Mast za odbijanje zečeva od mladih voćki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

case ih

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2008
Poruka
857
Lokacija
Ruski Krstur
Ja sam koristio mast koju proizvodi jedan covek iz subotice. Radi po principu "odbija, a ne ubija" i on garantuje 100%. Jedina mana je sto traje samo 6 meseci, ja sam posadio jabuku i posle odmah je pala kisa i posle par dana odm ja da premazem sadnice a ono na 10-15 komada se vide tragovi zuba. Nas trojica namazali ceo vocnjak i posle mesec dana nema vise nijedne ostecene sadnice.
Ja kazem sta sam isrobao, a ko hoce neka rizikuje.
 
Ovo je interesantan info, verovatno je i to efikasno. Da li si to koristio samo jedne godine ili si je isprobao u nekoliko sezona ?
 
Prvi put to koristim i posle mesec dana rezultati su 100% ucinak. Trebalo bi da traje 6 mesci, a za posle planiram ogradu.
 
pa to samo jedne godine i treba i to samo preko zime koliko ja znam druge godine zec ni ne jede vise koru jer mu je vec stara ili ste vi videli negde da zec ljusti stare vocke:haha:
 
To ja zeca je tacno, ali ta mast tera i srne. Srna jede mlado lisce, pogotovu kad je susa. Plus sto srndaci oderu koru sa vocke dok cesu rogove o stablo.
 
Код мене је воћњак стар 5 година. Имам 100 стабала и умотавам их сваке године пред снег новинама. Треба ми 4 сата да цео воћњак урадим. Проверено добро и киша им ништа не науди(новинама).
 
slobodno uzmite uzeglu svinjsku mast i namazte stablo, zecevi ce zaobilaziti u sirokom luku - proverereno! ne kosta nista a deluje :cao:
 
Kunilent sredstvo šrotiv zeca i srna. 0,5dcl na 10 L vode i poprsce se stablo do visine koju zec moze dohvatiti i ta koncetracija drzi 50 dana a 1dcl na 10 L vode drzi 80 dana a isprobao sam i kad se porsce sad u ovo doba godine drzi do kasnog proljeca. A moze se i namazasti stablo ali je lakse poprskati
 
Прскање треба избегавати што више можете ваљда не морамо о томе дискутовати.
Post je spojen: [time]1258664830[/time]
_________________________________________________
Нека се воћке бар преко зиме одморе од хемије, биће нам деца здравија.
 
МИЛАН je napisao(la):
Код мене је воћњак стар 5 година. Имам 100 стабала и умотавам их сваке године пред снег новинама. Треба ми 4 сата да цео воћњак урадим. Проверено добро и киша им ништа не науди(новинама).

Kazi mi molim te sta se desava kada padne kise i stvori se led na papiru nece li se onda smrznuti sadnica ja sam isto umoto moje sadnice u dzakove od koncentrata ali se razmisljam da ih skinem.
 
Све остаје у најбољем реду и како Бог заповеда. Кажем Вам ово ми је пета година како радим овако. Прве две године сам умотавао картонима од оних великих зидних календара, а од треће године сам почео користити масни папир од оних женских ревија. Нисам приметио да сам имао штете од леда на папиру. Знаш да се код цветања воћака када удари мраз, користи као најефикасније средство прскање-орошавање водом воћњака. Цео цвет се заледи и тако сачува од мраза...
 
Po meni je najbolja zastita od zeceva,srna... ograda.Jeste da treba da se ulozi ali isplati se.Izracunajte koliko kostaju te masti,koliko vremena potrosite... Ovako betonske stubove mozete sami da pravite nije neka nauka,a mogu i bagremovi stubovi da se kupe.Zicu kupiti direktno od proizvodjaca a ne od preprodavaca.Sami sve to postavite,ogradite i sta ce vam bolja zastita!Ovakav vid zastite ce vam trajati koliko i vocnjak,a necete morati svake godine da prskate voce,oblazete novinama i ostale vragolije izvodite. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ми вероватно не знамо да је ограда најбоље решење, баш ти хвала што си нас опоменуо. :zli: Па да имамо доста пара вероватно би и оградили воћњаке. А и не би отварали ову тему...
 
Kod mene u kraju sve popularnije postaje zavijanje stabala fasadnom mrezicom. Ima je u svakoj farbari, 30-ak dinara kosta 1 metar. Ona je od staklenih vlakana i PVC, i bockaju njusku od divljaci i to ih odbija. Meni su srne pravile veliku stetu u vocnjaku, i leti i zimi, dok nisam zamotao sa mrezicom. Nadam se da sam bio od pomoci ::namigivanje::
 
Donja Crnuca, kod GM. Ma ja imam svega po malo, ucim se. 100 sljiva, 15 kajsija, 20 tresanja, 30 krusaka, 30 jabuka, ali PROFI! ::namigivanje:: Oklen si ti, junace?
 
Јел је сечеш, у каквом је паковању, како спојиш ако сечеш ту мрежицу ?
 
Kupuje se u rolni od 50m, a metar je visine. Seces je makazama po sirini, obavijes oko vocke, i heftalicom spojis.
МИЛАН je napisao(la):
Јел је сечеш, у каквом је паковању, како спојиш ако сечеш ту мрежицу ?
 
POMOGO VAM BOG DOBRI LJUDI

Na ovu temu hteo bih da se i ja ukljucim i podelim moje iskustvo :cao:
Meni je vocnjak ogradjen i od srna sam zasticen, a zec prolazi i ispod zice pa hoce da pije sokove iz vocki, slatko mu. ja samo obicnim najjeftinijim najlonom obmotam sadnicu i heftalica u ruke i miran sam vec duze vreme.Svake godine ubacim jos po koju vocku i ponovim ovo, ali ove godine i misevi su bili opasni, sve mlade jabuke izgrickali, dal su bili zedni:haha: Zima nije bila ni na vidiku a oni tako!! :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh