Model 1221.3 i različite pumpe visokog pritiska (češka i ruska)

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.947
Lokacija
J.Tomić
Već sam pisao da je drugar prošle jeseni uzeo novog 1221.3.Pre desetak dana je uzeo još jednog na izgled(po broju 1221.3) istog takvog.Već kad ga je terao kući primetio je da drugačije radi i da se motor tj. turbina drugačije čuju.Posle su došli do zaključka da im pumpe visokog pritiska uopšte nisu iste.
Ne znam marke pumpi ali znam da jedan ide mnogo bolje od drugog.Kao da su dva sasvim različita traktora.Recimo u oranju jedan vuče plug na leru i kad mu dodaš gas on ga momentalno prima i samo ržee,a drugi moraš da mu prvo daš određenu turažu i onda tek spuštaš plug.
Baš ću ga pitati na kojem je koja pumpa pošto ni ne znam u suštini čije se stavljaju.
 
Već sam pisao da je drugar prošle jeseni uzeo novog 1221.3.Pre desetak dana je uzeo još jednog na izgled(po broju 1221.3) istog takvog.Već kad ga je terao kući primetio je da drugačije radi i da se motor tj. turbina drugačije čuju.Posle su došli do zaključka da im pumpe visokog pritiska uopšte nisu iste.
Ne znam marke pumpi ali znam da jedan ide mnogo bolje od drugog.Kao da su dva sasvim različita traktora.Recimo u oranju jedan vuče plug na leru i kad mu dodaš gas on ga momentalno prima i samo ržee,a drugi moraš da mu prvo daš određenu turažu i onda tek spuštaš plug.
Baš ću ga pitati na kojem je koja pumpa pošto ni ne znam u suštini čije se stavljaju.

zanimljivo... aj kad saznas napisi koja je koja pumpa, zivo me zanima?
 
Postoje dve varijante pumpi visokog pritiska i turbina kod 1221.2 i .3 - ruska Jazda i ceska Motorpal. Ruska varijanta je po recima servisera mnogo bolja, traktor bolje prima gas, potrosnja goriva je za nijansu niza i pouzdanija je od Motorpala. Razlikuju se i po gabaritima - ruska pumpa je malte ne duplo vecih gabarita od Motorpala. Zvuk traktora se takodje razlikuje. Traktor sa ceskom pumpom ima "finiji" zvuk, i turbina se slabije cuje, dok autenticni Ruja ima dosta "ostriji" zvuk, vise zvizdi. Drugar ima 1221 sa Motorpalovom pumpom a moj je sa Jazdom, po zvuku bi se reklo ko da su dva razlicita motora.
 
Na tom što slabije vuče(a vozio sam oba) sam primetio kao da mu turbina sa zakašnjenjem primi obrtaje.Mada kad motor primi obrtaje onda ima mnogo jači zvuk turbine nego onaj što bolje vuče.
 
Da li možda ima razlika u pumpama koje idu i na 1025. Brat je zimus kupio 1025 i kad je letos isprobavao tek kupljeni plug, ponašao se baš ovako kako diklofen kaže, skoro da ga treba zavukati pa puštati plug. Jedan drugar koji ga je probao i koji ima isti takav traktor, kaže da ovaj bratov nema snage. Možda je i tu u pitanju pumpa?
 
a ne,ne...
nije isti...ruska pumpa je izdrzljivija na lose gorivo,a ceska pumpa je daleko jaca,kao da je traktor za 10 konja jaci-i finije masina radi,ali uvek postoji ono ali...skuplja je za opravku i trosi za oko 10% vise od ruske.
 
kod mene je ceska, da je jak - jak je, da trosi - trosi.... ni ne volim kad rusa stavljaju u kontekst male potrosnje, nema smisla jer trosi svakako
 
Pricao sa par ljudi koji"znaju"-a i covek ima dva 892,jedan ruska,drugi ceska-kaze ceh ide mnogooo bolje,ali sat vremena ima manje u polju da radi sa njim.
 
Postoje dve varijante pumpi visokog pritiska i turbina kod 1221.2 i .3 - ruska Jazda i ceska Motorpal. Ruska varijanta je po recima servisera mnogo bolja, traktor bolje prima gas, potrosnja goriva je za nijansu niza i pouzdanija je od Motorpala. Razlikuju se i po gabaritima - ruska pumpa je malte ne duplo vecih gabarita od Motorpala. Zvuk traktora se takodje razlikuje. Traktor sa ceskom pumpom ima "finiji" zvuk, i turbina se slabije cuje, dok autenticni Ruja ima dosta "ostriji" zvuk, vise zvizdi. Drugar ima 1221 sa Motorpalovom pumpom a moj je sa Jazdom, po zvuku bi se reklo ko da su dva razlicita motora.

I Lalo koja je po tebi sad bolja Jazda? E sad po recima Diklofena kako sam skontao, toj ruskoj moras prvo gas, pa tek onda plug u brazdu?
 
Jel može neko da stavi slike tih pumpi, da ih mi koji nemamo pojma o rusima možemo prepoznati.
 
a moze i ovako.....kupis rusa,i teras dok nerikne AC pumpa na PVP,i kad crkne idi kupi novu,kad ti prodavac kaze cenu odmah ces shvatiti dal je rus ili czech,od czech mnogo olaksa slajbok......:osmeh:
 
Moj 1221 je sa Jazdom, i dosad nikad nisam morao da ga zaletim pa plug u brazdu. Po podacima iz knjige, 1221.2 sa ruskom pumpom ima 98 KW, a sa ceskom 96. 1221.3 u oba slucaja ima 100 +- 1KW. Ne znam kako se ceh ponasa u radu, al ovaj moj ruski ide ko blesav. Evo i slika:
Motorpal:
e5r68z.jpg

Jazda:
2m7wxfn.jpg

A evo i detalja za ruske pumpe, obratite paznju na snagu motora D-260.2S sa ruskom pumpom, da ne bude da pricam napamet:
http://www.gazgroup.ru/buyers/pgs/fuel-pump/euro1/?p=2080
Identicne pumpe Jazda 363-40.02 imaju i 1221.2 i 1221.3, dok je Motorpal pumpa PP6M10P1f-3492. Traktor 1221, sa motorom D-260.2 ima samo mogucnost pumpe Motorpal, i razvija 96 KW. Agropanonka prodaje pod istom oznakom i 1221 i 1221.2 tako da buduci kupci otvorite cetvoro ociju kad kupujete i obratite paznju na oznaku motora koji je ugradjen. 1221 ima motor D-260.2 koji ne zadovoljava ni jedan Euro standard izduvnih gasova, 1221.2 ima motor D-260.2S koji zadovoljava Euro I, i 1221.3 im motor D-260.2S2 koji zadovoljava standard Euro II.
 
Poslednja izmena:
Da podignemo temu iz mrtvih , koja je bolja JAZDA iz Rruske Federacije ili Motorpal iz Ceske Republike.

Na slici su elementi iz ruske pumpe, nije radila ni 4000rh a i nece vise;)

20160508_182417.jpg



Na gornjoj slici element gore se vidi da je otpao onaj cep koji je kirnerovan i ima rupice na sebi na donjem elementu je kako bi to trebalo da izgleda, taj dio izmedju te dvije O gumice je gdje cirkulise gorivo, ti elementi su staticki ne micu se , taj cep je cirkulisao unutar te galerije gdje je gorivo i napravio urnebes. Kod rastavljanja je osteceno i kuciste pumpe koje je aluminijumsko , jer se nije mogao izvuci ovaj dio koji je ostecen. Ispod donje O gumice je letva i tu je podmazivanje uljem.

Da li neko zna za sta sluzi taj cep jer mi izgleda da je usis goriva sa suprotne strane a ovaj bi bio da izlazi visak?

Na donjoj slici je druga strana elemenata gdje se vidi da je taj cep cirkulisao po pumpi i ostetio i njega. Ostetio ga je jer je kvalitet materijala u klasi "armature". Unutra tih elemenata su elementi za ubrizgavanje koji se mjenjaju ovo na slici se ne bi trebalo mijenjati.



20160508_182452.jpg



Inace bosista koji je vec sijed kaze da se tako nesto ne vidi cesto , pretpostavljam da slabo radi JAZDA pumpe;)

Gledam po Madji i kod nas nema da se kupi ruske pumpe samo motorpal, gledao na netu i u Srbiji i takodje nasao samo motorpal.

Ako neko zna za sta sluzi taj cep, koliko sam ja imao prilike da vidim to na motorpal pumpama ne postoji.



U gornjim tekstovima mislim da ima dezinformacija, snaga motora ne zavisi od ugradjene pumpe vec od tlaka ubrizgavanja i kolicine, tvornicki je 1221 specificiran kao 98kW +-2kW , tako da ispada 96kW minimalna snaga odnosno 98kW. Isti motor se koristi i kod jaceg modela sa obadve pumpe jazda i motorpal.
 
Nazad
Vrh