Gajenje koka nosilja - slobodna varijanta

  • Začetnik teme giovanni
  • Datum pokretanja
Kako da ne.Ja na njihovom mestu ne bi nosio dok ljubicice ne izadju.Salu na stranu,sve je to pod kontrolom.Nije zgoreg pratiti,a naravno ni pitati.:ppozdrav:
 
Drugari imam jedno pitanje koje ce vam mozda biti smesno ali me jako interesuje pa ako se izblamiram~ne zamerite.Bio sam prosle sedmice kod jednog drugara koji je kupio proslogodisnje (iznosene koke nosilje).Sastavio ih je u dvoristu sa njegovim domacim kokama.Primetio sam da kako pevac prodje pored njih one odmah lezu,on skace i...:haha: Interesuje me dali su ta jaja kojaone snesu plodna,tj da li bi se izveli pilici kad bi ih stavio u inkubator?Ako bi se izveli,sta bi tu ispalo,na sta bi licilo?:ppozdrav::sta:
 
300px-Anatomy_of_an_egg.svg.png
Схема грађе птичјег јајета:
1. љуска јајета
2. спољашња мембрана
3. унутрашња мембрана
4. халаза
5. спољашњи албумен (беланце)
6. средишњи албумен (беланце)
7. вителинска мембрана
8. 9. бластодерм
10. жуто жуманце
11. бело жуманце
12. унутрашњи албумен (беланце)
13. халаза
14. ваздушна комора
15. кутикула Dali su jaja oplpđena videćeš kad razbiješ jedno 2 ili 3 za omlet i ako nema seme tj halaze sa obe strane žumanceta onda od njih ništa neće biti služe samo za kajganu . nemoj samo razbijena jaja da mećeš pod kvočku ili inkubator
:haha:
scaled.php
 
Ja sam imao takve nosilje, tj. uzimao sam nekoliko godina i prosle godine sam pokusao da izvedem ali ispod kvocke i dobio sam samo muckove, onda sam probao sa jajima od mladih nosilja koje su nosile mesec dana i opet muckovi a imao sam petla koji nije oprastao :), ali moja komsika je uspela posle vise neuspesnih pokusaja da izvede i da zapati koke sa domacim petlom i sada ima koke koje fino nose, ja sam od nje uzeo i imam 4 kokice koje su pronele u novembru i do sada uvek je bilo od njih najmanje jedno do dva jajeta savkog dana cak i na onim hladnocama, videcu kako ce biti kada se prolepsa vreme i akda krenu travu da jedu. Sto se tice njihovog lezanja kada prodje petao ove moje su lezale kad neko od ukucana prodje pored njih :)
 
Drugari imam jedno pitanje koje ce vam mozda biti smesno ali me jako interesuje pa ako se izblamiram~ne zamerite.Bio sam prosle sedmice kod jednog drugara koji je kupio proslogodisnje (iznosene koke nosilje).Sastavio ih je u dvoristu sa njegovim domacim kokama.Primetio sam da kako pevac prodje pored njih one odmah lezu,on skace i...:haha: Interesuje me dali su ta jaja kojaone snesu plodna,tj da li bi se izveli pilici kad bi ih stavio u inkubator?Ako bi se izveli,sta bi tu ispalo,na sta bi licilo?:ppozdrav::sta:
Ako koke nisu u klimaksu i ako peto ima dovoljnu pokretljivost spermatozoida ispasce pile.Naravno posle 21 dan.
 
Ja sam sada ubacio u inku bator kombinaciju :pevac wiadot;koke~australop,sasex i amrok.Kada se ispile,tj. ako se ispile uslikacu pa cu postaviti "meleze" da vidite.Jos kada ubacim Leghorn~e medju njih,ima da bude "mesano meso".:ppozdrav:
 
a daleko mi je valjevo strasno daleko ja sam iz juznobackog okruga ima koke da mi se podale dok ih dopeljam hahaha.U svakom slucaju hvala puno!
 
a daleko mi je valjevo strasno daleko ja sam iz juznobackog okruga ima koke da mi se podale dok ih dopeljam hahaha.U svakom slucaju hvala puno!

Pa obrati se zivinarskoj zadruzi u Novom Sadu, od njih ces dobiti sigurne informacije. Videcu i ja sa mojim komsijama gde oni nabavljaju, imaju dosta koka nosilja pa ti javljam.
 
Primetio sam da koke od prosle godine(izvedene i kupljene nosilje) cerupaju medjusobno predeo oko kreste. Pretpostavljam da je to zbog nedostatka nekog vitamina, cele zime sam im uz redovnu hranu (kukuruz, stocno brasno, hleba i kuvanu psenicu) davao suboticnki konccentrat i premiks za koke nosilje. Izbacio sam koncentrat kada se otoplilo ali i daje dobijaju premiks po jednu supenu kasiku dnevno, dao sam i gasenog suvog kreca, cuvam ih na otvorenom znaci imaju mozda ar ili 2 da se setkaju i ceprkaju. Starije kokoske njih cetri od 2010. godine nemaju na glavama cupano perije ali pretpostavljam da je to zato sto su one starije pa cupaju perdu ovim mladjim, primetio sam da se ove dve mladje generacije bas medjusobno cerupaju one najsitnije maltene su celave.
 
@Dusko58 sta je to kanistop? Sipao sam im danas pola kese premiksa u serpu pa neka kljuju, moguce da je i do premiksa predhodni koji sam kupio cudno mirisao ovaj danas sto sam kupio lepse mirise onaj se osecao na nesto ne znam na sta ali se miris bas razlikuje.
 
To je nesto na bazi leka za smirenje.Lek za borbu protiv tzv kanibalizma.Kada napadaju i cokaju jaedna drugu.
 
Nije jasno definisana nosivost ovih koka i ishrana , u intenzivnom gajenju koka nosilja cest uzrok kanibalizma je sunceva svetlost , a vi kanda svakim danom imate sve vise i vie sunceve svetlosti
 
U kaveznom gajenju moze da bude uzrok kanibalizmu visak svetlosti. Za suncevu svetlost da izaziva kanibalizam prvi put cujem.
 
molio bih jedan savet. imam dve koke i jednog oroza australorp, svakih 6 dana ubacim oroza kod njih na dan dva, te sakupljam jaja kako bih dobio čistu rasu, međutim brine me težina jaja(pročitao sam da treba biti 55 grama za nasad) a moje su večinom ispod samo je jedno 61 gram(od 6) dali je problem u prehrani ili čemu drugom.
 
Nazad
Vrh