Probijanje ulja iz motora na traktoru 5711c ( merač ulja )

gm80

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2011
Poruka
723
Lokacija
sombor
Vec duze vreme mi na ova dva mesta probija ulje iz motora, majstor je zavrtao sarafe ali i dalje izlazi. Odlucio sam da tu zavrnem 'davace' kojima je tu i mesto ali ne znam koji tu idu (da li za pritisak ulja,temperaturu ulja...) . Svaka informacija bi mi pomogla, a moze i kako se krecu cene tih delova. Pozdrav i hvala
DSC03914.jpg
[/URL][/IMG]
traktor je 5711c
 
Vec duze vreme mi na ova dva mesta probija ulje iz motora, majstor je zavrtao sarafe ali i dalje izlazi. Odlucio sam da tu zavrnem 'davace' kojima je tu i mesto ali ne znam koji tu idu (da li za pritisak ulja,temperaturu ulja...) . Svaka informacija bi mi pomogla, a moze i kako se krecu cene tih delova. Pozdrav i hvala
DSC03914.jpg
[/URL][/IMG]
traktor je 5711c

to je davač od pritiska ulja
 
pidikanac, davač od pritiska ulja je postavljen ali nije spojen. A curi na čepu uljnog kanala, taj čep izvadi jer se vidi da je pokidana glava, kupi drugi, podloška, i ima da dihta ko kad je bio u Brnu..

Ova 77-ica je od bašića.
 
samo da javim da je ovaj sllucaj saniran tj. umesto davaca pritiska ulja sam uvrnuo saraf a na cepu uljnog kanala sam promenio podlosku i stavio silikona i drzi , nigde ni traga od ulja...
 
Zemljak kada si ovoliko sredio zeku daj namesti mu bar taj davac jer bez vode i ulja masina ne ide a ti ne vidis koliki je pritisak ...
 
nisam ga bas skroz 'utegao' ali kakav je bio, danas je extra! Ugradio sam danas pokazivac temperature od rusa i sada mogu da kontrolisem temperaturu u radu, a meni je temperatura najbolji pokazatelj da li je sve u redu (podmazivanje,voda...).
pozdrav
 
nisam ga bas skroz 'utegao' ali kakav je bio, danas je extra! Ugradio sam danas pokazivac temperature od rusa i sada mogu da kontrolisem temperaturu u radu, a meni je temperatura najbolji pokazatelj da li je sve u redu (podmazivanje,voda...).
pozdrav
Komšija moj dragi , poslušaj savet što ti je čovek dao : kad zbog gubljenja pritiska motor ostane bez dovoljnog podmazivanja i digne temperaturu na tvom pokazivaču pa ti to očitaš , on je već zaribao i eto majstorima posla ili nakupcima jeftinog Zetora . . .
 
Kabal, lampica,a davač je možda i ispravan.Da pusti gorivo u ulje i razredi lampica će reći a temp neće.
 
Nazad
Vrh