Drvo Paulownia tomentosa

jedino sta ne sme je da voda lezi non stop. ostalo sve moze, i na kamenu moze da uspe ako ima koren gde da se probije, a hranivo se da preko vode. ako je pesak u pitanju potrebno joj je malo vise vode, onda je najbolje staviti kap po kap.
 
Paulovniji odgovaraju sva zemljista gde se voda ne zadrzava i nema visokih podzemnih voda , ne podnosi kisela zemljista PH vrednost bi trebala da bude od 5-9,peskaiva zemljista podnosi ali ces imati slabiji porast zbog manje kolicine hranjivih sastojaka pa ces morat da je djubris povremeno i naravno ako si iznad 700 metara nadmorske visine ne predlaze se sadnja . Ali posto si ti iz Varvarina(ili okolina) podrucje joj odgovara osim onih mesta gde Morava plavi . pozdrav
 
Paulovniji odgovaraju sva zemljista gde se voda ne zadrzava i nema visokih podzemnih voda , ne podnosi kisela zemljista PH vrednost bi trebala da bude od 5-9,peskaiva zemljista podnosi ali ces imati slabiji porast zbog manje kolicine hranjivih sastojaka pa ces morat da je djubris povremeno i naravno ako si iznad 700 metara nadmorske visine ne predlaze se sadnja . Ali posto si ti iz Varvarina(ili okolina) podrucje joj odgovara osim onih mesta gde Morava plavi . pozdrav


Gde ima sa se kupe sadnice i koja je cena?
 
sad je bila zanimljiva rasprava na facebooku sa z03 covekom zvani paulovnija. ali jos nije savladao are. on savetuje sadnju paulovnije na 1x1 m :) sto gusce to bolje :D

paulovnija nis grupa :)
 
budala ce uvek biti a rasadnicari sad samo i zaradjuju od nje zato je i hvale, daj bar jednog koji nije njihov da kaze iskreno kako i sta? Nema?
 
uuuu jaka zarada. pazi ovako. ubodes semenku krastavca i kad je toplo vlazno tu sadnicu krastavca prodas za 80 din. rast klijanje traje 10 dana. i jos 5 dana da naraste i eto ga.

a paulovniju od februara grejes zalivas odrzavas bez bakterija 4x presadjujes i cena 150 din?? jaka zarada u pm. zato i gledam sto vise da stavim sebi

kad neke stvari ne znate ne pricajte gluposti

as union je prodavao sadnice 7 evra e tu ima zarade, ovo sad je smesna cena i jedina dobra stvar u svemu tome je sto se posumljava srbija

- - - - - - - - - -

da si iole lepo prisao ovoj temi poklonio bih ti par sadnica kao i drugima, i uputio sve sto treba u vezi paulovnije.
 
"Sadnice" rasad krastavca je max 15 din o cemu ti pricas ? Sadnice voca mozes naci od 80 - 100 din a podloga se sadi pa se kalemi pa se sve i ne primi... Evodija se prodaje po 40 din Sofora 60 din Karleuterija isto 60din. Mada se mogu naci jeftinije u rasadnicima Srbija suma. Tako da i tekako ima zarada na 150din.
Neka je i 150din nije problem, veci problem je što još uvek nema proverenih informacija o upotrebi tog drveta bilo kao ogrev ili tehničko drvo kod nas, pa i najbitnije i o ceni. Tako da se sadi na lepu reč i priču rasadničara što je istina.
 
paradajz alfred kosta 1 semenka 16 dinara veleprodajna cena, a gde je rad, casa, supstrat ? pravi krastavac kosta minimalno 60 din rasad.

nego danas sam zasadio sam nekih 60 sadnica paulovnije, bas sam se umorio, jedna je bukvalno zasadjena na kamen nasut i zemlju pa me bas zanima kako ce to izgleda. razmak od 2 2.5 3m morao sam da korigujem da traktor moze da pokosi a opet da izgleda lepo i pravilno, najvise sam izgubio vremena na rupu, jako je bilo tvrdo, pa mesao zemlju za rupu pa hidrogel jer necu stici svaki dan da je zalivam, pa merenje, duzina sirina odstojanje od puta od prolaza... i kad covek sve to radi sam bas se umori.
 
budala ce uvek biti a rasadnicari sad samo i zaradjuju od nje zato je i hvale, daj bar jednog koji nije njihov da kaze iskreno kako i sta? Nema?
Mnogo je ruzno da globalizujes i da sve ljude koji ne misle kao ti nazivas budalama jer kad bi svi mislili isto jos uvek bi ziveli u pecinama i lovili kamenim oruzjem . Niko tebe ne tera da sadis paulovniju niti da je kupujes poenta je da ima ljudi koji to hoce i ako im nesto nije bas jasno u vezi paulovnije ovde potraze savet . veliki pozdrav
 
Zna li možda neko kako izglrda koren odrasle paulonije? da li ide prvo u dubinu pa posle se razgranava dole ili ide odma sa strane? Pitam zbog toga da li neće biti problema posle sa trotoarima i betonskim stazama
veoma jak i razgranat koren 10 metara do betonskih povrsina i 20 metara najmanje od septicke jame . pozdrav
 
Nazad
Vrh