Ugradnja hidrauličnog volana na r65

Mislim da je bilo pisano ali nisam siguran... Potrebna ti je pumpa od nekog automobila, orbitrol i klip. Skoro mi jedan covek pricao da je ugradio na 65-icu, ali samo povrsno je objasnio. Cini mi se da ga je sve kostalo 150 evra
 
Mislim da je bilo pisano ali nisam siguran... Potrebna ti je pumpa od nekog automobila, orbitrol i klip. Skoro mi jedan covek pricao da je ugradio na 65-icu, ali samo povrsno je objasnio. Cini mi se da ga je sve kostalo 150 evra

R60 sa snimka branja kukurza koji sam postavio ima hidr. volan napravljen od dijelova nekakvog starog Mercedesa (auta). Cijeli sistem se sastoji od pumpe (koja je ujedno i rezervoar ulja), dva crijeva i "glave" koja je spojena na točkove preko originalnih poluga. Problem smjera obrtanja volana i točkova (kada se volan spoji direktno na tu "glavu" smjer okretanja točkova je suprotan od smjera okretanja volana) je riješio ugradnjom jednog zupčastog para (dva ista zupčanika tako da nema redukcije ili ubrzavanja). Rješenje je izuzetno jeftino, jednostavno i praktično - volan je lagan kao perce. Sve to ga je izaslo jako jeftino jer je pumpu i "glavu" volana dobio besplatno, samo je platio crijeva i malo petljavine oko zupčanika.
 
Prosta racunica.50-60eura orbitrol kocka u rumi na vaseru ili od kombajna sa sve volanom,ventil prioriteta od zmaja 133 oko 20 eura i nakaci se na postojecu hidrauliku na 65-ci,hidraulicni klip 20-30 eura,i creva,ulja i malo gvozdja za nosac orbitrola jos oko plafon 50 eura i to je to.Lonce ili posuda za ulje ima dzabe od auta gde oces.
Sistem proveren i radi 100%.Takav je sistem na rakovicama 65DV starije proizvodnje.:ppozdrav:
 
Tako je.Ako na starim rakovicama 65DV radi i volan i hidraulika na istoj pumpi,zasto nebi radila i na obicnim 65-ma.A i licno sam se uverio da radi bez problema,samo treba ventil prioriteta od Zmaja 133.:ppozdrav:
 
te cene delova su samo u teoriji bez 250 eura nemožeš da prođeš jasam samo creva platio preko 8000 din.
 
Na zupcastu pumpu tacnije vod pritiska. Fakticki jednu pumpu koriste dva potrosaca. Volan i hidraulika.
 
Naravno da moze,ako moze rajka 65dv fabricki,onda moze i kad sam uradis.Kako kombajn 133 u isto vreme dize keder i mota volan bez problema,a pumpa ista kao na rakovici jos je na klinasti kais prenos.
 
Ko hoce da dodje da mi ugradi na leto hidraulicni volan na rajku sa orginal delovime dacu mu ne 250 evra nego 350... Ubi me taj volan,jaoj psujem ga svaki put i traktor i sve,sa svim tegovima ma nema sanse da motam lepo u rikverc... Preterali ga sa tim volanom... :spavam:
 
20170321_120017.jpg
20170321_115929.jpg
20170321_115941.jpg


- - - - - - - - - -

20170321_120006.jpg

Evo je jedna sa sveze ugradjenim hidro volanom.
Ja cu isto tako ugraditi na moju
 
Nazad
Vrh