Preporuka za silažni kombajn

bbq

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2011
Poruka
201
Lokacija
Beograd
Koji kombajn za kukuruznu silažu bi preporučili, a da poseduje neki minimalni kapacitet 200-220 t/h (6mm + lomljenje zrna).


Pored kapaciteta, sledeće bitne stvari su naravno kvalitet (pouzdanost u radu), i zlu ne trebalo dostupnost dobrog servisa i rezervnih delova. Sama cena ne igra bitnu ulogu.


Šta mislite da li bi dobar izbor bio Claas Jaguar 830 koji radi sa 100% svog kapaciteta, ili je pak bolje kupiti Jaguar 970 pa da radi na 70% kapaciteta - da li bi pouzdanost bila veća u slučaju 970 modela, ili tu ne postoje pravila.


Kakva su generalno iskustva sa Almexom oko servisa jer sam sa različitih strana slušao svakava mišljenja, odnosno da li neko ima bolje organizovanu distributivnu i servisnu mrežu u Vojvodini?
 
u svakom slucaju bolji je veci zato sto vi stvarno puno radite i treba vam da radi non stop jel je sezona siliranja relativno kratka
 
Potražite neki Mengele silo-kombajn. Ima ovde čovek neki šestoredni i nema dovoljno pratnje za njega, koliko može da uradi.
 
Mislim da sam kapacitet ne predstavlja neki problem jer mi i sa 200t/h kompletnu silažu skidamo za nekih 15-tak dana sa 16h efektivnog dnevnog rada.. Moja ideja za veći kombajn je u smislu da bi se on možda manje trošio ako radi sa manjim kapacitetom, jer je puni kapacitet 970 modela oko 305t/h pri sečenju na 6mm..

---------- Poruka napisana u 21:59 ---------- Prethodna poruka je at 21:57 ----------

Potražite neki Mengele silo-kombajn. Ima ovde čovek neki šestoredni i nema dovoljno pratnje za njega, koliko može da uradi.
A kakav je servis za taj Mengele? Ono što mi je bitno da pored toga da je sam kombajn dobar, mora biti i dobar servis, jer da je Rolls Royce u pitanju i on će nekad da se pokvari.. Pa ako treba da čekaš na servisera nedelju dana da dođe, ode mast u propast...

Ovaj Jaguar 830 sa kapacitetom od 210t/h može sasvim lepo da se servisira sa 7 prikolica da ne staje, tako da to nije problem..
 
16h efektivnog rada je sigurno 24 sata realnog vremena a najvise zbog potrebnog prevoza. za mengele neverujem da ima kod nas ovlasten servis
 
Ja samo kažem što sam svojim očima video. Već vi znate vaše potrebe.

Ne znam ništa o toj firmi, osim da su rođaci onom dr. Mengeleu iz 2. svetskog rata.
Ne verujem da postoji uvoznik za te mašine, jer ovaj kombajn što sam video uvezen je polovan iz Austrije.
 
16h efektivnog rada je sigurno 24 sata realnog vremena a najvise zbog potrebnog prevoza
Tako i računam, radi se non stop ali računam nekih konzervativnih 16h efektivnog rada (umesto 20-22h).. Možda samo da napomenem da je cela ta količina na jednoj parceli, i najbliža tačka do silosa je nekih 20 metara, a najdalja 4.9km.
 
u redu je to sto je blizu ali nikad to ne ide bas tako zavisi kolike su prikolice, kakvi su traktori, ekipa za razvlacenje i gazenje,tolika kolicina se tesko moze kvalitetno ugaziti koliko kombajn moze uraditi,osim ako su to makar tri silosa i tri ekipe za gazenje

---------- Poruka napisana u 20:09 ---------- Prethodna poruka je at 20:08 ----------

A servisna podrška u Srbiji?
nema ni to kod nas
 
u redu je to sto je blizu ali nikad to ne ide bas tako zavisi kolike su prikolice, kakvi su traktori, ekipa za razvlacenje i gazenje,tolika kolicina se tesko moze kvalitetno ugaziti koliko kombajn moze uraditi,osim ako su to makar tri silosa i tri ekipe za gazenje
Taj deo je najlakše organizovati, jer i nešto ako zafali uvek možeš naći traktor i prikolicu, a kombajn ako zataji to je onda problem... Ove godine smo kupili polovno dva velika traktora po 250ks i jednog ULT-a za gaženje i to za neke sitne pare, a pošto je bilo jako suvo koristili smo one velike šlepere sa kiper prikolicama za prevoz... I taj deo funkcioniše, kažem opet, i da se desi neki problem za sat vremena možeš naći zamenski traktor koji će doći na ispomoć..

 
Nisam ni znao za ovaj Krone Big X, ali po svemu sudeći prilično ozbiljnija mašina od Class Jaguara..
 
e ajde i ja malo da caskam sa vama. moje iskustvo je sto sam radio na explataciji lucerke kao majstor na terenu.znaci bio sam pored kombajna 8h dnevno a nekada i po16. kombajni su radili po 24 h dnevno od aprila do decembra jer smo skidali i tuluzinu koju je kombajn ovro i to je islo za krave i nojeve. od svih novih i starih kombajna najbolje nam je bilo sa danijom koja je imala cuda godina a radila bolje od ostalih.kod nje je samo zimi odraditi remont kako treba i vozi.inace bilo je svakakvih gluposti sa novim kombajnima
 
Nazad
Vrh