Drvo Paulownia tomentosa

U postovima iznad pominje se ekonomska racunica uzgoja ove biljke, mislim da niko nemoze za sad da je izvede no nije ni bitno, proletos sam u Kovinu zapazio par drveca sa izrazito lepim ljubicastim cvetovima , kada sam se raspitao koje je to drvo rekli su mi paulownia ,sve pohvale za to drvece u tom parku , inace proletos sam nabavio jednu sadnicu primila se i videcemo kako ce napredovati zasadio sam je na 4m od kuce mislim da nece biti problema sa razdaljinom i podizanjem betona (u dvoristu imam hrast star 34 godina 2 m od bazena sa ribicama i 3m od kuce za sad je samo malo podigao beton na jedno mesto)
 
Slika nije moja, to je u crkvenoj bašti u Kulpinu

xeuq1.jpg
 
Evo i moje lepotice, raste polako ali sigurno :D

Послато са M52_Red_Note уз помоћ Тапатока
 
odlican zasad samo vidim par komada koji nisu zeleni nego su dobili zutu boju iz mog iskustva najbolje ih je odstraniti jer ce uvek biti zakrzljala u odnosu na ostale sadnice i tj poras ce im biti nikakav
 
pa ja kada ih nadjem medju mojim sadnicama ja ih vadim i unistavam nije bolest jer nikada se ne zaraze ostale biljke ali primetio sam da im se koren veoma slabo razvija tako da vremenom zute usporavaju rast i zakrzljavaju tj porast ima je veoma mali.
 
nedostatak obicno gvozdja se uglavnom manifestuje pozutelim liscem... Pricao sam juce sa covekom koji je ulozio 10 000 evra samo u sadni materijal (2,5 evra bila sadnica) stavio foliju, kap po kap, 4 x 4 metra i sve je bilo dobro 3 godine. Onda kaze dosao kasni mraz jedanput, svo lisce se sparusilo a sadnice bile vec blize 6 metara. Posle mu kazu isterace novo lisce, nista nece smetati drvetu, ali kaze sve mu je propalo. Pocele terati od dole nove izbojke i jednostavno sve propalo. Znaci covek je uzimao hibrid selekcionisan u Bugarskoj otporan na niske temperature ali ocigledno mu je mraz uzeo danak. Sve ovo je radjeno pre nekih 5-6 godina i covek je ogromna sredstva ulozio... Sada ce probati sa bagremom:osmeh:
 
ma tretirao sam gvozdjem trenutno se vidi boljitak na biljci ali kasnije se vrati na staro tako da je najbolje odstraniti je ali ima svakakvih pa prodaju i takve .Sto se tice bugara i njihove selekcije i njihove cene i garancije pa to je cisti lopovluk
 
Kad se radi ono cepovanje (ako dobro kazem) i kako? imam par komada posadjenih ove godine pa me zanima dalji tok odrzavanja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas su cepovali u drugoj godini. Ima kod nas u selu starih po 4 godine. Visoke po 5 m. Ali jos nekako tanko drvo.
 
Nazad
Vrh