanjim veoma je brz ja cak mislim i previse al zato imas veliki izbor brzina za sve namene 9,52 je sinhrovizovan menjac i imas manje brzina i on ima neke brzine na primer on ore 5,5km na cas u oranju zato sto menjac ima 4 brzine i odmah je veci potrosac cak sam brao ove godine sanjim kukuruze berem na 1300 obrtaja motora na 540 kardana sa tim da je moj berac ubrzan milina necijes nista oko tebe kad dodjes kuci dodjes ko covek samo da imas prikljucne masine za njega setvospremac 3,6 ili ja imam veliku drljacu 4,5 i neboj se potrosnje i da mozes da ga pojacas na pumpi do nekih sto konja ja sam moj pojaco i dizne se steluju na 210 bara i nemam nikakav problem to te kosta sto evra i imas ostriji traktor i jaci ko ti kaze da to nije dobro za traktor to su bezveze price to su meni serviseri kazali da uradim sta god da te interesuje za ovaj traktor slobodno pitaj 820 nema veze sa ovim traktorom
 
Ako momze 82 da vuce 3 brazde i van idealnih uslova onda uzmi njega cemu da doplacujes par hiljada evrica ako su oba kadra za iste poslove,a ako jedva vuce i u idealnim jesno je da ga treba preskociti i uzeti jaci 892.
 
Kad se vec probidila tema
Imam 82.1 i voziosam 892 sa istim prikljucima , 892 je daleko bolji

---------- Poruka napisana u 09:08 ---------- Prethodna poruka je at 09:04 ----------

moje komsije imaju 952 i 920, vuku iste plugove, 952 ima veci ucinak ali po učinku rada je za nijansu veći potrošac na odnosu na 920. @vlada88, pogledaj oba pa razmisli
952 = 892 sa drugim menjacem sinhronizovanim i loseije rasporedjenim , 920=820 sa sinhronizovanim 18/4 menjacem naradno receno em skupo em glupo (za 920) 952 i 892 kostaju skoro isto
 
Nazad
Vrh